..: Opilec v osobáku v Tišnově :..

Ilustrační obrázek Tišnovsko - V sobotu ráno 27. října byl osobní vlak Os 14906 (Tišnov-Bystřice n.P.-Žďár n. S.) opožděn asi o 40 minut. Důvodem byla "rvačka" vlakvedoucího s opilým cestujícím. Osmatřicetiletý muž z Borače jel v sobotu ráno vlakem z Tišnova domů. Nekoupil si lístek a když k němu přišel průvodčí, zkoušel se různě vymlouvat. Jeho zdůvodňování proč jede na černo, však moc úspěšné nebylo. Už jen proto, že se sotva držel na nohou a řeč mu komplikovala opilost. Když vlak stál v zastávce Borač, chtěl opilý muž vystoupit, ale vlakvedoucí s ním chtěl jízdu načerno dořešit. Muž se najednou chytil madel nad sedadlem a nohama prokopl dvojité okno vlaku.

Už chtěl oknem orámovaným střepy vyskočit z vlaku, ale vlakvedoucí mu v tom naštěstí zabránil, přičemž se zranil na ruce. Za chvíli dorazila hlídka tišnovských policistů, kteří černého pasažéra, který rozbil okno za 20 tisíc korun, zajistili. Muž byl natolik opilý, že nebyl schopný fouknout do měřícího přístroje. Policisté muže odvezli na brněnskou záchytku, je podezřelý z trestných činů poškozování cizí věci a výtržnictví.

Podobných případů není na Tišnovsku málo. Nejčastějším problémem jsou právě opilí pasažéři, kteří se vracejí z pátečních akcí posilněni alkoholem a odmítají předložit jízdní doklady průvodčí, která s o dost silnějšími cestujícími nic nenadělá. Většina opilců doufá, že na krátkém úseku průvodčího ve večerních hodinách nepotkají. Ještě horší případy jsou ty, kdy opilci ničí interiér osobních vozů. Nejednou překvapí cestující, kteří ráno nastupují do přes noc odstavených vozů směrem na Brno, třeba použitý hasící přístroj a interiér pokrytý hasící směsí nebo zem pokrytá zvratky.


Precla | 2.11.2007 (10:59)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Jihomoravský


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
04.11.2007 (22:02)  
ad tgv : a on snad nemá vlakvedoucí / průvodčí právo vyloučit takové individuum z přepravy ?
To co popisujete je pouze a jedině věcí právního vymáhání a rychlosti práce soudů a exekutorů … Na dlužnou částku lze vydat platební rozkaz a není–li podán odpor a není plněno ve lhůtě 3 dnů od právní moci platebního rozkazu, pak má nahopkat exekutor.
Jenže aby tohle efektivně fungovalo, tak by se zaměstnanec, který by tohle sledoval (právník) musel věnovat pouze tomuhle a ničemu jinému. A asi by těch lidí muselo být více. A odbor komunikace by tomuhle musel dát patřičnou reklamu v médiích.
Registered user tgw 
04.11.2007 (13:47)  
Nedostatečný zákon.Vlakvedoucí či průvodčí by měl mít právo vykázat ožralého cestujícího,který nemá a nechce si zakoupit jízdenku z vlaku.A také pokud by nespolupracoval.

Kdyby nastali potíže, nahlásil by se popis osoby z vlaku.A následně by to s ním řešila policie.Pokud by nezaplatil do určité doby,šlo by to k soudu.

A zde by se to probíhalo následovně.
Zaplatíte do následující doby.pokud nezaplatíte, bude vám odebrána částka z účtu, či vám odebereme něco z bytu.Atd.A poplatky za soud.Proč by to mělo jít z našich daní.Přísnost.

Jinak si tihle grázlíci budou vždy dělat co chtějí.
03.11.2007 (20:47)  
ČD = samej předpis jak se co má, přitom je to na bobek. Chudák průvodčí.. Je to nevděčná práce.. Plno povinností, jak se co má, ale v opravdu nouzové situaci, jak tu uváděl Maty (heme) musí poslouchat předpis a ten praví atd, atd... Čili, sedíte li ve vozu s člověkem, který je ožralej jako prase, a jeli to možné, přesedněte se o vůz blíže k lokomotivě. Ten vůz s tím opilcem na zastávce odpojí a může se pokračovat dál:D
03.11.2007 (20:38)  
heme: třeba si mysleli, že záchrannou brzdou se přivolá záchranka:-D
Registered user heme 
03.11.2007 (20:33)  
rychlík - No to bych asi nedělal. Jednou na této trati, jen na jejím konci pobodal muž ženu a zmatení cestující zatáhli záchranou brzdu. Vlak zastavil ve skalnatém zářezu a než četa vlak odbrzdila a vlak dojel do koncové stanice, žena v sanitce podlehla. Ale co chceš jinýho dělat ve spěchu no...
Registered user PZ 
03.11.2007 (16:28)  
Vítej v klubu, "Borečku". Dal bych do povinné výbavy průvodčích spray se slzným plynem nebo lépe pepřákem...
03.11.2007 (16:09)  
Koukám pánové,že to jsou opravdu plodné komentáře. Kdo má zájem,může se klidně dát na práci vlakvedoucího. ČD shánějí pro tuto a ještě další profese lidi. Potom můžete dávat na odiv vaše rozumy. Pokuď vl.doprovod dělá svoje povinnosti poctivě tak se dostane do takové situace raz dva. Vy si zatím šotoušíte,děláte machry na všechny strany,ale víte prd!
Registered user PZ 
02.11.2007 (22:33)  
Sefik: Myslíš VUML? (Vulkanizovaný učitel marxismu a leninismu? :-P
Registered user Sefik  mail  
02.11.2007 (21:37)  
Já myslím, že by to s tím ožralcem vyřešil kousek gumy...
Registered user PES38 
02.11.2007 (21:32)  
rychlík: A co by se stalo? Akorát to, že by vlak ze zastávky hned tak neodjel.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko