Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| 230.042-4 | Co blázníte s bledým sluncem? Podle barev a pozorovatelných stínů svítilo dost silně. Jen jsou prostě editem výrazně uměle potlačené stíny, především ve vegetaci. Takže to vypadá jako kdyby nesvítilo, jenomže ono svítilo. Copak při slunčním svitu je takle krásně vidět do nenasvícených částí roští jako např. vpravo dole a stínové části mají tolik podobnou barvu jako nasvícené? ;-) | 12.08.11 - 21:08 |
| 475.111 | Ježišmarja, co to je za blbost, proč nechat mizet vagon? To jako o tom vlaku vědělo jen pět lidí, a ti co to fotili před mostem to měli bez bixu a za mostem taky? Ten bix se převážel jen po mostě? Vždyť to tak jelo... Se mi zdá, že to někdy už přeháníte %-) | 12.08.11 - 9:53 |
| Union Pacific | Ondra770, možná, kdyby chtěli. Ale už je vidím, že si do tématu westernu, jakožto destinace pro turisty ve stylu kudyznudy, dají podobný vlak. Zástupy důlních drah neznalých zájemců o víkendové povyražení si vedle salůnu a tvrdých hochů v honáckém oblečení s klobouky a kolty uznale pokývá hlavou "nojo, BND15, Arizóna, Arizóna, to je důlních mašin zóna..." ;-) | 11.08.11 - 13:11 |
| 751.374-0 | Miškine, tento tvůj dojem vzniká jen u této fotografie nebo jej pozoruješ napříč galerií? | 08.08.11 - 0:25 |
| 350.001-4 | G-BOACi, to že poslední fotka do jejich portfolia přibyla před pěti měsíci neznamená, že by jméno bylo šmahem zapomenuto. Čímž mne napadá, nebylo by tam něco dalšího ze zahrádky? :-) A že se ráčili rozhovořit? Nezloběj se na mne, ale já si celkem rád počtu něco od někoho, kdo očividně ví, o čem mluví, má to v ruce a mluví z něj praxe doložená například dvaceti fotkama zde ;-) Pravda, není to mnoho, ale tím spíš by mohla být nějaká dvacátá první, dvacátá druhá, padesátá, stá, že? | 08.08.11 - 0:05 |
| 471.032-3 | http://www.cdrail.cz/gvd/k060.pdf poznámka 80, stačí umět číst v jízdních řádech ;-) | 07.08.11 - 22:22 |
| 471.032-3 | Linka S12, roztřepení S1 z Poříčan na kolínskou a nymburskou větev, výhoda přímých vozů a požadavku na nižší frekvenci ve vzálenějších částech ramene od Prahy. Jinými slovy, z Kolína vyjede jeden hliník, z Nymburka vyjede jeden hliník, v Poříčanech se spojí a spolu jedou do Prahy, přičemž cestou nabírají stále větší množství cestujících, ráno hlavně Český Brod, Úvaly a Klánovice. Obdobný proces, jen opačně, probíhá opačně. | 07.08.11 - 22:09 |
| 749.260-6 | Honzinus: fotka stažená z těchto stránek se mi jeví jako vyšislá, přičemž tatáž fotka zaslaná mailem je v pořádku. Zobrazená v témže programu? A soubory jsou identické, stejně velké? Pokud při ukládání z prohlížeče dochází ke změně souboru, pak něco není v pořádku a svou doměnku o chytrosti Applu beru kategoricky zpět ;-) | 07.08.11 - 21:25 |
| 749.260-6 | Aha, tak to je ten správnej problém windows-macintosh. Standardní data macintosh vyšisuje, stejně jako si windows přeloží cokoliv do srgb*. *vyjma výjimek typu w7 nebo ff Aby všichni věděli, o čem Honzinus mluví, zkuste si datům sRGB přiřadit profil Apple RGB. | 07.08.11 - 17:03 |
| 749.260-6 | Honzinus se mi ozval se vzkazem, zkráceně, některé fotky se mu zobrazí správně, některé špatně, a po otevření v photoshopu potom správně. Vyluzuje to v něm dojem, že se profilová informace někde ztrácí. Odpověď jemu sem kopíruju, myslím že by to mohlo objasnit pár věcí nejen jemu. 1) profil se neztrácí profil je něco jako hlavička, prostě součást souboru, a je uplně jedno, jestli si ten soubor stáhneš z www, z mejlu nebo přineseš na cd. 2) profil zapisuje autor fotky při uložení 2a) může fotku editovat třeba v prophoto, a uložit v prophoto s hlavičkou prophoto to je tato fotka http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/sturc017.jpg 2b) může fotku editovat v srgb, uložit v srgb s hlavičkou srgb http://www.chary.wu.cz/sturc/data-srgb-profil-srgb.jpg 2c) může fotku editovat v srgb, uložit v srgb ale bez hlavičky to je http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/749572.jpg 2d) může fotku editovat v čemkoliv, uložit v prophoto ale bez hlavičky to je http://www.chary.wu.cz/sturc/sturc017_pro_apple.jpg 3) počítač může profil nenačíst nebo načíst a pak se jím řídit. 3a) Správně nastavený chytrý počítač rozluští 2a 2b 2c a zobrazí správně. Bez hlavičky 2d prostě nerozluští nikdo a fialovou ji uvidí všichni, protože pokud není definován profil, bere se za standard srgb. 3b) Hloupý počítač si všechna data zobrazí jako srgb, takže 2b a 2c dobře, 2a a 2d fialové 3c) Divný počítač si ohlavičkované soubory vyloží správně (srgb jako srgb, prophoto jako prophoto), ale soubory bez hlaviček si přeloží do nějakého svého profilu, jako ten tvůj monitorový. Prakticky se jedná o to samé, jako když má ne-srgb profil na hloupém počítači (3b). Deformace barev. 4a) Aby toho nebylo málo, ještě existuje tzv. profil monitoru, což je vlastně něco podobného s tím, (laicky přiblíženo) že to říká, jaká data se mají posílat po drátech z grafiky do monitoru, aby se potlačilo zkreslení monitoru a barvy reprodukované co nejvíc odpovídaly standardu. 4b) Z důvodu 3a se doporučuje ukládat fotografii pro prezentaci na internet podle 2b, neboli srgb data s profilem srgb. Metoda 2c, neboli srgb data bez hlavičky jsou ovšem zdaleka nejběžnější, už z toho důvodu, že hlavička žere důležitá data, což může vadit především v místě, kde jde o každé kilo. A srgb data rozluští prakticky všichni, pokud nemají nějak nestandardně či špatně nastavený vlastní profil monitoru viz 4a. | 07.08.11 - 16:22 |










