..: All news and reports - Pozvánky - Švýcarsko :..

Die Jungfraubahn, Eigergletscher, Švýcarsko, foto: Drahos Svestka Praha / Grindelwald / Zermatt — Někteří z Vás si již Švýcarsko zamilovali a pravidelně se tam vracejí. Krásná příroda, hory, železnice – a jistě i spousta dalších věcí, které lákají. Když navíc vyjde počasí a vrcholky Alp se vám představí v plné kráse, tak pak je na co vzpomínat. Někoho lákají túry po horách, jiní chtějí na kolech vyjet do pasů, které jsou mnohdy výš, než nejvyšší české či moravské hory. Pokud ještě váháte, využijte nabídky, kterou pro Vás připravili pracovníci Switzerland Tourism. Odpovíte-li na tři otázky a budete-li vybráni, získáte jízdenky na JungfrauBahn. Lákají vás ceny?

Overhead line installation car in the east tube of the Gotthard Base Tunnel at Faido multifunction station, foto: Hannes Ortlieb Ostrava/Praha — Letošní první červnový den vstoupil do dějin nejen švýcarské, ale i evropské železnice. Toho dne byl otevřen Gotthardský úpatní tunel. Slavnostní otevření doprovázel i rituál zkrocení ďábla hory. Zájemci si již mohli o této stavbě na internetu leccos dohledat a přečíst. Nyní přinášíme pozvání na přednášky organizované švýcarským velvyslanectvím v Praze, Centrem pro efektivní dopravu a hostujícími univerzitami. Pan Charly Simmen ze společnosti Alp Transit, dceřiné společnosti švýcarských drah SBB, která byla za stavbu zodpovědná, nám jej podrobně představí. Přednášky se konají v pondělí 24. října v 15.00 v budově Stavební fakulty VŠB – TU Ostrava (Ludvíka Podéště 17, Ostrava – Poruba) a v úterý 25. října v 18.00 na Fakultě dopravní ČVUT (Konviktská 20, Praha 1). Místnosti, ve kterých se budou přednášky konat, budou vyznačeny. Jednacím jazykem bude angličtina, tlumočení nebude zajištěno. V závěru bude možné zhlédnout i film „Švýcarská veřejná doprava“.

Ge 6/6 I Nr. 415 RhB, Muot - Bergün/Bravuogn, Švýcarsko, foto: Tomáš Kubovec Praha — Prázdniny jsou dobou výletů a dovolených a pro železniční nadšence obdobím poznávacích cest do zahraničí. Stálicí mezi cíli železničních nadšenců bezesporu je Švýcarsko, známé mj. svým propracovaným systémem horských drah, provázaných železničních linek a integrovaných tarifů napříč dopravními systémy veřejné dopravy. Agentura Swiss Tourism, která zemi u nás propaguje, připravila pro letošní rok fotosoutěž s pěti velmi atraktivními cenami pro výherce a s pro cestovatele poměrně nenáročným úkolem - vyfoťte selfie se švýcarským vlakem, publikujte s příslušným hashtagem #STSselfieCZ a sbírejte lajky. Kdo jich bude mít 13. září 2016 v 15.00 nejvíce, vyhrává.

Morteratsch - Bernina Suot, foto: Tomáš Kubovec Rétská dráha — německy Rhätische Bahn, ve zkratce RhB, je železniční společnost provozující svojí síť ve Švýcarsku. Její úzkorozchodné železniční tratě o rozchodu 1000 mm dosahují délky 384 km a cestujícím nabízí krásné výhledy, které do této části Švýcarska přitahují turisty z celého světa. Tento železniční dopravní podnik přepravuje každý rok se švýcarskou přesností téměř 11 milionů cestujících. Vedení traťových úseků ve vysokých nadmořských výškách s řadou umělých staveb je ukázkou umu stavebních inženýrů a stavitelů.

Horskými vlaky po Švýcarsku, foto: CK QUICKTOUR Komerční sdělení — Rádi bychom Vás pozvali na poznávací zájezd „Horskými vlaky po Švýcarsku“, který se koná v květnu a v září. Z horských vlaků se Vám naskytnou překrásné a neotřelé výhledy na okolní alpská panoramata. To vše ve spojení se švýcarskou precizností a komfortem ve Vás jistě zanechá nezapomenutelné zážitky. Na květnový termín 17. 5. – 22. 5. poskytujeme slevu 800 korun na osobu v rámci akce last minute. Cena zájezdu po slevě činí 7.290 korun ve třílůžkovém pokoji a 7.590 korun ve dvoulůžkovém pokoji. Neváhejte a pojeďte s námi poznat krásy švýcarské železnice.

Realp DFB, odjezd, foto: zhmOberwald — Pátek 18. června 2010 přinesl horské dráze na Furce historický okamžik – po 28 letech byla znovu u Oberwaldu kolejově propojena přerušená trasa přes horské sedlo Furka. Tím se naplnil i jeden z nejdůležitějších předpokladů pro znovuotevření trati Oberwald – Gletsch, a celá, skrze ledovcový Glacier Express známá trať je znovu průjezdná. Zatlučením posledního zlatého hřebu poblíž přejezdu "Bogen" v km. 41.525 to stvrdili v pátek v 16 hodin i čtyři tamní představitelé. Manfred Willi, vedoucí stavby DFB, pak hned vedle připevnil pamětní desku k tomuto památnému dni. Malá oslava byla ještě obohacena o pozitivní zprávu spolkového drážního úřadu, který vydal provozní povolení pro trať Realp – Gletsch na právě začínající sezonu 2010. Zbývající dva měsíce do slavnostního otevření trati 12. srpna 2010 budou využity pro dokončovací práce, testy, školení zaměstnanců – vše s cílem i pro tento poslední úsek včas získat potřebná povolení k provozu.

5.6.2007 - 0:00 - Gotthardbahn slaví 125 let

Vůz Pan GottardoErstfeld - Gotthardbahn oslavila 125 let od zahájení provozu dne 1.6.2007, do provozu byla uvedena v roce 1882. Jedno z nejdůležitějších spojení přes Alpy bylo postaveno za 10 let včetně, v té době, nejdelšího tunelu světa - 15 km dlouhého Scheiteltunelu. Stavba byla provázena řadou potíží, které vedly k jejímu téměř ročnímu zpoždění. Švýcarské dráhy a kantony Uri a Tessin připravily k tomuto výročí bohatý program. Za "mírný" poplatek se můžete svézt na stanovišti strojvedoucího či v panoramatickém voze Pan Gottardo.

zdroj: SBB

MS ve fotbaleVídeň - Rakouské dráhy zveřejnily na svých internetových stránkách veškeré slevy, které nabízejí DB svým cestujícím. Jedná se o síťový WeltmeisterPass, zvýhodněnou Weltmeister BahnCard a o jízdenkách, které je možné zakoupit přes internet Surf&Rail WM-Spezial. Pokud vlastníte vstupenku na vybraný zápas, můžete v příslušném místě konání zápasu cestovat regionálními vlaky, autobusy či tramvajemi v rámci daného obvodu bez zakupování jízdenky.

5.4.2006 - 17:26 - 100 let tunelu Simplon

SBBSimplon - SBB zvou obyvatele a návštěvníky na oslavu výročí 100 let tunelu Simplon, která se uskuteční v sobotu 20.5.2006. Očekávají se tisíce turistů a hvězdou večera bude Italka Gianna Nannini, která vystoupí od 20 hod. v Brigu. Vstupenky na koncert stojí 30 CHF a jsou k dostání od dnešního dne. Po koncertu budou vypraveny zvláštní vlaky do Lausanne a Bernu. Na návštěvníky akce čeká bohatý program - výstava, autorské čtení ve vlaku Brig - Domodossola, simulovaná stavba tunelu, jízdy autem přes průsmyk a spousta dalších zajímavostí.

Zdroj: Tisková zpráva SBB

SBB - Od 2. března se koná v Ženevě již 76. autosalon. SBB nabízí k této příležitosti zvláštní jízdenky pro držitele slevových karet Halbtax, tzv. Halbtax-Salon-Kombi, ale i pro cestující bez nich, tzv. Salon-Kombi. Současně zavádí několik zvláštních spojů přímo na ženevské letiště (Genéve Aeroport), kde se autosalon koná.

20.2.2006 - 21:46 - SBB vypraví na ženevský autosalón zvláštní vlaky

sbbŽeneva - Od 2. do 12.3.2006 se v Ženevě koná 76. ročník slavného autosalónu. Švýcarské dráhy vypraví 15 posilových vlaků denně z různých koutů Švýcarska do žst. Geneve-Aéroport, v jejíž blízkosti se nachází výstaviště. 7 vlaků pojede do Ženevy a 8 vlaků ze Ženevy, SBB doporučují zakoupit rezervaci kvůli zvýšenému zájmu cestujících v době konání autosalónu. V posilových vlacích nabízejí SBB také voucher na konzumaci v jídelním voze společnosti elvetino.
Ze všech švýcarských nádraží do Ženevy nabízejí Švýcarské dráhy také zvýhodněné jízdenky Halbtax-Salon-Kombi. Ta stojí ve 2. tř. 65 švýcarských franků a v 1. tř. 99 švýcarských franků. Pokud pojedou cestující kratší vzdálenost, mohou si zakoupit jízdenku Salon-Kombi, díky které získá slevu 10%. Obě jízdenky v sobě zahrnují i vstupenku na autosalón. Všechny jízdenky je možné zakoupit také přes internet.

Zdroj: Tisková zpráva SBB

glacier-expressBern - Za nejpomalejší expres na světě bývá označován švýcarský Glacier Express. Svou trasu z Zermattu přes Brig a Chur do Sv. Mořice urazí za 7,5 hodiny. Tato trasa je nejznámější panoramatickou tratí, která spojuje světoznámá střediska zimních sportů švýcarských Alp. V létě vyjíždí vlak 3x denně, v zimě jednou. Rezervace místenek je v části trasy povinná. První jízda vlaku se uskutečnila 22.6.1930. V letošním roce se 22.6. budou konat oslavy 75 let provozu "nejpomalejšího expresu na světě".

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:54
sets at 20:17