..: All news and reports - Tarify - ČR Královéhradecký :..

Ilustrační fotoRychnov nad Kněžnou - Se vzrůstající inflací i cenou nafty přistoupil krajský organizátor dopravy společnost Oredo ke zvýšení jízdného v rámci integrovaného dopravního systému Iredo na Rychnovsku. „Ke zvýšení dochází od nového jízdního řádu, tedy od neděle, poprvé po šesti letech. Navíc se nejedná o dramatické zdražení. Ve většině případů činí nárůst pouze jednu korunu. Například mezi Rychnovem nad Kněžnou a Kostelcem nad Orlicí bude stát jízdné 16 korun místo současných 15, z Rychnova do Vamberka nebo do Kvasin zaplatí cestující 12 korun na místo dnešních 11,“ uvedl Vladimír Záleský, jednatel společnosti Oredo. U delších vzdáleností může být jízdné vyšší o 2 nebo 3 koruny, například jízdenka Iredo z Rychnova nad Kněžnou do Hradce Králové, kterou využívají lidé cestující vlakem, bude stát 45 korun místo současných třiačtyřiceti. „Přesto se nabízí možnost, jak ušetřit - každému, kdo cestuje pravidelně, se vyplatí sedmidenní nebo třicetidenní jízdenky, které nabízejí slevu až 25 % oproti platbě jízdného v autobuse každý den,“ dodal Záleský.

zdroj: Právo

Logo ČD Ski, ČDTrutnov - Od 5.1. do 9.4.2007 budou ČD nabízet slevu VLAK+ ze všech stanic v České republice do žst. Trutnov hl. n. Při cestě do Trutnova se nárok na slevu neprokazuje, při zpáteční cestě je nutné mít jízdenku opatřenou razítkem areálu SkiPec (lze získat u řidiče skibusu či v pokladně na Javoru). Na vlaky navazují skibusy - při cestě tam je lze využít po předložení jízdenky bezplatně, zpět je nutné předložit alespoň jednodenní skipas. Návazné skibusy jezdí vždy v pátek, sobotu a neděli; navíc pak o Velikonočním pondělí. Přeprava lyží, snowboardů, bobů a sáněk je ve vlacích ČD bezplatná. Cena za jízdenku Vlak+ z Prahy do Pece pod Sněžkou a zpět včetně přepravy skibusem přijde na 224 Kč.

zdroj: ČD

Hradec Králové - IDS IREDO oblast Rychnovsko byla od 1. 9. 2006 rozšířena do Chocně. Integrace se týká autobusové linky z Borohrádku a Kostelce nad Orlicí do Chocně a železniční tratě 020 v úseku Čermná nad Orlicí - Choceň. „Rozšíření integrace  do Chocně bylo poptáváno obcemi na trasách těchto linek.“ informuje Ing. Vladimír Záleský, jednatel krajské společnosti OREDO, která je organizátorem regionální dopravy v Královéhradeckém kraji.

Součástí změn bude také snížení některých cen v IREDO: „Pokud je přímá cesta kratší, než trasování železniční trati nebo autobusové linky, neměl by být cestující znevýhodněn a platit více. Proto bude zlevněna například relace z Hradce Králové do Bolehoště, Očelic, Opočna a Dobrušky. Jízdné zde zlevní o šest až sedm korun, například cena obyčejného jízdného IREDO z Dobrušky do Hradce Králové bude od září 39 korun.“ slibuje Denis Sitora, technolog společnosti OREDO, a pokračuje: „Dojde ke zlevnění i u dalších relací, například mezi Kostelcem nad Orlicí a Kvasinami bude jízdenka levnější o tři koruny, cena jízdenky bude 18 korun. Pravidelně dojíždějícím se v těchto relacích pochopitelně zlevní také časové jízdenky.“

Od 1. 9. 2006 dochází také ke změnám v autobusové dopravě. Došlo ke zrušení nevyužívaných autobusových spojů. Tyto spoje přepravovaly v průměru méně než jednoho cestujícího denně. Seznam zrušených spojů je uveden na internetových stránkách společnosti OREDO.

IDS IREDO Rychnovsko funguje od 1. 1. 2006 na území ohraničeném městy Týniště nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Žamberk a Dobruška. Na území IDS od spuštění došlo k navýšení počtu autobusových spojů o přiblžně 50 %. V současné době probíhá vyhodnocování efektivity systému a jeho následná optimalizace.

Zdroj: OREDO

OREDO - Při cestě do oblasti Orlických hor a Podorlicka se vyplatí použít veřejnou dopravu. Integrovaný dopravní systém IREDO nabízí výhodnou jednodenní jízdenku IREDO Rychnovsko za cenu 100 Kč pro jednotlivce, nebo za 200 Kč pro skupinu až 5 osob (z toho nejvýše 2 dospělí nad 15 let). Na výlet je možné vyrazit kdykoliv, vlaky z Hradce Králové odjíždí každou hodinu.

Od 1.ledna 2006 byl na území Rychnovska a Orlických hor zahájen provoz integrovaného dopravního systému pod názvem IREDO (Integrovaná REgionální DOprava). Tarif IREDO umožňuje na jednu jízdenku využít integrované vlakové i autobusové spoje. Ing.Vladimír Záleský, jednatel krajské společnosti OREDO, která je organizátorem regionální dopravy v Královéhradeckém kraji, uvádí: „Dosáhli jsme tím propojení autobusové a železniční dopravy. Například v Hradci Králové na nádraží je možné zakoupit jízdenku IREDO třeba přímo do Říček nebo Deštného v Orlických horách. Cestující pojede vlakem a v Častolovicích nebo v Rokytnici v Orlických horách přestoupí na autobus. Stejně tak je možné si při cestě zpět zakoupit jízdenku IREDO přímo do Hradce Králové.“ a dodává: „Jízdenky IREDO vydávají České Dráhy a autobusoví dopravci AUDIS BUS a ČSAD Ústí nad Orlicí. Na vybraných spojích je uznávají také dopravci CDS, OSNADO a Connex Východní Čechy.

Pro neomezené celodenní cestování všemi spoji IREDO je nabízena výhodná jednodenní síťová jízdenka IREDO. Její cena pro jednotlivce je 100 Kč, dále je nabízena její skupinová varianta za 200 Kč, která platí až pro 5 osob, z toho nejvýše 2 dospělí a až 3 děti do 15 let. Ing. Záleský vysvětluje: „Skupinová jednodenní jízdenka je ideální nabídkou pro rodiny s dětmi. Stačí si koupit jednu jízdenku a cestovat na ní celý den. Je možné navštívit více míst a pro cesty mezi nimi libovolně využít vlaky a autobusy.

zdroj: OREDO

oredoStudnice - Ve středu 1.3.2006 se ve Studnici u Náchoda sešli zástupci měst a obcí ležících mezi Náchodem a Trutnovem. Na společném jednání byl představen záměr rozšíření integrované dopravy IREDO, ke kterému by mělo dojít k 1. 8. 2006.
Projekt integrované dopravy má, podobně jako na Hronovsku a Broumovsku, nabídnout podstatné zvýšení počtu spojů, přestupný tarif, pravidelný jízdní řád a dopravní spojení do většiny obcí po celý týden. Součástí projektu je také zlepšení návaznosti jednotlivých druhů dopravy (silnice-železnice).

Rošíření IDS IREDO-Náchodsko se týká hlavně východní části okresu Náchod a severozápadní části okresu Trutnov. Rozšiřovaná oblast je ohraničena obcemi a městy: Náchod, Česká Skalice, Hořičky, Úpice, Adršpach a Trutnov. Integrované území vytvoří jeden celek, kde bude pro hromadnou dopravu platit jeden tarif. Uvedené rozšíření se týká v železniční dopravě tratí 032 v úseku Česká Skalice - Trutnov hl.n. a 047 v úseku Trutnov hl.n. - Adršpach.

IDS IREDO nyní funguje ve dvou částech Královéhradeckého kraje - první bylo IREDO-Náchodsko (v roce 2004) a v únoru 2006 začalo fungovat IREDO-Rychnovsko. Kromě těchto dvou IDS funguje v Královéhradeckém kraji ještě Východočeská Integrovaná doprava (VYDIS).

Zdroj: Tisková zpráva OREDO

OREDOHradec Králové - Nový jízdní řád Českých drah podstatně zlepšil železniční dopravu na Rychnovsku. Železniční doprava jezdí v pravidelném taktu – například na trati Častolovice-Rychnov nad Kněžnou jede vlak každých 60 minut, ve špičce každých 30 minut. Mezi Doudlebami nad Orlicí, Kostelcem nad Orlicí, Týništěm nad Orlicí a Hradcem Králové jezdí vlaky v ranní a odpolední špičce každých 30 minut. Z Kostelce nad Orlicí vzniklo každé dvě hodiny přímé spojení spěšným vlakem nebo rychlíkem do Hradce Králové. Cesta vlakem z Rychnova nad Kněžnou do Hradce Králové je vždy pouze s jedním přestupem, buď v Častolovicích nebo v Týništi nad Orlicí.

Autobusy budou navazovat na vlaky
V přestupních uzlech je zajištěna návaznost vlaků a autobusů, železniční a autobusová doprava je koordinována. Nejvíce se toto zlepšení projevilo na páteřní železniční trase Hradce Králové-Týniště nad Orlicí-Kostelec nad Orlicí-Žamberk, která umožňuje rychlé spojení z Hradce Králové s možností přestupu na návazný autobus do dalších obcí. Jsou zlepšeny také přestupy pro spojení do turisticky atraktivní oblasti Orlických hor.

Od 1.1.2006 bude na Rychnovsku spuštěn integrovaný tarif IREDO
(Integrovaná REgionální DOprava), který umožní cestu na jednu jízdenku s přestupem mezi více dopravci. Stejnou jízdenku bude možné využít na autobus i vlak. Systém IREDO také nabídne výhodné sedmidenní a třicetidenní jízdné, při pravidelném cestování půjde při zakoupení třicetidenní jízdenky ušetřit až 25%. Také zde budou využity zkušenosti z Náchodska, kde systém IREDO již rok úspěšně funguje.
O integrovaném systému regionální dopravy IREDO informuje Ing. Pavel Matouš: „Dosud byli cestující za nepohodlí spojené s přestupem nuceni ještě platit vyšší jízdné. V integrovaném systému IREDO zaplatí vždy stejně za přímou cestu i za cestu s přestupem. Při zakoupení sedmidenní nebo třicetidenní jízdenky bude možné využít spojů všech integrovaných dopravců. Pro pravidelné cestující se tedy nejen sníží cena jízdného, ale také se zvýší nabídka spojů.“ říká Matouš a dodává: „Očekáváme, že se podstatně zvýší počet pravidelných cestujících veřejnou dopravou, což bude mít pozitivní vliv nejen na zlepšení ekonomiky provozu, ale také na životní prostředí.“

Zdroj : OREDO

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:37
sets at 20:37