..: Zvednou se ceny jízdného? :..
Ilustrační fotoRychnov nad Kněžnou - Se vzrůstající inflací i cenou nafty přistoupil krajský organizátor dopravy společnost Oredo ke zvýšení jízdného v rámci integrovaného dopravního systému Iredo na Rychnovsku. „Ke zvýšení dochází od nového jízdního řádu, tedy od neděle, poprvé po šesti letech. Navíc se nejedná o dramatické zdražení. Ve většině případů činí nárůst pouze jednu korunu. Například mezi Rychnovem nad Kněžnou a Kostelcem nad Orlicí bude stát jízdné 16 korun místo současných 15, z Rychnova do Vamberka nebo do Kvasin zaplatí cestující 12 korun na místo dnešních 11,“ uvedl Vladimír Záleský, jednatel společnosti Oredo. U delších vzdáleností může být jízdné vyšší o 2 nebo 3 koruny, například jízdenka Iredo z Rychnova nad Kněžnou do Hradce Králové, kterou využívají lidé cestující vlakem, bude stát 45 korun místo současných třiačtyřiceti. „Přesto se nabízí možnost, jak ušetřit - každému, kdo cestuje pravidelně, se vyplatí sedmidenní nebo třicetidenní jízdenky, které nabízejí slevu až 25 % oproti platbě jízdného v autobuse každý den,“ dodal Záleský.

zdroj: Právo


Adys Poslat mail autorovi | 8.12.2006 (21:21)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Královéhradecký


Registered user Space 
09.12.2006 (20:12)  
= nebylo vyžadováno jízdné pro 1. třídu? Protože kdykoli se tam podívám, tak je jednička plná a např. ve vlaku z Prahy v 19:40 jsem už byl jednou svědkem toho, jak se nějaký pán rozčiloval, že si tam nemá kde sednout...
09.12.2006 (19:54)  
Podle nepotvrzené informace nebyla I. třída na trati 091 uplatňována … důvodem bylo přeplňování souprav, cestující museli stát a oddíl I. třídy byl prázdný …
Registered user Space 
08.12.2006 (23:24)  
Jezdí tím všichni - od průvodčího :-) přes lidi v produktivním věku po studenty (podle věku). Plná je i jednička u ranních ešusů z Prahy (u odpoledních a večerních samozřejmě). Tento stav platí u Prahy, u Vraňan nevím :)
08.12.2006 (23:11)  
Space: Jo, vážně? Tak to mě překvapuje, kdo s tím jezdí? Snad ne jen ti od Vraňan dál, kam už PID nesahá. A jak je to na trati 011? Na trati 171 s tím nejezdí téměř nikdo, ale není se co divit, když tam ešus v pracovní dny skoro nejezdí.
Registered user Space 
08.12.2006 (22:54)  
Twix:
Není to špatná myšlenka, ale mám dojem, že jednička je (alespoň na 091) plná téměř permanentně už nyní.
Registered user Space 
08.12.2006 (22:49)  
Sice mi v práci zvedli plat a v dopravním systému zlepšili služby, nasadili nízkopodlažní autobusy a zjednodušili cestování s přestupy, ale tu korunu navíc jim nedám! Inflace neinflace, zdražování energie nezdražování energie... Nejraději bych byl, aby bylo všechno nové a nejlepší a současně zadarmo...
08.12.2006 (22:46)  
Venca: Jako pravidelný uživatel PIDu nad tvým vyjádřením žasnu. Proč zrovna PID je ten jediný k něčemu? Na spoustě tratí dodnes můžeš využívat jen dlouhodobé kupóny a ne jednotlivé jízdenky, jako ve všech busech.
Já teda všem IDS fandím a jsem pro rozšíření systémů IREDO, VYDIS, IDS ČB, IDP, a hlavně systémů na karlovarsku a ústecku - aby se nevyhýbaly krajskému centru!
A jinak ohledně PIDu už jsem tu navrhoval zavedení kupónů umožňující jízdu v 1.třídě zaintegrovaných vlaků, myslím že dost lidí by si je koupilo.
08.12.2006 (22:37)  
Všecky tyhle systémy vyjma PID jsou na nic.Zrušil bych IREDO,OREDO,VYDIŠ atd.Hlavně,že vědí jak to okecat.Inflace je v součastnou dobu stejná.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko