..: Rozšíření IDS IREDO-Náchodsko :..

oredoStudnice - Ve středu 1.3.2006 se ve Studnici u Náchoda sešli zástupci měst a obcí ležících mezi Náchodem a Trutnovem. Na společném jednání byl představen záměr rozšíření integrované dopravy IREDO, ke kterému by mělo dojít k 1. 8. 2006.
Projekt integrované dopravy má, podobně jako na Hronovsku a Broumovsku, nabídnout podstatné zvýšení počtu spojů, přestupný tarif, pravidelný jízdní řád a dopravní spojení do většiny obcí po celý týden. Součástí projektu je také zlepšení návaznosti jednotlivých druhů dopravy (silnice-železnice).

Rošíření IDS IREDO-Náchodsko se týká hlavně východní části okresu Náchod a severozápadní části okresu Trutnov. Rozšiřovaná oblast je ohraničena obcemi a městy: Náchod, Česká Skalice, Hořičky, Úpice, Adršpach a Trutnov. Integrované území vytvoří jeden celek, kde bude pro hromadnou dopravu platit jeden tarif. Uvedené rozšíření se týká v železniční dopravě tratí 032 v úseku Česká Skalice - Trutnov hl.n. a 047 v úseku Trutnov hl.n. - Adršpach.

IDS IREDO nyní funguje ve dvou částech Královéhradeckého kraje - první bylo IREDO-Náchodsko (v roce 2004) a v únoru 2006 začalo fungovat IREDO-Rychnovsko. Kromě těchto dvou IDS funguje v Královéhradeckém kraji ještě Východočeská Integrovaná doprava (VYDIS).

Zdroj: Tisková zpráva OREDO


Jiří Hovorka Poslat mail autorovi | 8.3.2006 (23:21)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Královéhradecký


11.03.2006 (11:06)  
Iredo s VYDISem se nejspíše spojovat nebudou, místo VYDISu na území královéhradeckého kraje vznikne IREDO-Královéhradecko, poté spojení všech IREDO systémů. Včera o tom byl krátký článek v hradecké příloze MF Dnes.
Také pardubický kraj připravuje nový IDS, v jaké je to fázi a zda bude propojený s Královéhradeckým zatím nevím.
Registered user honzaW  mail  
10.03.2006 (18:44)  
iredo/oredo tu uz bylo vysvetleno, a s celym IDS souhlasim jen nevim, za jak dlouho se propoji Iredo s Vydisem protoze kdyz ted jede clovek z trutnova do pardubic tak vyuziva 3 systemy : Iredo, mezi Ceskou Skalici a Jaromeri nic, a pak zase vydis...
09.03.2006 (19:13)  
Oredo = firma (s.r.o.) 100% kontrola Královéhradeckým krajem
IREDO = produkt firmy Oredo.

Dva systémy jsou podle mého mínění pouze dočasně - oba dva fungují na stejném principu, takže jejich pozdější sloučení je předpokládané.

Očekávám ještě vytvoření třetí samostatné oblasti - Jičínsko. Dalším krokem bude integrování Královéhradecka a následné spojení všech oblastí do jednoho krajského IDS. Současně s integrováním Královéhradecka zanikne část VYDISu nacházející se v Královéhradeckém kraji. Pardubická část bude podle mě fungovat do vzniku podobného IDS v Pardubickém kraji.
09.03.2006 (16:41)  
Je to OREDO nebo IREDO ?
Zkušenost z oblasti "Broumov" a okolí mám pozitivní, je ovšem tak trochu od zdravého rozumu, že v jednom kraji se organizují dva nezávislé systémy IDS. Ostatně středočeský kraj je je na tom stejně …
09.03.2006 (9:23)  
Autobusy od ledna, plnohodnotně (s ČD) od února
Registered user Best  mail  
09.03.2006 (8:43)  
IREDO - Rychnovsko začalo platit už 1.1.2006 a ne až v únoru

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko