..: All news and reports - Pozvánky - ČR Moravskoslezský :..

U 57.001 se svým vlakem 21.5.2009 ve Slezských Rudolticích při návratu do Třemešné ve Slezsku, foto: Michal Štrublík Krnov - Pokud jste pravidelně sledovali webové stránky Federace strojvedoucích Slezských zemských drah, víte, že již od 29. února 2008 je domovem v České republice úzkorozchodná parní lokomotiva 19-32 JŽ, počeštěně U 57.001. Tento gigant na rozchodu 760 mm se nedávno po více než půlročním snažení dostal mezi skupinu provozních parních lokomotiv. Dovolte nám tedy, abychom vás seznámili nejen s historií a současností stroje U 57.001, ale i s plánem letošní sezóny, která by se měla nést v novém duchu, nejen v jiných termínech, ale i s novými vozidly, U 57.001 nevyjímaje.

Ilustrační obrázek Ostrava - Již za několik dní bude v Ostravě zahájen 9. ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays 2008, organizovaný společnostmi M-Presse (vydavatel magazínu Railvolution a dalších titulů v oboru dopravy), České dráhy a Správa železniční dopravní cesty. Tato výstava si za uplynulé roky získala velkou oblibu odborné i širší veřejnosti a stala se tak jedním z významných bodů v kalendáři nejednoho fanouška železnice. Podle katalogu vystavovatelů se máme i letos na co těšit. Navštívíte-li příští týden areál nedaleko ostravského hlavního nádraží, kromě novinek vystavovatelů určitě narazíte i na členy redakce. ŽelPage bude pochopitelně veletrh sledovat, takže i kdyby vám cesta do Ostravy nevycházela, o nic podstatného nepřijdete.

Czech RaildaysOstrava - Již tento měsíc se uskuteční 8. ročník mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy - Czech Raildays 2007. Místem konání je areál nákladového nádraží stanice Ostrava hlavní nádraží.

30.1.2007 - 17:00 - Berdych na palubě pendolina

Berdych a Bazala, ČDOstrava - V sobotu 3.2.2007 bude spojem SC 507 cestovat Tomáš Berdych v rámci projektu V.I.P. Pendolino. Autogramiáda začne ve 13:43 hod. ve vlaku mezi stanicemi Olomouc hl. n. - Ostrava hl. n. a pokračovat bude od 16 do 16:30 hod. v ČD Lounge žst. Ostrava hl. n. Tomáš Berdych je novou marketingovou tváří Českých drah. ČD jsou také partnerem při různých sportovních kláních, např. utkání Davisova poháru nebo také sponzorem národního týmu v házené a letošním MS.

zdroj: ČD

Třemešná ve Slezsku - V sobotu 18.11. vyjede na osoblažskou úzkokolejku opět parní lokomotiva U 46.002. Jízda se koná k Martinským hodům v Bohušově, kde bude zajištěn bohatý program pro návštěvníky. Souprava bude složena z parní lokomotivy U 46.002, služebního vozu D/u, pivního vozu a dvou vozů Balm/u. Vlak odjede z Třemešné v 9:40, do Bohušova přijede v 11:32 a do Osoblahy přijede v 11:51. Zpátky vyjede souprava v 14:30 z Osoblahy a 14:45 z Bohušova. Na setkání zvou srdečně Slezské zemské dráhy. Přesný jízdní řád a program najdete na stránkách osoblažky

Bohumín - Městská knihovna Bohumín uspořádá výstavu fotografky Ivy Mutinové o demolici parní lokomotivy, která byla vystavena v bohumínských bývalých vojenských kasárnách. Akce bude probíhat od 6.11.2006 do 30.11.2006. Půjde o černobílé fotografie umístěné na sedmi panelech o velikosti 1m x 1m. Fotografie bylo možno shlédnout již minulý rok v uměleckém klubu BART. Tato výstava je připravena pro všechny milovníky železnice, ale i pro ty, kterým se po oblíbené parní lokomotivě stýská.
Výstavu můžete shlédnout Po - Út a Čt - Pá 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00 v prvním patře knihovny.

zdroj: Městská knihovna Bohumín

RegionovaOstrava - Ve dnech 13. až 15. června 2006 se v Ostravě uskuteční další ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy s názvem Czech Raildays 2006. Veletrh si klade za cíl především propagaci kolejové dopravy široké veřejnosti. Zainteresovaným firmám a společnostem přináší možnost prezentace novinek a navázání potřebných kontaktů. Veletrh se již tradičně uskuteční v areálu nákladního nádraží železniční stanice Ostrava hl. n.

Ve venkovní části veletrhu uvidíte novou motorovou jednotku řady 814 Regionovu, kterou pro České dráhy vyvinula společnost Pars nova. Regionova zamíří na sever Moravy vůbec poprvé. Hned vedle nejmodernější motorové jednotky bude umístěn renovovaný vůz M 124.001 Komarek, který byl prvním motorovým vozem jezdící po českých tratích. Škoda Transportation spolu s dceřinou firmou ČKD Vagonka představí design a průběh výroby nové třísystémové lokomotivy Škoda řady 380 vyvíjené pro České dráhy v Plzni. České dráhy na volné ploše představí rekonstruovaný lůžkový vůz WLAB 85 v nových reklamních barvách produktu Auta sbalená na cesty, který od 7.5.2006 jezdí na autovlaku R 425/424 Laborec z Prahy do Popradu.

Další exponáty budou umístěny ve veletržní hale, kde představí svoji produkci výrobci z oblasti sdělovací a zabezpečovací techniky, traťového hospodářství a výrobci komponentů pro vozidla. České dráhy budou mít umístěnou expozici v hale A 02, kde budou prezentovat zejména nabídky z oblasti osobní přepravy, hlavně pak rozšířenou nabídku půjčoven kol, cestování s kolem po železnici. V rámci společné expozice bude své služby prezentovat také dceřinná společnost ČD Telematika, a. s., která představí IS provoz sloužící k sledování pohybu vozu a zásilek na dopravní síti přes GSM nebo GPS, mapové portály Českých drah a praktickou ukázku produktu Simulátor dopravní kanceláře, tzv. e-Learning.

Součástí veletrhu jsou také odborné semináře z oblasti vývoje a provozu železničních vozidel, rozvoje železniční infrastruktury a zabezpečovací techniky.

Návštěvní hodiny:
* úterý 13.6. - 9.30 až 18.00 hod., * středa 14.6. - 9.00 až 18.00 hod., * čtvrtek 15.6. - 9.00 až 16.00 hod.

Vstupné pro dospělé 40 Kč, pro děti, studenty a důchodce 20 Kč. Školy mají vstup zdarma na základě předloženého seznamu odsouhlaseného vedením školy. Prodej vstupenek končí vždy hodinu před koncem návštěvní doby.

zdroj: České dráhy

Osoblaha - Třemešná Osoblaha/Třemešná ve Slezsku - Dne 24.6.2006 se bude konat na trati č. 298 z Třemešné do Osoblahy zahájení sezony s parním vlakem v čele s U 46.002. Při této akci bude v provozu předveden i Faur Lyd 2 z Polska, dokončený pivní vůz, přestavěný otevřený vůz a ještě jedno úzké překvapení. Souprava pojede ve složení U 46.002 + Lyd 2 + 2x Balm/u + D/u + otevřené vozy + úzké překvapení. Při jízdě se budou konat fotozastávky, ve Slezských Rudolticích proběhne křižování s pravidelným vlakem a mezi Osoblahou a Bohušovem bude jezdit FAUR s vozy Balm/u.

Jízdní řád najdete na http://www.osoblazsko.com

Foto: osoblazsko.com

Olympic Ostrava - Ve čtvrtek 20. dubna mohou příznivci české hudební rockové kapely Olympic využít zlevněné zpáteční jízdné VLAK+ a vyrazit vlakem do Ostravy. Ve vítkovické ČEZ ARÉNĚ se od 19.00 hodin uskuteční koncert této legendy české rockové scény.

V sobotu 29. dubna pak mohou zájemci za stejných podmínek využít železnice k návštěvě Rodeo Show . Do programu, který začíná opět v 19.00 hodin ve vítkovické ČEZ ARÉNĚ, jsou zařazeny mimo jiné jízdy na divokých zvířatech a chytání býčka. Rodiny mohou navíc využít odpoledního programu, který začíná již ve 13.00 hod. a potěší nejen příznivce amerických vozidel, mimo jiné motocyklů značky Harley Davidson, ale také vojenské techniky z II. světové války. Součástí programu jsou rovněž westernové ukázky včetně indiánské vesnice.

Využití nabídky VLAK+ je velmi jednoduché. Při zakoupení jízdenky ve dnech 20. a 29. dubna 2006 v kterékoliv pokladně železniční stanice sítě ČD nebo u průvodčího ve vlaku oznámíte, že chcete jízdenku se slevou VLAK+ do kterékoliv železniční stanice uzlu Ostrava a zpět. Při jízdě tam nemusíte nijak prokazovat nárok na slevu. Při zpáteční cestě bude jízdenka platná pouze společně s použitou vstupenkou na koncert Olympic nebo na Rodeo Show.
Bližší informace o nabídce VLAK+ naleznete na internetových stránkách www.cd.cz/akvizice. Informace o koncertu, cenách vstupenek a předprodeji naleznete na stránkách www.arena-vitkovice.cz.

Zdroj : České dráhy

PendolinoPraha - Aktualizováno 2.4.2006 - Prezident republiky prof. Václav Klaus pojede na třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje spojem Českých drah SC PENDOLINO. Z Prahy Holešovic do Ostravy Svinova bude Klaus s chotí a doprovodem cestovat v úterý 28.3.2006 spojem IC 501 SC PENDOLINO v 1. třídě (odj. z Prahy v 5:56, příj. do Ostravy 9:18).
Přibližně ve čtvrt na deset přivítá prezidenta vedení kraje v čele s hejtmanem Evženem Tošenovským. Naposledy cestoval Václav Klaus vlakem v neděli 5.3.2006 z Prahy Masarykova nádraží do Stochova při příležitosti oslavy narozenin prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.
Během své cesty po kraji navštíví prezident v úterý Ostravu, Frýdek-Místek, Nový Jičín a Frenštát pod Radhoštěm, ve středu Bohumín, Orlovou, Lázně Darkov, Karvinou a Havířov a ve čtvrtek Hlučín, Kravaře, Štítinu a Studénku. Na zpáteční cestu se Václav Klaus vydá letadlem z letiště Ostrava Mošnov.
Prezident Klaus s manželkou Livií a doprovodem cestovali v prvním voze 1. třídy spoje SC 501. Všichni účastníci zaplatili za cestu běžnou jízdenku ve výši Kč 600,--. Během cesty navštívil prezident nejen kabienu strojvedoucího, ale i vlakové bistro. Celou delegaci doprovázel generální ředitel společnosti České dráhy Josef Bazala.

Zdroj: Tiskové zprávy ČD a Moravskoslezského kraje

15.12.2005 - 12:33 - 125.výročí trati Suchdol n.O. - Nový Jičín

M131.1448 při oslavách 100.výročí HB - Humpolec [Martin Hrubeš]Novojičínsko - U příležitosti 125.výročí od zahájení provozu na trati Suchdol nad Odrou - Nový Jičín město (provoz zahájen 20.12.1880) bude v sobotu 17.12.2005 na pravidelné vlaky v době od 5.00 (Os 13354) do 17.00 (Os 13371) nasazen motorový vůz M131.1454 Olpasu Krnov. Ve vlacích platí běžný tarif ČD včetně všech slev.
Akci pořádá UŽST Ostrava-Svinov

PendolinoOstrava - Jak už jsme již informovali, ve dnech 14. až 16. června 2005 se v Ostravě uskuteční další ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy s názvem Czech Raildays 2005.
Návštevníci si na veletrhu mohou prohlédnou třísystémovou lokomotivu řady 1216 ÖBB, lokomotivu řady 2016 ÖBB od firmy Siemens, modernizovanou tramvaj VarioLF, Pendolino 680.003, nákladní vozy, techniku pro stavbu, údržbu a rekonstrukci tratí a mnoho dalších exponátů a nabídek služeb v kolejové dopravě.
Veletrh pořádá M-Presse ve spolupráci s Českými drahami
Informace : web ČD , Czech Raildays

lokoOstrava - V sobotu 21.5.2005 pojede parní vlak v čele s lokomotivou 423.041 z Ostravy hl.n. do Štramberku na slavnostní otevření městského pivovaru. Vlak odjíždí z Ostravy hl.n. v 9.50, Ostravy-Poruba 10.04 a Studénky 10.32 a do Štramberku přijiždí v 11.05. Zpět se vrací ze Štramberku v 18.30, Studénka 19.03, Ostrava-Poruba 19.28 a do Ostravy hl.n. přijede v 19.37. Zpáteční jízdenka Pivní balíček stojí 220 Kč. Cena zahrnuje cestu tam a zpět, známku na pivo zdarma, pohlednici pivovaru s nalepenou známkou a prohlídku provozu pivovaru.
V neděli 22.5.2005 vlak pojede na Ostravickou pouť. Jednosměrné jízdné Ostrava - Ostravice a Frýdek-Místek - Ostravice je 60 Kč. Děti od 6 do 15 let platí poloviční jízdné.
Podrobnosti k akcím najdete na webu Českých drah.
další akce na víkend najdete v sekci nostalgie.

Czech Raildays 2004Ostrava - Czech Raildays 2005, dny kolejové dopravy, se konají v Ostravě od 14. do 16.6.2005. Na výstavě bude možné vidět jednotku řady 680 pendolino ČD, a. s., třísystémovou lokomotivu Siemens řady 1216, Dispolok EuroRunner ER 20 ve žluto-šedých barvách, dvounápravový vůz řady Kils, vzduchotechnika a regulační technika firmy Ziehl-Abegg nebo UIC Gateway společnosti UniControls. Bližší informace na www.railvolution.net/czechraildays

380skoda_smallOstrava - Ve dnech 14. - 16. 6. 2005 se koná 6. ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy CZECH RAILDAYS 2005 v Ostravě. Veletrh pořádá M-Presse ve spolupráci s ČD, a. s. Spolupořadateli jsou SŽDC, s. o., DP Ostrava, a. s., VŠB - TU Ostrava a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Veletrh je podporován statutárním městem Ostrava.

« Newer messages | 1 2 3 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:03
sets at 21:10
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...