..: All news and reports - Vozidla - Francie :..

Alstom Prima II Belfort - 20. května představil Alstom novou generaci svých lokomotiv, nazvanou Prima II. Lokomotiva bude využívat osvědčenou techniku svých předchůdců, současně ale nabídne nejnovější technologie. Měla by se vyznačovat vysokou modularitou a mírou individualizace pro budoucí majitele. Prvním zákazníkem jsou Marocké národní železnice (ONCF), které obdrží 20 lokomotiv pro osobní i nákladní dopravu.

Ilustrační obrázekBelfort - Soukromá italská železniční společnost Nuovo Transporto Viaggiatori (NTV) objednala 25 souprav nové generace AGV (Automotrice a Grande Vitesse) za celkovou sumu 650 mil. EUR. Kontrakt zahrnuje i údržbu vlaků po dobu 30 let, která však není v této částce zahrnuta. Předpokládá ale opci na dalších 10 kusů. Podpisu smlouvy předcházelo udělení licence pro provozování osobní železniční dopravy společnosti NTV italským ministerstvem dopravy. Jedná se o první etapu projektu, který dovolí od roku 2011 konkurenci v italské vysokorychlostní dopravě.

Ilustrační obrázekBelfort - Prezidentka SNCF Anne-Marie Idrac včera oznámila, že společnost objedná 80 TGV Duplex s opcí na dalších 40 kusů. Odhadnutá cena zakázky je přes 3 miliardy €. V každém případě je třeba ještě vyčkat několik dní, než bude tento obrovský obchod oficiálně potvrzen oběma stranami.

Ilustrační obrázekMoskva - Tendru na výrobu 3 - 4 vlakových souprav pro trasu Petrohrad - Helsinky se zúčastnilo 5 firem - Alstom, Siemens, Bombardier, Talgo a CAF. Úspěšnou se stala společnost Alstom, která vyrobí 3 nebo 4 elektrické soupravy, jež začnou zajišťovat spojení mezi oběma městy ve 4. čtvrtletí příštího roku. Jízdní doba by se tak měla zkrátit ze současných 5,5 na 3 - 3,5 hodiny, z toho na území Ruska stráví vlak 2:27 hod., přičemž kromě nových vozidel bude modernizována i železniční infrastruktura.

6.5.2007 - 16:00 - Rekordní V150 bude vystavena v Paříži

Ilustrační obrázekPaříž - Dne 3.4.2007 překonala jednotka V150, na trati LGV Est Européene, rychlost 574,8 km/h. Od 13. do 20.5.2007 proběhne velká oslava, během které bude jednotka představena veřejnosti. Akce ponese název „574,8 na Seine“. V neděli 13.5.2007 se bude jednotka V150 plavit od 15:00 do 17:30 po řece Seine. K plavbě se vydá od mostu Bir-Hakeim a cestu ukončí u Francouzské národní knihovny. Od 14. do 20.5.2007 si bude moci široká veřejnost prohlédnout výstavu s tématikou vysokorychlostí železnice a překonání rekordu, která bude umístěna pod Eiffelovou věží. Vlak bude po celou dobu vystaven na pontonu.

zdroj: Alstom

Ilustrační obrázekPaříž - Hned den po rekordní jízdě francouzského rychlovlaku TGV státní dráhy SNCF přislíbily, že při obměně stárnoucí flotily souprav TGV bude jednat i s jinými výrobci vlaků. Kromě firmy Alstom, která TGV vyrábí, může tak nabídku na miliardový obchod předložit například i německý Siemens s vlaky ICE nebo kanadský Bombardier.

3.4.2007 - 15:00 - TGV opět boduje: 574,8 km/h

foto Alstom, Press-kitPaříž - V úterý 3.4.2007 ve 13:01 hod. překonal vlak V150 vyráběný firmou Alstom oficiálně svůj 17 let starý rychlostní rekord 515,3 km/h. Nová hodnota rekordu činí 574,8 km/h. Rekord se uskutečnil na trase mezi Paříží s Štrasburkem, kdy nejvyšší rychlost souprava nabrala poblíž malé vesničky Passavant-en-Argonne 190 km od Paříže a udržela ji po dalších 50 kilometrů. Trať byla pro tuto akci speciálně upravena, stejně jako vlak, který kromě kol s větším průměrem a motory o výkonu 19,6 MW byl napájen z troleje napětím 31kV místo obvyklých 25kV. Pro výrobce vlaků TGV, firmu Alstom, jde o prestižní záležitost, která má jednak podpořit prodej souprav do zahraničí a výsledky testů při rekordní jízdě mají zároveň posloužit na vývoj nové generace těchto vlaků. Ty mají v běžném provozu dosahovat rychlostí až 350 km/h.

zdroj: Le Figaro, http://www.record2007.com

31.3.2007 - 13:00 - TGV opět překonalo svůj dosavadní rekord

Ilustrační obrázekPaříž – TGV opět překonalo vlastní rychlostní rekord. Při neoficiálních zkouškách na trati Paříž - Štrasburk dosáhlo rychlosti 568 km/h. Oficiální pokus o překonání absolutního rychlostního rekordu kolejového vozidla podnikne TGV v úterý. Dosavadní primát si stále drží japonský Maglev, který na magnetické trati dosáhl rychlosti 581,2 kilometrů v hodině.

Train à Grande Vitesse se oficiálně o rekord pokusí na vysokorychlostní trati, na které bude veřejný provoz v plném rozsahu zahájen již v červnu. TGV na ní budou jezdit rychlostí 320 kilometrů v hodině, což je o dvacet kilometrů v hodině rychleji než na jiných linkách. Cestovní doba mezi Paříží a Štrasburkem se tak zkrátí skoro o polovinu.

zdroj: ČT24

Ilustrační obrázekPaříž - Den 13.2.2007 se zapíše do železniční historie, opět se totiž přepisují tabulky rychlostních rekordů. Jednotka TGV dosáhla rychlosti 553 km/h.

13.2.2007 - 11:00 - SNCF objednaly 51 nových elektrických jednotek

Ilustrační obrázekPaříž - Francouzské dráhy SNCF objednaly u konsorcia Alstom/Bombardier 51 nových elektrických jednotek pro regionální dopravu CORADIA Duplex. Objednávka je uplatněním opce ze září 2000 a celková hodnota kontraktu je 322 miliónů € (přes 9 miliard Kč). Celkem bude vyrobeno 165 vozů ve tří- a čtyřvozových soupravách. Bombardier bude vyrábět 63 vozů, Alstom dodá zbylých 102 vozů. Nové dvoupodlažní jednotky jsou nízkopodlažní a dosahují rychlosti až 160 km/h. Nasazovány budou především v regionech Nord Pas-de-Calais, Rhône-Alpes, Provence-Côte d’Azur a Picardy.

zdroj: Bombardier, Alstom

Chateau-Thierry - Týden před Vánoci, v pondělí 18.12.2006, dosáhla na nové trati LGV-EST sériová jednotka TGV rychlosti 360,6 km/h. Stalo se tak mezi Chateau-Thierry a novou stanicí Meuse TGV v rámci testování na maximální rychlost 320 km/h (+ 10%), kterou zde budou vlaky od 10.6.2007 běžně jezdit.

TGVPaříž - Rok 2006 je bohatý na výročí vysokorychlostních vlaků - 15 let oslavily spoje ICE, 10 let vlaky Thalys a dnes jsou v provozu soupravy TGV přesně čtvrtstoletí. První souprava TGV vyjela 22.9.1981 na trase Paříž - Lyon a o 5 dní později již vezla i cestující. U TGV se před lety předpokládala ztrátovost a jejich neschopnost čelit konkurenci aerolinek. Opak je pravdou - tento týden byla dokončena trať do Štrasburku, která je ve Francii osmou v pořadí.

Nürnberg - Magické datum 10. června 2007 se pomalu, ale jistě blíží. Zatímco cestující si budou muset ještě nějaký ten čas počkat, zkoušky jednotek TGV POS běží na plné obrátky. V rámci homologace TGV POS pro síť DB zavítala v druhé polovině července jedna jednotka na zbrusu novou NBS Nürnberg - Ingolstadt. Dne 21. července 2006, probíhaly jízdy na ověřování aerodynamiky jednotky při velmi vysokých rychlostech. Speciální důraz byl kladen především na chování sběrače pod německým trakčním vedením 15 kV 16,7 Hz. Dva vozy byly upraveny na pojízdnou laboratoř doprovázenou smíšeným francouzsko-německým týmem odborníků. Pro zajištění vyšší bezpečnosti byli v kabině přítomni i strojvedoucí DB. Během testování na této trati dosáhla jednotka TGV POS maximální rychlosti 331 km/h.

TGV

Paříž/SNCF - Při inauguraci technického centra na pařížském předměstí Ourcq-Pantin oznámil prezident SNCF Louis Gallois, že první jednotky TGV-EST vyjedou do pravidelného provozu s cestujícími od 26. června 2006. Stane se tak na lince Paříž - Metz - Luxembourg. Jednotky TGV-EST zde nahradí 4 páry vlaků Corail. Jízdní doba zůstane nezměněna a tarif bude totožný s Corail Téoz, tedy s povinnou rezervací. Na konci srpna 2006 začnou rovněž jezdit na lince Paříž - Nancy. Od prosince 2006 se objeví i na 4 párech vlaků Paříž - Strasbourg.

27.9.2005 - 11:18 - Francouzské dráhy pokračují v modernizaci vozového parku

nullFrancie / Corail Téoz - Francouzské dráhy pokračují v modernizaci vozového parku a s platností od 5.9.2005 jsou na trase Nice - Marseille - Toulouse - Bordeaux zaváděny povinně místenkové vlaky Corail Téoz. Jedná se o významné zvýšení komfortu.

Vozy dostaly úplně nový vnitřní design, zvláště uspořádání vozu a nová sedadla. V 1.třídě je možné vybrat si z několika variant - nalézají se tu mini oddíly pro jednoho, dva, čtyři nebo šest cestujících. Samozřejmostí je více prostoru pro zavazadla, novinkou je nový prostor uprostřed vozu. Dále je každý vlak vybaven barovým vozem, což bylo doposud zvykem pouze v TGV. Cyklisté mají možnost přepravovat svůj stroj za povinný rezervační poplatek 10 EUR. Samotná povinná rezervace místa k sezení stojí paušálně 4 EUR + příslušný tarif.
Nabídka spojů bude v následujících měsících rozšiřována až dosáhne 4.4.2006 cílového stavu 7 spojů denně v každém směru v relaci Bordeaux - Marseille z nichž 2 pojedou až do/z Nice.

« Newer messages | 1 2 3 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:43
sets at 20:30