..: SNCF objednaly 51 nových elektrických jednotek :..

Ilustrační obrázekPaříž - Francouzské dráhy SNCF objednaly u konsorcia Alstom/Bombardier 51 nových elektrických jednotek pro regionální dopravu CORADIA Duplex. Objednávka je uplatněním opce ze září 2000 a celková hodnota kontraktu je 322 miliónů € (přes 9 miliard Kč). Celkem bude vyrobeno 165 vozů ve tří- a čtyřvozových soupravách. Bombardier bude vyrábět 63 vozů, Alstom dodá zbylých 102 vozů. Nové dvoupodlažní jednotky jsou nízkopodlažní a dosahují rychlosti až 160 km/h. Nasazovány budou především v regionech Nord Pas-de-Calais, Rhône-Alpes, Provence-Côte d’Azur a Picardy.

zdroj: Bombardier, Alstom


ANKU | 13.2.2007 (11:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from Francie


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
Registered user čunče  mail  
14.02.2007 (14:35)  
Duke123:

Voni si hlavně Ukrajinci ty Ešusy vyroběj sami, pouze pohony dodá Škoda Electric. Takže cena bude samosebou nižší. Navíc zakázka ještě není podepsaná.
Registered user M 
14.02.2007 (14:16)  
Trh v ciste podobe nefunguje nikde (anebo vsude - zalezi na uhlu pohledu)...

Pravni (opravdu jen pravni, nikoliv fakticka povaha) forma CD ale s funkci trhu nema ani zbla spolecneho...
14.02.2007 (12:25)  
To M já o voze a ty o koze, a posluž si, já kopnutí, abys sis ulevil snesu.
Já jenom tvrdím že trh, tak jak je tu předkládaný, tj v čisté podobě není smospásný a že dráha je jedna z oblastí vedle vzdělávání, zdravotnictví, kultury (kde jsou ve hře veřejné statky) nadělá často víc škody než užitku.
14.02.2007 (9:31)  
Petryk: Já jsem slyšel, že ČD má nějaké akcie ČEZu, ale jestli je to pravda, to netuším.
Registered user Petryk 
14.02.2007 (7:09)  
To M: Díky za podporu...

Ale já půjdu ve svých úvahách ještě dál: Mají ČD akciový podíl ve firmách svých dodavatelů? To by mělo 2 výhody: 1) V takových případech se nemusí za určitých okolností vypisovat výběrové řízení. 2) Tím pádem by onen balík peněz zůstal Česku a faktický přínos by byl mnohem větší...

Dalo by se jít mnohem dál, ale to už by asi bylo mimo...
Registered user M 
14.02.2007 (1:01)  
Ceske drahy, "a.s." - vznikly jako nastupnicka spolecnost Ceskych drah, statni organizace. Ceska republika je jedinym vlastnikem.
Jedina vec, ktera CD, a.s. odlisuje od statniho podniku je zakon, ktery zmenil cast nazvu za carkou...

Mimochodem - neco z tech nastudovanych ucebnic teda:
-Akciova spolecnost odpovida za poruseni svych zavazku celym svym majetkem, nicmene akcionar za závazky spolecnosti neruci (dovoluji si pripomenout, ze jedinym akcionarem je stat...)

Co pripominaji CD nejvice jsou prispevkova organizace, tedy neco jako divadlo nebo vzhledem k vozovemu parku spise muzeum. Muzeum sice vybira nejake vstupne, ale hlavne spoleha na prispevky statu/kraje/mesta. Rozdil mezi muzeem a CD ale spociva v tom, ze muzeum nebo nekteri jeho pracovnici si nehraji na akciovku (a to ani kdyby ji za ni zrizovatel na papire oznacil...) zpusobem, ze kladou duraz za cancourek za jmenem...
Registered user M 
14.02.2007 (0:21)  
nasosko, mozna bys to piti mel omezit... Jsi proste ovce - kdyz se ti neco poda "vedecky" (nejlepe poutavou reportazi v TV s nejakym "odbornikem"), tak nazor rad adoptujes. Bez ohledu na to, jak hloupy je. Jinak bys pochopil, ze CD maji s normalni akciovkou spolecnou akorat zkratku za jmenem (receno jinak - pouhe a.s. je ze statniho podniku na akciovku nepredela). Mimochodem, jak si vedly akcie CD, a.s. v poslednim roce? Posilily? Oslabily?
No a jeste muzes popsat, jak souvisi nazor, ze CD jsou statni podnik s tim, ze se kope do vseho ceskeho? To sdeleni zadnou hodnoti informaci nenese, je vuci kopani/nekopani na vysost neutralni...

koffr - napsal jsem to nevhodne - k sobe se to snad i hodi, ale rozhodne to neni podobne:-))
13.02.2007 (22:47)  
To je strašný kolik lidí má mindráky a hojí si je kopáním do všeho, co je z Čech bez ohledu na to, že MZikmund je prostě v obraze. Vysvětlí se tu podstata věci, tak že to chápu i já jsouc neodborník, prostě to jeho vysvětlení má logiku na rozdíl od ostatních, přesto si melou svou a kopou a kopou a kopou.
13.02.2007 (21:26)  
Venca Burgán: Moje řeč. Strašně mě zajímá, kolik Ukrajinci zaplatí. Ale to se bohužel asi nikdy nedozvíme.
13.02.2007 (21:16)  
Tady jsou krásný vozy za rozumnou cenu a my děláme chujoviny typu regioplevel.Už i Ukrajna bude mít lepší vozy.Pochybuju,že kluci z východu jim daj za ešus 200M.Kolik jich kupujou?
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko