..: All news and reports - Pozvánky - Rakousko :..

G. Kettler: Elektrotriebwagen der ÖBB. 4041–4124, foto: bahnmedien.at Vídeň — Obdrželi jsme do redakce k recenzi zajímavou publikaci od našich rakouských sousedů. V prosinci 2013 vydalo nakladatelství Bahnmedien.at další díl v edici fotoknih pojednávající o elektrických jednotkách ÖBB z pera renomovaného autora Güntera Kettlera. Tento autor navazuje na předchozí díl o motorových jednotkách ÖBB 5144-5022. V novém díle je uváděn vývoj, krátký technický popis a velmi kvalitní obrazový materiál, který zahrnuje širokou škálu všech typů od předměstské dopravy až po legendární jednotky 4010 Transalpin, kde mapuje i jejich provoz na tratích do Německa a Švýcarska. Zahrnuje i současné jednotky Talent a vozidla vyvinutá speciálně pro lokálku do Mariazell.

5.8.2013 - 13:00 - 62. Geomechanik Kolloquium, Salzburg

Salcburk, foto: Josef Petrák Salcburk — Projektanti dopravních staveb, nejen těch železničních, se občas neobejdou bez dobré znalosti geomechaniky. Proto tento předmět nechybí v osnovách takto odborně zaměřeného vysokoškolského studia. Jste-li studenty vysoké školy a geomechanika by mohla být tím, co vás bude živit, máte možnost se podívat na to, co se nyní řeší v praxi. V Salcburku se bude 10. a 11. října 2013 konat 63. Kolokvium geomechaniky, které pořádá Rakouská společnost pro geomechaniku. Nahlédněte do připraveného programu. Jednacími jazyky konference jsou němčina a angličtina, simultánní tlumočení je zajištěno. Studenti mladší 26 let, kteří nemají žádný pravidelný zdanitelný příjem, mají vstup volný za předpokladu, že se zaregistrují do 15. září 2013. Tyto cenové výhody neplatí pro doktorandy.

Zdroj: ÖGG

Ilustrační obrázekStrasshof - Chystá se již třetí soutěžní festival amatérských a profesionálních videofilmů za podpory DB, ÖBB a ŽSR. Probíhá od června do září. Soutěž je letos připravena v několika kategoriích a připraveny jsou opět zajímavé ceny pro vítěze. Nejlepší filmy budou uvedeny na BAHN TV a vydány na DVD Bahnorama. Finále a slavnostní večer s vyhlášením výsledků se uskuteční 20. září 2008 v rakouském železničním muzeu ve Strasshofu u Vídně.

Uzávěrka přihlášek filmů je v pátek 13. června 2008!

Ilustrační obrázek Vídeň / Brno - Jak jsme již na stránkách ŽelPage informovali, rakouské dráhy nechávají v rámci propagace Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2008 přebarvit 16 lokomotiv do barev účastnických států. V barvách České republiky je vyveden stroj 1216.226. V minulém a tomto týdnu, po roll-outu z dílen v Linci, byl nasazen do turnusu, kde zajišťoval mimo jiné vozbu vlajkových spojů rakouských drah - EC Transalpin a EN Wiener Walzer. Do týdne by měl stroj konečně zavítat také do jihomoravské metropole.

Spěšný vlak z Českých Budějovic do LinzeČeské Budějovice - V rámci 2. změny jízdního řádu došlo k významným úpravám TR10 spojených s představením nové koncepce síťových jízdenek ČD. Trochu ve stínu těchto změn zůstaly další novinky zaměřené na podporu turistického ruchu v příhraničí. České dráhy ve spolupráci s ÖBB uvedly novou nabídku zacílenou na výlety v Jihočeském kraji a regionu Oberösterreich.

ŽelPage - Již podruhé Vám přinášíme pozvánky na cestu Evropou . Mrzí nás, že Vás musíme informovat o zrušení části tohoto projektu z technických důvodů. Konkrétně se jedná o pozvánky po České republice. V dnešním dílu zavítáme tedy pouze do slovenských Košic.

8.2.2007 - 19:19 - Railfilm 2007

Ilustrační obrázekMürzzuschlag - Druhý ročník prvního evropského festivalu amatérských filmů se železniční tematikou o věcné ceny právě odstartoval. Uzávěrka přihlášek je 31.5.2007. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků a předáním cen proběhne letos 6. října v Mürzzuschlagu (Rakousko) u příležitosti oslav 150 let jižní dráhy (jejíž součástí je slavná horská část trati zvaná Semmering).

DvojDVD s deseti nejúspěšnějšími filmy z festivalu RailFilm 2006 s českým, německým a maďarským dabingem si můžete již dnes objednat v našem eShopu.

zdroj: RAILFILM.NET

Hahnenkamm, ÖBBKitzbühel - V loňském roce přepravily na legendární Hahnenkamm ÖBB 55.000 fanoušků lyžování do Kitzbühelu, konkrétně do blízkosti závodiště na zastávku Kitzbühel Hahnenkamm. I přes nedostatek sněhu se i letos tento závod pojede, a to o víkendu 27. - 28.1.2007. Kvůli závodům budou nasazovány posilové dvoupodlažní vozy i jednotky Talent. Na 20 km dlouhém úseku Kirchberg – Kitzbühel – St. Johann in Tirol budou kyvadlově ve dvacetiminutovém taktu jezdit Hahnenkammexpressy zdarma.

Wien HauptbahnhofVídeň - Od 9.6. do 28.7.2006 probíhá v žst. Wien Südbahnhof výstava věnovaná projektu Wien Hauptbahnhof. Otevřeno je denně od 13 do 20 hodin. Současně vždy v úterý a ve čtvrtek se budou konat tzv. informační dny (Info-Tage), kdy budou odpovídat na otázky experti města Vídně a ÖBB. Centrální průjezdné nádraží by mělo cestujícím přinést řadu výhod a jedná se o jednu z největších investičních akcí v oblasti dopravy. Okolo nádraží vznikne nová čtvrť. Bližší informace o projektu lze najít na internetových stránkách ÖBB
Podobná prezentace věnovaná rekonstrukci pražského hlavního nádraží by měla být umístěna i v uvedené železniční stanici. ŽP informovala již 23.3.2006 o tom, že ve staniční budově by měl být od května umístěn stánek, který bude informovat o projektu a průběhu rekonstrukce, která byla již několikrát odložena.

zdroj: Tisková zpráva ÖBB, Foto: ÖBB

MS ve fotbaleVídeň - Rakouské dráhy zveřejnily na svých internetových stránkách veškeré slevy, které nabízejí DB svým cestujícím. Jedná se o síťový WeltmeisterPass, zvýhodněnou Weltmeister BahnCard a o jízdenkách, které je možné zakoupit přes internet Surf&Rail WM-Spezial. Pokud vlastníte vstupenku na vybraný zápas, můžete v příslušném místě konání zápasu cestovat regionálními vlaky, autobusy či tramvajemi v rámci daného obvodu bez zakupování jízdenky.

Povodně v GänserndorfuGänserndorf - Hitradio Ö3 za podpory ÖBB pořádá benefiční koncert v Gänserndorfu, který je určen na podporu obyvatel postižených povodněmi. Na koncertu vystoupí Wolfgang Ambros, Christina Stürmer, Shiver či SheSays.
Do Gänserndorfu lze cestovat na zvýhodněnou jízdenku ÖBB Charity-Ticket. Na tuto jízdenku obdrží cestující 60 % slevu na obyčejné jízdné, navíc musí zaplatit 12€ (vstupenka na koncert). Jízdenka je platná od 22. do 24.4.2006 a on-line lze jízdenky zakoupit od dnešního dne. Cestující musí zadat výchozí stanici (cílovou je vždy Gänserndorf), datum jízdy tam a zpět a počet cestujících. Jízdenku lze vystavit i jen pro cestu v jednom směru. Děti do 6 let mají jízdenku i vstup na akci zdarma. Celý výtěžek z Charity-Ticket bude předán Červenému kříži.
Kvůli povodním v Rakousku došlo k úpravám regionálních (Wien - Břeclav) i dálkových spojů (Wien - Praha/Hamburk/Berlín/Varšava).

Zdroj a foto: Tisková zpráva ÖBB

ÖBB - salónní vůzSalzburg - Zvláštní vlak budou ve vybraných termínech (27.7., 29.7., 30.7., 2.8., 5.8., 6.8., 9.8., 12.8., 13.8., 16.8., 19.8., 20.8., 23.8., 26.8., 27.8., 29.8.) vypravovat Rakouské dráhy na trase Vídeň - Salcburk. Důvodem jsou koncerty pořádané k výročí 250 let narození W. A. Mozarta. Ve vlaku "Festspielzug" budou platit jízdenky all inclusive "Festspielticket", které budou k dostání od 599€.
Jízdenka zahrnuje jízdenku z Vídně do Sacburku a zpět v nostalgickém vlaku (salónní či barový vůz), welcome drink v podobě sektu, hudební doprovod a kulinářské speciality během obou jízd, transfer z nádraží do hotelu a ke koncertnímu sálu, vstupenku na 1 představení a ubytování včetně snídaně v hotelu Stein nebo Europa. Zpět ze Salcburku do Vídně se jede druhý den v odpoledních hodinách.

Zdroj a foto : ÖBB

torinoTurín - Od 10. do 26.2.2006 se uskuteční v italském Turíně zimní olympijské hry. Společnost ÖBB doporučuje cestujícím spojení vlakem EN 235/234 z Vídně do Milána a následně EC 9242/9409 z Milána do Turína. Cesta trvá necelých 16 hodin. Dále se uvádí spojení vlakem z Innsbrucku přes Veronu do stanice Torino Porta Susa. Cesta trvá asi 7 hodin. Všechny skupiny nad 6 osob obdrží slevu ve výši 50%.

Pokud se chystáte vyjet do zahraničí, budou se Vám možná hodit některé z následujících odkazů.

Rozhodně doporučuji se naučit aspoň několik frází v daném jazyce, kam se chystáte, např. podle stránek nonbabylon.revolucni.com.

V první fázi jsem vybral sousední země a Maďarsko a pro srovnání jsem stejným způsobem zpracoval i naši domovinu.

Pokud znáte nějaký další odkaz, o kterém si myslíte, že by tu měl být, nebo dokonce zpracujete nějakou další zemi, pošlete mi ho i s popiskem a po prověření ho rád zařadím.

Hodně štěstí na cestách!

obrazekDolní Rakousy - v rámci oslav 20ti let VOR (dopravní svaz region východ) bude v sobotu dne 5.6.2004 od devíti do osmnácti hodin cestování všemi dopravními prostředky zúčastněnými v dopravním a tarifním svazu VOR zdarma.
Rozsah svazu VOR najdete zde, bližší informace k programu oslav zde.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:32
sets at 16:06