..: All news and reports - Stavby a projekty - USA :..

Las Vegas Monorail v blízkosti konferenčního centra Las Vegas, foto: Michael Dorausch Las Vegas — Las Vegas – město hazardu. Tak ho mají zafixováno mnozí, i ti, kteří ho dosud nenavštívili. Začněme tedy letošní prázdniny malou procházkou (a projížďkou) po centru tohoto centu hazardu, zábavy, nakupování, ale třeba i dobrého jídla. Bulvár Strip (Las Vegas Blvd.) je mezi návštěvníky asi nejpopulárnější, protože se na něm nachází řada těch nejznámějších kasín – tedy spíše hotelů s kasíny. Na jedné straně se dá začít ve Stratosphere a skončit můžete v Madalay Bay. Procházka je to dlouhá, protože kromě kasín lákají návštěvníky jednak luxusní nákupní galerie, ale mnohé hotely nabízejí i něco navíc – různé atrakce, které můžete (zpravidla ve večerních hodinách) zhlédnout bezplatně, nebo se vypravit na nějaká představení do velkých hotelových sálů. Pokud se vám už nechce moc chodit (po Stripu), začnete pátrat po nějaké hromadné dopravě. Na výběr máte mezi autobusy, pozemními lanovkami nebo monorailem.

3.6.2010 - 7:00 - Výrobce motorů Caterpillar kupuje lokomotivku EMD

Lokomotiva Union Pacific, foto: Freefoto.com Cleveland — Dne 1. června 2010 byla oficiálně podepsána smlouva o převzetí americké lokomotivky Electro-Motive Diesel (EMD), v současnosti největšího výrobce dieselelektrických lokomotiv na světě. Za částku 820 mil. dolarů (17,2 mld. Kč) ji odkoupila společnost Progress Rail, člen skupiny Caterpillar (CAT), která tak posiluje své postavení světové jedničky na trhu průmyslových a těžebních strojů. EMD v roce 2009 dosáhla příjmy 1,8 miliardy dolarů a pro svého nového vlastníka znamená možnost rozšířit portfolio produktů v návaznosti na dosavadní výrobu spalovacích motorů. Po schválení antimonopolními orgány by měl být převod završen do konce roku 2010. Firma Caterpillar byla založena v roce 1925 a v současnosti je největším světovým výrobcem dieselových motorů a plynových turbín pro různé využití. Její pohonné agregáty lze nalézt i v řadě tuzemských kolejových vozidel, včetně modernizovaných "brejlovců" řad 753.7, 755, 756, 757 nebo motorových vozů řady 854.

Zdroj: RailwayGazette.com

Logo California High-Speed Rail Authority, foto: California High-Speed Rail AuthoritySacramento - Nejen o novém prezidentovi se 4. listopadu 2008 hlasovalo v nejlidnatějším státu USA - Kalifornii. Tento "supervolební den" přinesl nejlidnatějšímu státu USA kromě volby prezidneta, zástupců do Senátu, Sněmovny reprezentantů a dolní komory kalifornského parlamentu také referenda ohledně 11 návrhů. Návrh s označením 1A, částečně řešící financovaní vysokorychlostní železniční tratě v objemu 9 miliard dolarů, získal podporu 52,13 % voličů (5 050 544 hlasů) a posunul tak celý projekt blíže k uskutečnění.

Ilustrační obrázekMoskva - Více než sto let stará vize podnikatelů a inženýrů propojit východní a západní polokouli tunelem pod Beringovou úžinou opět po letech nabrala určitějších obrysů. Na konferenci "Megaprojekty ruského východu" v Moskvě představili ruští a američtí zastánci staronový plán, v minulosti zmařený revolucí, válkou a politikou. Plán stavby silničního a železničního tunelu pod úžinou mezi Aljaškou a Čukotkou by měl přijít na 65 miliard dolarů, uvedla agentura AP.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:40
sets at 20:34