..: All news and reports :..

Ilustrační obrázekFrýdek-Místek, Český Těšín - Nejkratší železniční spojnicí Frýdku-Místku s Českým Těšínem je trať 322. Vede malebnou podbeskydskou krajinou podél řek Ropičanka, Stonávka a Morávka. Ve většině ze sedmi stanic a zastávek (vyjma konečných, které v článku nezmiňuji), jsou zrušeny výdejny jízdenek - ty jsou prodávány ve vlaku. Koleje vedou skrz i okolo městeček a vesnic, jejichž památky, stejně jako atraktivní okolí, jsou jako stvořené k výletům - na své si zde tak přijdou nejen fotografové železnice. Vezměme to tedy popořadě tak, jak stanice následují po výjezdu z Frýdku-Místku.

Česko-polský nápis, foto: Přema Bystřice nad Olší – Už to bude rok, co započaly první modernizační práce na trati 320, náležící do trasy bývalé Košicko–bohumínské dráhy. Tehdy dělníci začali s pracemi na hlavním tahu k hranicím se Slovenskem. Stanice v Bystřici nad Olší byla první, které se rekonstrukce dotkla. Během měsíce srpna se na místo vydal náš externí spolupracovník zdokumentovat probíhající práce. Dle jeho slov byl překvapen, protože přijížděl do „nové stanice“. Stanici dominuje staniční budova, která prošla výrazným faceliftem, došlo i na nástupiště s kolejemi, jejichž počet se změnil.

Ilustrační obrázek Stanice Strážnice se nachází na trati č. 343 (Rohatec – Veselí nad Moravou – Vrbovce). Město jihovýchodně od Brna, na jehož území najdeme několik památek, je též proslaveno Mezinárodním folklórním festivalem. Také odsud pochází hned dvě České Miss. Stanice leží nedaleko centra obce. Dostaneme se do něj po asi 10 minutách chůze. Poblíž stanice se nachází autobusové nádraží, kulturní dům a dvě restaurace. Cestující čekající na vlak tak mohou trávit svůj volný čas rozmanitými způsoby.

Ilustrační obrázek Rozjíždí se tady seriál, jak vidí rok 2007 někteří fotografové, tak i já něco připojím. Rok 2007 byl pro mě celkem úspěšný. Dal jsem se na focení železnice, dozvěděl jsem se něco nového o železničních vozidlech. Sice je mi teprve 13 let, ale i já mám svůj pohled.

Ilustrační obrázek Nošovice - Kvůli probíhající výstavbě výrobního závodu korejské automobilky Hyundai Motors v severomoravských Nošovicích plánuje Správa železniční dopravní cesty elektrifikaci trati číslo 322 v zájmu zvýšení přepravní kapacity a zkvalitnění přístupu k nově budované průmyslové zóně. Tato iniciativa má ale několik háčků: trať vede obcemi, jejichž obyvatelé s elektrifikací nesouhlasí. Od zvýšené intenzity železniční dopravy totiž očekávají ostrý vzestup hladiny hluku. Občané, kteří se na venkov přestěhovali kvůli klidu, by tak o něj rázem přišli.

Ilustrační obrázek Stanice se nachází na křižovatce tratí č. 320 (Bohumín – Čadca), 321 (Ostrava-Svinov – Český Těšín) a 322 (Frýdek-Místek – Český Těšín). Město Český Těšín se nachází při hranicích s Polskem. Český Těšín od Polska dělí řeka Olše (Olza). Je to moje nejoblíbenější stanice. Město je pěkné, stanice se nachází přibližně v jeho centru. V blízkosti se nachází náměstí, autobusové nádraží a před staniční budovou je stanoviště TAXI.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:39
sets at 16:02