..: Stanice Bystřice nad Olší prošla rekonstrukcí :..

Česko-polský nápis, foto: Přema Bystřice nad Olší – Už to bude rok, co započaly první modernizační práce na trati 320, náležící do trasy bývalé Košicko–bohumínské dráhy. Tehdy dělníci začali s pracemi na hlavním tahu k hranicím se Slovenskem. Stanice v Bystřici nad Olší byla první, které se rekonstrukce dotkla. Během měsíce srpna se na místo vydal náš externí spolupracovník zdokumentovat probíhající práce. Dle jeho slov byl překvapen, protože přijížděl do „nové stanice“. Stanici dominuje staniční budova, která prošla výrazným faceliftem, došlo i na nástupiště s kolejemi, jejichž počet se změnil.

Největší, zároveň nejvýraznější proměnou pro oči cestujícího prošla nástupiště. Z původních betonových bloků, které byly posazeny mezi kolejemi, vyrostlo nové ostrovní kryté nástupiště. Co je velmi důležité podotknout, je, že k ostrovnímu nástupišti vede podchod, který zde dříve nebyl. Jeden konec pochodu je vyústěn vedle staniční budovy. Druhý konec pochopitelně vede přímo na nové perony. Další výraznější změnou jsou protihlukové stěny, které jsou instalovány naproti staniční budově. Během srpna v interiéru budovy probíhaly finální práce na elektroinstalaci a rozvodech. Ačkoliv trať, na které se Bystřice nachází, spojuje Česko se Slovenskem, název stanice na budově je přeložen do Polštiny, tedy Bystrzyca nad Olza. V současné době se práce přesunuly na úsek Hrádek - Mosty u Jablunkova.

Nová návěstidla - směr Mosty u Jablunkova, foto: Přema Výtah na II. nástupišti, foto: Přema Nová budova s WC, foto: Přema Bagr, foto: Přema Beskydy a protihluková stěna, foto: Přema
Rekonstruovaná staniční budova, foto: Přema Rekonstruovaná čekárna ve staniční budově, foto: Přema Rekonstruovaná staniční budova, foto: Přema Staveniště, foto: Přema Staré nástupiště - nyní provizorní nástupiště, foto: Přema

Zdroj: Vlastní zjištění


Přema | 13.11.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Moravskoslezský


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
17.11.2008 (16:29)  
PŘEJMENOVÁNO... Bystřice nad Olší --> Bystřice
Registered user tk 
17.11.2008 (14:37)  
Dobrý den všem, zaujala mne problematika vícejazyčného názvu stanice na východě státu. Na svých cestách po Evropě jsem se setkal s podobnou praktikou (v Irsku, ve Švýcarsku, v Dolomitech apod., jistě znáte i další). Všude se jedná o vyjádření různorodosti daného území, ostatně Evropská Unie to umožňuje a prosazuje ve svých zákonech. Lidé různých skupin tam spokojeně žijí vedle sebe (to je ten ideální stav). Svědčí to o jejich zralosti, smíření a toleranci. V opačném případě je to jen škoda nervů. Proto přeji i všem v Bystřici, aby se toho taky jednou dožili.
16.11.2008 (22:49)  
Pragotrony ani Digitrony ani žádné jiné -trony v Bystřici nebudou. Údajně z důvodu, že stanice nemá vychozí ani končící vlaky... Ono ani nejsou peníze na výměnu všech oken v budově - viz 2 okna od autobusové točny a střecha v dezolátním stavu...
15.11.2008 (21:00)  
Docela by mně zajímalo, zda-li budou v Bystřici instalovány i "PRAGOTRONY"?
14.11.2008 (19:16)  
Zdravím, rád bych vyjádřil svůj názor...

- Jedno nádraží by mělo mít svůj jeden nezaměnitelný název. V Bystřici by to mělo být Bystřice nebo Bystřice nad Olší. Pokud je to i v polštině, je to zavádějící. Cizinec ani neví, kde to vůbec je... Už několik neznalých lidí si myslelo, že jsou někde v Polsku...
- kompletní ukončení prací v Bystřici je 15.12.2008, do té doby se bude opravovat fušeřina, která vznikla za poslední rok.. Jinak seznam by byl pěkně dlouhý...
- jak už tady někdo říkal, Poláci žijící v ČR, nejsou Poláky, jen si na ně hrají a ani neumí polsky... souhlasím
- o vyhozených penězích za přecedulovanou stanici, za které se mohlo udělat cokoliv jiného se už ani nezmiňuji
- neumím si představit, až si zažádá 10% Vietnamců v Plzni o svoje cedule...

No pro dnešek stačilo. Jinak pokud si někdo myslí, že jsem nacionalista, tak možná jo, ale vězte, že i mezi Poláky mám řadu přátel a vím o čem mluvím.
14.11.2008 (10:41)  
Souhlasím, že PL nápisy jsou zbytečně vyhozené peníze. Stejně to bude za chvíli vše zamalované, rozbité apod.(viz foto K-Report) a nový nádraží pak bude vypadat, že slouží pěkných pár let. A je to škoda, protože jinak to tam vypadá moc hezky. Ono Poláci už asi neví jak se mají projevit. Sám pocházím z Třince(naštěstí už tam nebydlím), ale jestli budu mít za pár let na jízdence Trzyniec, tak se za to budu pěkně stydět.
14.11.2008 (8:17)  
Ona se polská minorita, nejen u nás v Bystřici, ale obecně v příhranicí, drží hesla: Je dobré být polákem, ale v česku... (Tak zní i odpověď na otázku "Když jste takoví poláci, nebylo by vám lépe v polsku?")
Ona drtivá většina (asi 95%) z nich ani neumí pořádně správně polsky, ale ke své národnosti se hrdě hlásí.
13.11.2008 (23:02)  
IC540: Ono je přecedulováno vůbec (Bystřice má víc českých cedulí než v Praze na hlavním), to, že jsou 2x větší je už spíš drobnost. Viz třeba zde: http://www.k-report.net/discus/nahledy/207813.jpg
Registered user IC540  mail  
13.11.2008 (22:09)  
Martin Grill: Je to 10% obyvatel a více.Tak zní klauzule EU.Nic proti polské menšině,ale to co vzniklo v Bystřici,překvapilo i tu menšinu.I v jiných zemích jsou dvojjazyčné nápisy běžné,viděl jsem a nijak mě to ani nezarazilo.Bystřice má víc polských nápisů,jak stanice Kraków Glowny osobovy.Tady jde o...viz můj článek níže,jinak řečeno plýtvání peněz daň.poplat.Doporučuji zhlédnout stanici na vlastní oči a srovnat s cizinou,tak to tam zdaleka nevypadá.Nedivím se některým necitlivým způsobům vyjádření zloby,byť s ním také nesouhlasím.
Registered user Randy 
13.11.2008 (21:50)  
Nejsem nacionalista a proti polákům nic nemám. Ale nechápu, proč stát plýtvá mimo jiné i mými penězi za takovéhle věci. Polská národnostní menšina se rozhodla dobrovolně k životu v České republice a polština od češtiny tak odlišná není, aby si daná menšina musela klást takové nároky...toť můj názor.

Ad Přema: Moravská a Ostrožská Nová Ves (dle využití přívlastku shodného) je ale název obce. To ty u Kolína a u Leštiny se tak ale nejmenují. Název obou těchto obcí je jen Nová Ves.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko