..: Články - Nehody a mimořádnosti :..

GEX 907 Glacier Express, Hospental - Realp, foto: Martin Válek Brig — Matterhorn Gotthard Bahn (MGB) se seznámila se závěry vyšetřování nehody a byla znepokojena, že k nehodě vedla lidská chyba. Společnost nese svou zodpovědnost za následky havárie. Při zveřejnění závěrů vyšetřování management znovu vyjádřil svou hlubokou účast těm, kteří byli zraněni, a nejhlubší soustrast příbuzným oběti. Vyšetřující orgány zjistily, že strojvedoucí jel v okamžiku havárie nadměrnou rychlostí, která vedla k vykolejení. „Hluboce litujeme, že k této vážné nehodě vedla lidská chyba, a že ve výsledku tak mnoho lidí utrpělo bolest a utrpení. Naše myšlenky jsou především s těmi, kteří byli zraněni, a s příbuznými ženy, která přišla o život,“ řekl Jean–Pierre Schmid, předseda představenstva MGB. Generální ředitel Hans–Rudolf Mooser komentoval výsledek vyšetřování takto: „Neseme odpovědnost vůči všem, kterých se tato nehoda dotkla, a budeme i nadále dělat vše, co je v našich silách, abychom odčinili způsobenou škodu kdekoli je to možné. Zároveň se nám ulevilo, že vyšetřování je již ukončeno, čímž skončily nejistoty a spekulace.

Glacier Express, foto: Swiss Travel System Fiesch - aktualizováno — Legendární Glacier Express, vlak číslo 908, dnes krátce po poledni vykolejil v mírném oblouku před městem Fiesch (kanton Wallis) třemi posledními vozy. Dva z nich se převrátily. Na místě nehody zasahovalo šest vrtulníků. Hlášena je jedna oběť. Ze 42 zraněných je 6 ve vážném stavu. Zranění pochází většinou z řad japonských turistů. Příčina nehody zatím není známa. Doprava je mezi Lax a Fiesch zastavena, vlaky jsou nahrazeny autobusy. Dle tiskového mluvčího dopravce bude trať otevřena během soboty. Tento úsek trati Brig - Andermatt o rozchodu 1000 mm, částečně ozubnicové, provozuje společnost Matterhorn-Gotthard Bahn.

Fotografie z místa nehody najdete na serverech Blick.ch a railpage.net

Zdroj: Neue Zürcher Zeitung

14.5.2010 - 10:00 - Výpadek informačního systém na pražském hlavním nádraží

Praha hlavní nádraží bez IS, foto: Zdeněk Michl Praha — Informační systém pražského hlavního nádraží je mimo provoz. Nefungují cedule s údaji o odjezdech v odbavovací hale, ani podchodech na nástupiště i na nástupištích samotných. České dráhy jakožto operátor dráhy situaci koordinačně nezvládají. Fungují pouze dva monitory pod odjezdovými tabulemi; naopak akustický informační systém poskytoval v této situaci neadekvátní informace o doplňkovém prodeji propagačních předmětů s železniční tématikou v ČD centru. Stejně tak pravidelně cestující nabádal k zvýšené pozornosti v důsledku poruchy informačního systému. Naopak chyběli terénní zaměstnanci dráhy, kteří by cestující operativně informovali a usměrnili při hledání svého spoje. Provozovatel nevyužil ani možností interaktivních informačních panelů na nástupištích, které tak nadále zobrazují pouze obecný výpis příjezdů a odjezdů, místo aby upozornily na aktuální spoj.

Zdroj: ŽelPage

loko 99, Lößnitzgrundbahn u Drážďan, foto: MartanDrážďany — Přes 50 zraněných, z toho 4 těžce, velké škody na vozidlech, včetně historických, a minimálně do 15. září náhradní autobusovou dopravu si vyžádala srážka dvou parních vlaků na výletní úzkokolejné trati Lößnitzgrundbahn (Radebeul Ost - Radeburg) s historickým parním provozem na předměstí Drážďan, k níž došlo v sobotu 12. září v 17.45, a která tak předčasně ukončila víkendové oslavy 125 let trati. V obou vlacích cestovalo celkem 250 cestujících.

Fribourg - V době, kdy titulní stránky všech médií informují o bujení chřipky, nás zaujala zpráva ze Švýcarska. Ve vlaku InterCity 730 jedoucího ze St. Gallen do Ženevy totiž došlo v pondělí 27.4. v 18.39 k výbuchu přepravky s virem této nemoci. Jeden cestující byl výbuchem zraněn, žádné ohrožení však nebylo potvrzeno. Zásilka byla určena pro výzkum testu na potvrzení prasečí chřipky.

přejezd Velká Británie – Na ostrovech se nyní žije přejezdy. Podle vyjádření Network Rail bylo vloni na 7600 přejezdech zjištěno přes 3400 nebezpečně a nezákonně jednajících chodců a motoristů, což je čtyřleté maximum. Každý týden průměrně 3 motoristé a 5 chodců vlaku těsně unikne, vlaky jsou zpožděny v úhrnu o 55 dní a správci infrastruktury Network Rail vzniká škoda okolo 1,8 mil. liber – a to bez započtení nákladů na opravu vozidel, kolejí a pracovní dobu zaměstnanců.

Pardubice - Vlak EC 174 dnes odpoledne strhl trolejové vedení na hlavním tahu mezi Pardubicemi a Přeloučí v trati 010 a to v obou kolejích. Během odpoledních hodin byla zprovozněna 1.traťová kolej. Vlaky jsou tak z tohoto důvodu vedeny jen po ní. Díky tomu zde budou až do večerních hodin vznikat zpoždění v řádu desítek minut, než bude provoz obnoven v plné míře.

Praha, trať 171 – Problémy postihly i příměstskou trať 171 z Berouna na Prahu. Z důvodu poruchy na trolejovém vedení všechny vlaky, včetně mezinárodních rychlíků směřujících ze západu Česka do Prahy jsou mimořádně ukončovány ve stanici Praha-Radotín. Trať v úseku Radotín – Smíchov je momentálně neprůjezdná. Ke stržení troleje došlo ve Velké Chuchli s největší pravděpodobností při průjezdu vlaku 9931. Další problémy postihly i nákladní spojku přes Odbočku Tunel do Prahy-Krče. I zde je provoz zastaven. V jednání je zajištění náhradní dopravy autobusy dopravního podniku Hl. m. Prahy. Na svou cestu zpět na západ již vyrazil R 760, který v Radotíně provedl mimořádný obrat. Krátce po něm dorazil i mezistátní rychlík 455, který na okraji Prahy zatím vyčkává. Lze však předpokládat, že i on bude z Radotína výchozí.

11.7.2008 - 11:45 - Výpadky v provozu ICE3 pro technické prohlídky

Ilustrační obrázekBerlín - Poté, co ve středu došlo při odjezdu ICE 518 z Kolína nad Rýnem k defektu osy dvojkolí, došlo od dnešní půlnoci ke stažení části ICE3 z provozu. Část spojů je odřeknuta. Ve jménu bezpečnosti cestujících na prvním místě žádají německé dráhy (DB) o pochopení. DB pracuje intenzivně na maximálním zajištění náhradních spojení. Vozidla jsou podrobována technickým prohlídkám v depech ve spolupráci s výrobcem ve snaze zcela eliminovat riziko dalších problémů.

Zdroj: BahnTV

Bzmot přijíždí do stanice IpolytarnócBudapešť - Stávka v Maďarsku dnes ve 12:00 skončila. Vlaky směřující do Maďarska již pojedou podle jízdního řádu, během odpoledne vyjedou i vlaky z Maďarska (z důvodů disponibility souprav). Okolnosti dohody doplníme.

Praha - "Dáma v červeném" - i tak by se po prvním týdnu GVD 2008 mohla nazývat matka měst při pohledu na mapu online sledovacího systému Babitron. Nejednoho cestujícího z nebo do metropole totiž v uplynulých sedmi dnech více než stověžaté město oslovilo stominutové zpoždění jeho spoje, zpravidla vlaku spojujícího Prahu s Moravou. Po úvodním masivním výpadku napájení zabezpečovacího zařízení na obou hlavních vstupech do pražského uzlu, jenž prakticky ochromil železniční dopravu hned v první den platnosti nového grafikonu, následovala série komplikací, vedoucí až k naprostému kolapsu na pražském hlavním nádraží v průběhu týdne. Společně s mimořádnostmi na pražském ONJ, nehodou u Rousínova a pokračujícími rekonstrukčními pracemi na vytížených úsecích hlavních tratí se první týden nesl v duchu permanentních zpoždění, mediální kritiky a mimořádných opatření ČD doplněných omluvami a ujištěními o vyřešení krizové situace. Bohužel, příroda a technika nedopřála drahám ani cestujícím poklidný konec prvního týdne nového grafikonu: dnes dopoledne se Praha na mapě zpoždění opět ponořila do odstínů rudé a pasažéři vlaků ve směru na východ si mnohdy opět musí k plánovanému času příjezdu přičíst dvouciferný počet minut.

Evropa - Horké léto nyní neprožívají jen na ředitelství DB, kde nadále pokračují jednání o kolektivní smlouvě a požadavcích odborové organizace strojvůdců. Stávky o tomto víkendu zasáhnou provoz v Maďarsku a Itálii. Provoz je na mnoha místech omezen také kvůli plánovaným výlukám.

Ilustrační obrázekPraha - Každý z nás už asi zažil nepříjemný přestup do náhradní soupravy nebo autobusu. Byť jsou výluky na železniční síti většinou plánované, na rozdíl od informací o silničních uzavírkách a kongescích se jim málokdy dostane pozornosti medií a stejně jako ony se většinou k těm, kterých se týkají, dostanou až v okamžiku, kdy se jich bezprostředně týkají.

LinzRakousko - Z důvodu rozsáhlého poškození železničních tratí v Rakousku (viz mimořádnosti v zahraničí), vstupuje v platnost od 25.srpna 2005 na ČD toto dočasné opatření:
přímý lehátkový vůz Praha - Zürich a zpět (č. 373), řazený na ČD pravidelně ve vlacích R 273 a R 272 (Praha hl.n. - Č.Budějovice - Linz a zpět) je od 25.srpna 2005 dočasně provozován pouze v úseku Linz Hbf. - Zürich a zpět. V úseku Praha hl.n. - Linz Hbf. (R 273) cestující mohou využít náhradního vozu 2. třídy.
lehátkový vůz je mezi stanicemi Linz - Zürich a zpět veden vlaky EN 466/467 po odklonové trase takto: Linz - Salzburg - München - Augsburg - Günzburg - Ulm - Karlsruhe - Kehl - Basel - Zürich a zpět. Zpoždění vlaků EN 466 / 467 po projetí odklonové trasy dosahuje pravidelně cca 240 minut.
toto opatření bude v platnosti přibližně 30 dnů. Po zprovoznění tratí v Rakousku bude pravidelné přímé spojení lehátkovým vozem v úseku Praha - Zürich a zpět opět obnoveno.
www.cd.cz

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:12
zapadá v 21:03

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Vlaky ZSSK v novom šate
Tlačová konferencia na uvedenú tému aj s ukážkou nových vozňov sa konala v utorok 17.júla 2018 na prvom nástupišti a v prezidentskom salóniku na bratislavskej Hlavnej stanici. Železničná spoločnosť Slovensko ...

Poslední příspěvek Ne zcela všední dopoledne na hradecké stanici i ulici
12.7.2018 byl sice úplně normální všední den, ale nikoliv pro každého. Zvláště ne pro dvojici reportérů VLAKY.NET, jež si předsevzala zachytit cosi z provozu na královéhradeckém hlavním nádraží, postiženém ...

Poslední příspěvek Prázdninový motoráčik odvezie turistov aj pútnikov
Občianske združenie Veterány.EU a obec Lednické Rovne pozývajú širokú verejnosť na jazdy historickým motorovým vlakom z Trenčianskej Teplej na Lednické Rovne, ktoré sa uskutočnia v sobotu 28. júla 2018 ...