..: Zájezdy CK Praděd s železniční tematikou v roce 2017 :..

CK Praděd – specialista na vojensko-historické a železniční zájezdy, foto: CK Praděd Komerční sdělení — Cestovní kancelář Praděd ze Zábřeha stejně jako v minulých letech i letos pořádá zahraniční zájezdy se železniční tematikou. Jak je zvykem, přeprava je realizována po železnici s výjimkou letecké cesty z Prahy do Ruska a zpět. Aktuální informace ke každému zájezdu naleznete na adrese www.ckpraded.cz.

Středním Slovenskem (15. 6. – 18. 6. 2017)

Vlakem z Prahy přes Pardubice a Olomouc do Čadce. Na Slovensku postupně projížďky historickými vlaky – Kysuckou lesní železnicí (Vychylovka), Čiernohronskou železnicí u Čierného Balogu a prohlídka unikátní zubačky na trase Tisovec – Pohronská Polhora. V neděli 18. 6. 2017 přejezd do Bratislavy na celoslovenský „Sraz historických železničních vozidel“ Rendez 2017.

 • Počet dní: 4
 • Ubytování: 3× na Slovensku (dvoulůžkové pokoje)
 • Strava: vlastní
 • Cena: 7 190 Kč, z toho záloha 2 000 Kč

Cena zahrnuje jízdné vlakem na Slovensko a po Slovensku, autobus na Vychylovku, 3× nocleh, vstupné na Rendez 2017, průvodce, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

Poznámka: Cena bez jízdenky na Slovensko a zpět a po Slovensku se slovenskými železnicemi ŽSR (FIP) je 5 690 Kč.

Malebné štreky v pohoří Harz a Železniční svátek v depu ve Stassfurtu (22. 6. – 25. 6. 2017)

První den vlakem z Prahy přes Halle do Quedlinburgu. Odjezd z Prahy v 8.28 hod. Další dva dny jízdy po úzkorozchodných tratích společnosti Harzer Schmalspurbahnen s fotografickými zastávkami. Vyjede se na nejvyšší vrchol pohoří Brocken s výškou 1141 metrů, projedou se jednotlivé tratě v Harzu (Harzquerbahn, Selketalbahn) vlaky vedenými většinou parními lokomotivami.

Ve Wernigerode (výchozí stanici Brockenbahn) prohlídka depa. Po cestě do Harzu a zpět prohlídka železničních muzeí v Halle a Chemnitz. V sobotu 24.6.2017 v depu ve Stassfurtu účast na železničním svátku za přítomnosti různých typů parních, elektrických a dieselových lokomotiv, vagonů a jiných.

 • Počet dní: 4
 • Ubytování: 3× v Německu (dvoulůžkové pokoje)
 • Strava: vlastní
 • Cena: 9 890 Kč, z toho záloha 2 000 Kč

Cena zahrnuje veškeré jízdné (do Harzu a zpět a na uvedených tratích Harzer Schmalspurbahn), 3× nocleh, průvodce, resp. tlumočníka, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

Poznámka: cena bez jízdenky Praha – Quedlinburg a zpět (FIP) je 8 950 Kč.

Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd na Slovensko (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd na Slovensko (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd

Moskva – železniční muzea a EXPO 1520 (30. 8. – 3. 9. 2017)

První den prodlouženého leteckého víkendu v Moskvě se navštíví železniční muzeum moskevské železnice (mj. s pohřebním vlakem V. I. Lenina) a jeho pobočku ve stanici Rižskaja.

Dva dny se stráví na největší ruské železniční výstavě EXPO 1520, která se koná co dva roky na železničním zkušebním okruhu Ščerbinka. V roce 2017 bude výstava součástí oslav 180. výročí ruských železnic. Na výstavě je možné vidět jak statické, tak i dynamické ukázky moderní i historické železniční techniky. Výstava se koná na ploše cca 20 tis. m2. Mimo železniční program zájezdu bude čas na individuální prohlídku centra Moskvy.

Po Moskvě a do Ščerbinky bude využita perfektně fungující místní hromadná doprava.

 • Počet dní: 5
 • Ubytování: 4× hotel v Moskvě, přímo u zastávky metra, ve dvoulůžkových pokojích
 • Strava: vlastní
 • Cena: 18 990 Kč, z toho záloha 8 000 Kč

Cena zahrnuje letenku Praha – Moskva – Praha v ekonomické třídě včetně všech poplatků, 4× nocleh, veřejnou dopravu po Moskvě, z/na letiště, do Ščerbinky a zpět, vstupné do muzeí uvedených v programu a na EXPO 1520, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení víza, průvodce, zákonné pojištění CK.

Rusko – po Transsibiřské magistrále až do Vladivostoku + EXPO 1520 (30. 8. – 16. 9. 2017)

Zájezd po nejdelší trati světa od Moskvy až po Vladivostok.

Do Moskvy bude zajištěna doprava letadlem. V Moskvě se navštíví muzeum moskevské železnice i s pobočkou na Rižském nádraží. Druhý den bude na programu prohlídka města s průvodcem.

V den odjezdu na východ se navštíví železniční výstava EXPO 1520. Po cestě bude zastávka v Kazani s její největší památkou, tatarským Kremlem (UNESCO). V centrálním městě Uralu – Jekatěrinburgu – bude prohlídka muzea historie, vědy a techniky Sverdlovské železnice. Zastaví se také v největší sibiřské železniční křižovatce – Novosibirsku – s dvěma železničními muzei. V Krasnojarsku bude na programu výlet k přehradě Divnogorsk s unikátním výtahem pro lodě.

Poté se přejede do města Irkutsk, kde se stráví celkem dva dny, které se využijí k výletu Krugobajkalkou okolo Bajkalu do Port Bajkalu a poté trajektem přes řeku Angaru do Listvjanky, kde bude prohlídka muzea bajkalské přírody. Zde bude možné také ochutnat produkty místního rybího trhu. Nezapomene se i na samotné město Irkutsk. Po cestě z Irkutsku bude zastávka ve městě Ulan Ude a Chita, kde si bude možné prohlédnout místní pamětihodnosti. Poté se přejede přes Chabarovsk do Vladivostoku, kde bude na programu prohlídka vojenské pevnosti a Ruského ostrova.

Poslední den se přeletí přes Moskvu zpět do Prahy.

 • Počet dní: 18
 • Ubytování: 7× v hotelu, 10× ve vlaku (kupé pro 4 osoby)
 • Strava: vlastní
 • Cena: 61 490 Kč, z toho záloha 20 000 Kč

Cena zahrnuje letenku Praha – Moskva a Vladivostok – Moskva – Praha v ekonomické třídě včetně všech poplatků, dopravu vlakem Moskva – Vladivostok v kupé pro 4 osoby, výlety Krugobajkalkou a k přehradě Divnogorsk, veřejnou dopravu po Moskvě, vstupné do muzeí a památek uvedených v programu a na EXPO 1520, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení víza, průvodce, zákonné pojištění.

Aktuální informace ke všem zájezdům naleznete na webu CK Praděd: www.ckpraded.cz.


Valnoha Ales | 9.3.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Zusammenhängende Nachrichtenopen/close

Weitere von Komerční sdělení

Weitere aus Česká republika (celá)

Kommentar hinzufügen
Kommentare dürfen nur registrierte Benutzer senden.
Bevor Sie Kommentieren, melden Sie sich bitte an oder registrieren Sie sich.
Anmelden
 
 
  
 
   Registrieren

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko