..: Zájezdy CK Praděd s železniční tematikou v roce 2017 :..

CK Praděd – specialista na vojensko-historické a železniční zájezdy, foto: CK Praděd Komerční sdělení — Cestovní kancelář Praděd ze Zábřeha stejně jako v minulých letech i letos pořádá zahraniční zájezdy se železniční tematikou. Jak je zvykem, přeprava je realizována po železnici s výjimkou letecké cesty z Prahy do Ruska a zpět. Aktuální informace ke každému zájezdu naleznete na adrese www.ckpraded.cz.

Středním Slovenskem (15. 6. – 18. 6. 2017)

Vlakem z Prahy přes Pardubice a Olomouc do Čadce. Na Slovensku postupně projížďky historickými vlaky – Kysuckou lesní železnicí (Vychylovka), Čiernohronskou železnicí u Čierného Balogu a prohlídka unikátní zubačky na trase Tisovec – Pohronská Polhora. V neděli 18. 6. 2017 přejezd do Bratislavy na celoslovenský „Sraz historických železničních vozidel“ Rendez 2017.

 • Počet dní: 4
 • Ubytování: 3× na Slovensku (dvoulůžkové pokoje)
 • Strava: vlastní
 • Cena: 7 190 Kč, z toho záloha 2 000 Kč

Cena zahrnuje jízdné vlakem na Slovensko a po Slovensku, autobus na Vychylovku, 3× nocleh, vstupné na Rendez 2017, průvodce, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

Poznámka: Cena bez jízdenky na Slovensko a zpět a po Slovensku se slovenskými železnicemi ŽSR (FIP) je 5 690 Kč.

Malebné štreky v pohoří Harz a Železniční svátek v depu ve Stassfurtu (22. 6. – 25. 6. 2017)

První den vlakem z Prahy přes Halle do Quedlinburgu. Odjezd z Prahy v 8.28 hod. Další dva dny jízdy po úzkorozchodných tratích společnosti Harzer Schmalspurbahnen s fotografickými zastávkami. Vyjede se na nejvyšší vrchol pohoří Brocken s výškou 1141 metrů, projedou se jednotlivé tratě v Harzu (Harzquerbahn, Selketalbahn) vlaky vedenými většinou parními lokomotivami.

Ve Wernigerode (výchozí stanici Brockenbahn) prohlídka depa. Po cestě do Harzu a zpět prohlídka železničních muzeí v Halle a Chemnitz. V sobotu 24.6.2017 v depu ve Stassfurtu účast na železničním svátku za přítomnosti různých typů parních, elektrických a dieselových lokomotiv, vagonů a jiných.

 • Počet dní: 4
 • Ubytování: 3× v Německu (dvoulůžkové pokoje)
 • Strava: vlastní
 • Cena: 9 890 Kč, z toho záloha 2 000 Kč

Cena zahrnuje veškeré jízdné (do Harzu a zpět a na uvedených tratích Harzer Schmalspurbahn), 3× nocleh, průvodce, resp. tlumočníka, cestovní pojištění včetně storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

Poznámka: cena bez jízdenky Praha – Quedlinburg a zpět (FIP) je 8 950 Kč.

Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd do pohoří Harz (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd na Slovensko (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd Železniční zájezd na Slovensko (ilustrační fotografie), foto: CK Praděd

Moskva – železniční muzea a EXPO 1520 (30. 8. – 3. 9. 2017)

První den prodlouženého leteckého víkendu v Moskvě se navštíví železniční muzeum moskevské železnice (mj. s pohřebním vlakem V. I. Lenina) a jeho pobočku ve stanici Rižskaja.

Dva dny se stráví na největší ruské železniční výstavě EXPO 1520, která se koná co dva roky na železničním zkušebním okruhu Ščerbinka. V roce 2017 bude výstava součástí oslav 180. výročí ruských železnic. Na výstavě je možné vidět jak statické, tak i dynamické ukázky moderní i historické železniční techniky. Výstava se koná na ploše cca 20 tis. m2. Mimo železniční program zájezdu bude čas na individuální prohlídku centra Moskvy.

Po Moskvě a do Ščerbinky bude využita perfektně fungující místní hromadná doprava.

 • Počet dní: 5
 • Ubytování: 4× hotel v Moskvě, přímo u zastávky metra, ve dvoulůžkových pokojích
 • Strava: vlastní
 • Cena: 18 990 Kč, z toho záloha 8 000 Kč

Cena zahrnuje letenku Praha – Moskva – Praha v ekonomické třídě včetně všech poplatků, 4× nocleh, veřejnou dopravu po Moskvě, z/na letiště, do Ščerbinky a zpět, vstupné do muzeí uvedených v programu a na EXPO 1520, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení víza, průvodce, zákonné pojištění CK.

Rusko – po Transsibiřské magistrále až do Vladivostoku + EXPO 1520 (30. 8. – 16. 9. 2017)

Zájezd po nejdelší trati světa od Moskvy až po Vladivostok.

Do Moskvy bude zajištěna doprava letadlem. V Moskvě se navštíví muzeum moskevské železnice i s pobočkou na Rižském nádraží. Druhý den bude na programu prohlídka města s průvodcem.

V den odjezdu na východ se navštíví železniční výstava EXPO 1520. Po cestě bude zastávka v Kazani s její největší památkou, tatarským Kremlem (UNESCO). V centrálním městě Uralu – Jekatěrinburgu – bude prohlídka muzea historie, vědy a techniky Sverdlovské železnice. Zastaví se také v největší sibiřské železniční křižovatce – Novosibirsku – s dvěma železničními muzei. V Krasnojarsku bude na programu výlet k přehradě Divnogorsk s unikátním výtahem pro lodě.

Poté se přejede do města Irkutsk, kde se stráví celkem dva dny, které se využijí k výletu Krugobajkalkou okolo Bajkalu do Port Bajkalu a poté trajektem přes řeku Angaru do Listvjanky, kde bude prohlídka muzea bajkalské přírody. Zde bude možné také ochutnat produkty místního rybího trhu. Nezapomene se i na samotné město Irkutsk. Po cestě z Irkutsku bude zastávka ve městě Ulan Ude a Chita, kde si bude možné prohlédnout místní pamětihodnosti. Poté se přejede přes Chabarovsk do Vladivostoku, kde bude na programu prohlídka vojenské pevnosti a Ruského ostrova.

Poslední den se přeletí přes Moskvu zpět do Prahy.

 • Počet dní: 18
 • Ubytování: 7× v hotelu, 10× ve vlaku (kupé pro 4 osoby)
 • Strava: vlastní
 • Cena: 61 490 Kč, z toho záloha 20 000 Kč

Cena zahrnuje letenku Praha – Moskva a Vladivostok – Moskva – Praha v ekonomické třídě včetně všech poplatků, dopravu vlakem Moskva – Vladivostok v kupé pro 4 osoby, výlety Krugobajkalkou a k přehradě Divnogorsk, veřejnou dopravu po Moskvě, vstupné do muzeí a památek uvedených v programu a na EXPO 1520, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, vyřízení víza, průvodce, zákonné pojištění.

Aktuální informace ke všem zájezdům naleznete na webu CK Praděd: www.ckpraded.cz.


Valnoha Ales | 9.3.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Komerční sdělení

Další z regionu Česká republika (celá)

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2021 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko