..: České dráhy kupují od Deutsche Bahn jednotky ICE :..

ice v květinách Praha — Ke konci roku 2013 byla konečně schválena do provozu série šesnácti nových jednotek označených řadou 407 typu Velaro D. Tyto jednotky řadící se do třetí generace jednotek ICE tak umožní vyřadit nepotřebné jednotky ICE první generace, které budou tímto typem nahrazeny a o které velmi rychle projevily zájem makedonské a bosenské železnice a také České dráhy. Makedonské železnice ovšem svou nabídku z neznámých důvodů brzy stáhly a bosenský dopravce, který měl zájem zakoupené jednotky odstavit vedle souprav Talgo a rozšířit tak své „Muzeum moderního umění“, zjistil, že odstavné kolejiště bohužel nedisponuje potřebnou kapacitou.

Muzeum moderního umění, foto: dalski, drehscheibe-foren.de Podle posledních informací tak jednotky ICE 1 koupí České dráhy. Projdou přestavbou na napájecí systém 25 kV/50 Hz a po vyřazení vozů první třídy a jídelních vozů budou nasazeny v brněnské aglomeraci jako náhrada dožívajících jednotek řady 560. Počet zakoupených jednotek stejně jako hodnota nákupu zůstávají zahaleny tajemstvím. Víme jen, že jednotky budou stát pouze zlomek ceny, za kterou se před půl rokem měly pořídit railjety na linku do Budapešti, a že jich bude výrazně více, než nepořízených railjetů.

Zdroj: Entebahn Agentur


Adam Vanting Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 31.12.2013 (17:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Zusammenhängende Nachrichtenopen/close

Weitere von Vozidla Fikce a vtipy

Weitere aus Česká republika (celá) Francie


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registrierter Benutzer toffees  mail  
06.01.2014 (21:37)  
... a k tomu Leon, s nabídkou čerstvých rádoby potravinových rádokspsů.?!!
Registrierter Benutzer Ujetej 
05.01.2014 (10:54)  
Ale houby, RegioJet si jedničky s hospodama poskládá na vlaky do Hamburku ;-)
Editor oder ŽP Admin Vlad  mail  
03.01.2014 (9:52)  
Honza: Jedničky a hospody se seskládají do ucelených vlaků (v čele s loko) a budou nasazeny na expresech mezi Českou Třebovou a Prahou.
Registrierter Benutzer Honza  mail  
03.01.2014 (1:43)  
Proč se jako vyřadí jednička? V nových jednotkách se speciálně dělá a když jí máte, tak jí vyřadíte?
02.01.2014 (16:57)  
hansb: Představte si, že Kordis dotáhl výběrové řízení na vlaky v IDS JMK do konce a je oznámen výherce. Jistý brněnský rodák nabídl moderní nízkopodlažní jednotky, které ČD nemají.
Voličům ale už nelze říkat, že firma XY pana XY žádná vozidla nemá a tím pádem do dvou let nasadit nemůže, jelikož ono "neexistující" vozidlo nejenomže pendluje po trati, ale jak nasviňu je i ve zprávách na ČT i TN. Tohle už by nikdo nesežral, ani ÚHOS ne, kdyby se prosadily rekonstruované jednotky ČD 85x namísto Desira, když kritériem byla nízkopodlažnost. Argument o rozbití jedinečné síťovosti na dráze padá taky. Šalinkartou totiž volí více lidí než In-Goldem.
Takže "bylo nutno" vletět na Kordis a výběrka jim včas zatrhnout. DDTO v jiných krajích. ČD totiž musí kromě vožení lidí plnit také vyšší poslání ...?
Registrierter Benutzer hansb  mail  
02.01.2014 (15:54)  
Trošku tenhle článek podpořil moji myšlenku o tom, že JM kraj je dlouhodobě zanedbáván z hlediska modernizace vozového parku. Zrovna v posledním magazínu ČD vycházel přehled o nových vozech v jednotlivých krajích. Všude samé RegioSharky, RegioPantery, RegioSpidery, ale na JM se nějak zapomnělo. Takže zatímco jinde si nastupují do nízkopodlažních souprav, u nás nastupujeme do řad 85x z šedesátých let a dveře si za sebou musíme zabouchnout sami. Existuje někde nějaký článek nebo přehled, jestli se v našem kraji něco chystá nebo máme prostě smůlu?
Registrierter Benutzer SMall42  mail  
02.01.2014 (10:43)  
danz: stačí neznát českou tradici vtipů na silvestra, Poláci mají pouze prima aprilis.

Spíš to vypovídá o tom, že RK bere portál zelpage.cz jako dobrý a věrohodný zdroj. A také o tom, že rád konstatuješ fakta na základě předpokladů, které nejsou dostačující.
Registrierter Benutzer danz  mail  
02.01.2014 (10:32)  
Polský portál Rynek Kolejowy to vzal jako vážnou zprávu a publikoval na svých stránkách i na svém facebookovém profilu ... :)
Tak nějak to hodně vypovídá o hodnověrnosti jejich článků v případě novinek a spekulací.
Registrierter Benutzer stoupa  mail  
01.01.2014 (6:31)  
Nové ICE mají konečně "zelenou", staré se rekonstruují (ale naše napětí se tam nedává), sekretářku, které bych zpaměti ty newsky diktoval z pod peřiny nemám - tak zbývá jen se probudit. :-)
31.12.2013 (23:55)  
  1 2      Zpráv na stránku:   

Kommentare äußern den Ansicht der Leser.
ŽelPage übernimmt keine Haftung für deren Inhalt.

- Korrespondent oder ŽP Mitglied, - Editor oder ŽP Admin

Kommentar hinzufügen
Kommentare dürfen nur registrierte Benutzer senden.
Bevor Sie Kommentieren, melden Sie sich bitte an oder registrieren Sie sich.
Anmelden
 
 
  
 
   Registrieren

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko