..: Fotogalerie - detaily fotografie Re 6/6 + Re 482 :..
 

Re 6/6 + Re 482


Re 6/6 + Re 482Informace o fotografii:
 - Úsek: Wassen - Eggwald (Spw)
 - Datum: 8.9.2007
 - Autor: topič  Poslat email autorovi
 - Pozn.: Nebeské Cargo
 - Zobrazeno: 4802x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 2
 - Rating od uživatelů:
 1

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2 3      Zpráv na stránku:   
08.04.2011 (21:19)  
Přidávám se k minoritní menšině- fotka se mi líbí! Má to jakousi emoce vzbuzující "přidanou hodnotu", kombinaci kvalitního provedení, skoro až profesorské a milimetrové kompozice a originálního nápadu. Tak jako spousta fotek, zde poněkud kontroverzního, Mr. Topiče. :-) Dle mého názoru a vnímání by v případě vyšší hloubky ostrosti fotka nepůsobila již tak efektně a nápaditě.
Snad jen, jestli by černo-bílá verze nedala víc vyznít tomu možná trochu morbidnímu a dekadentnímu podtextu celé fotografie..
08.04.2011 (20:34)  
Nevím, zda autor fotí na prioritu času, clony, nebo jinak (plný matuál v tomto případě nepředpokládám). Pokud by však clonil na F 11, ISO 400 (což by podle mě u full-frame pořád ještě nemělo učinit šum neúnosným), čas by vyšel 1/250. To by mělo u tak vzdáleného vlaku, navíc ani super rychle jedoucího, na fotku bez pohybové neostrosti stačit. Hloubka ostrosti by dost narostla, ač od oka neodhadnu o kolik.

Prostě mi vadí, že velikostně dominantní objekt není dominantní i ostrostí. Fotka na mě působí nelogicky, nevyváženě.

Kdyby ostřil na kříž, dovolím si tvrdit, že ve výše popsaném nastavení by vlak byl rozpoznatelný, dokonce by bylo dobře čitelné "cargo" na druhé, možná i první lokomotivě. Pokud se výrazně mýlím, nechám se rád poučit. Určitě nefotím tak dlouho a tak dobře, jako topič.

Okamžik je vystihnut naprosto skvěle, pokud to byl umělecký záměr, budiž. Jen říkám, jak to vidím já.
08.04.2011 (19:30)  
Ja nechapu, jaky prinos by mel ostry kriz a rozmazane pozadi? Ten kriz je jasne patrny diky sve velikosti a stinum, ktere davaji vyniknout reliefum, na nem umistenym. Uz z logiky veci by byl nesmysl a naprosta zbytecnost, kdyby byl ostry, zatimco duvod, proc je fotka vubec v galerii, by nesel ani vytusit, natoz v barevne mazanici uhodnout. Vazeni, pouzivejte aspon hlavu, kdyz uz nerozumite fotografovani... A nez se do me obujete - fotku jsem neschvalil, naopak ma ode me jediny zaporny hlas.
08.04.2011 (19:09)  
Já si myslím, jak už zde i zaznělo, že lepší by bylo ostřit na kříž a mimo hloubku ostrosti nechat vlak.

Nicméně mě zaráží jiná věc. Chápu, že autor ke svým fotografiím cítí někdy až mateřskou (ač je autor muž, zmiňuji tuto, protože otcovská je v biologii obecně méně silná) citovou vazbu. Jenže útočnost jeho reakcí na kritiku mi připadá až nepřiměřená. Třeba vyznění toho z 07.04.2011 (21:37) je "tak mi teda vysvětlete, jak mám fotit, když jste všichni tak chytří".

Nechci se autora dotknout, myslím však, že je to zbytečné.
registrovaný uživatel Qaws 
Počet komentářů uživatele367 »fotek 0
08.04.2011 (17:33)  
Nápad dobrý, ale výsledek horší..
08.04.2011 (15:55)  
Vlad: Bohatě, díky :). Já Ti rozumím, je jedině dobře, když fotograf nabídne odlišný pohled na něco "zajetého". Pak jde ale autor do rizika a nemůže si být jist, že s tím uspěje. Jak píšeš, vždycky to vyvolá značnou odezvu a vždycky se najdou lidi, kteří daný snímek oslavují a lidi, kteří jej odsuzují. Tady se očividně autor svým jiným pohledem na focení železnice do vkusu místních moc netrefil. Ale kdoví, třeba za rok, dva budou tyhle fotky "letět", určitě to ale bude chtít pečlivější provedení.
akreditovaný fotograf nebo člen ŽP Vlad  mail  
Počet komentářů uživatele814 »fotek 0
08.04.2011 (10:59)  
Grupi: Ano, myslel jsem to úplně jinak.

Galerie ŽelPage je galerií o vlacích, o železnici a o životě kolem ní. Návštěvníci zdejší galerie si už zvykli na nějaký standard publikovaných fotografií. Je zajímavé sledovat, jak se ten "standard" s časem vyvíjí. V začátcích to byly "velké mašinky" - stanicovky, fotky brané z patek sloupů... Krajinové fotky mezi nimi téměř nebyly, dnes jsou zastoupeny hodně výrazně. A pokud některý fotograf přijde s něčím, co jen trošku vybočuje z řady, vždy to vyvolá nemalou odezvu (třeba Payus se svým trošku jiným viděním světa neměl své začátky zrovna lehké, ale dnes už jeho rukopis většina z návštěvníků pozá jen z pouhého náhledu).

Můj odkaz na Czech Press Photo tady byl záměrně, abyste se podívali na to, co je oceňováno na jiných fotografických fórech. Ten pohled autorů, dívajících se na svět přes hledáček fotoaparátu, může mít hodně široký záběr - a teď nemyslím CO fotí, ale JAK to fotí. Srovnejte si třeba fotky Joe Klamara (Cena Nickon) nebo Dominika Pecha (Cena Canon Junior Awards) - ty bych asi označil za "klasiku", která by tady nevyvolala bouřlivou debatu, s pracemi třeba Milana Bureše (Umění a zábava) nebo Romana Vondrouše (Grant Prahy). Ten pohled fotografů, jejich vidění světa je úplně rozdílné.

Nebo když se řeknou "koně", čekáte fotky krásných plnokrevníků (třeba něco takového: http://www.flickr.com/photos/chevywally/3848767089/in/photostream/). Ale Radek Kalhous (Sport) nabídne sérii fotek úplně jinou - a přesto velmi zajímavou, působivou. V tomto momentě máte na homepage dvě fotky ze Švýcarska za sebou - jedna z nich je od Tomáše Kubovce (http://www.zelpage.cz/fotogalerie/zahranicni/sbb/sbb116.html), ta druhá je topičova. Nenajdete v tom nějakou paralelu?

A o tom to je - o rozmanitosti pohledu na svět, o schopnosti zkusit se na věci podívat i trošku jinak, než to děláme pořád, o toleranci... Někdo představí regínu takto: http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-vozy/814/814286.html - jiný pří -15°C ještě zkusí zahřát baterie a vyjde mu z toho jiná krása: http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni/art/art203.html .

Stačí takové vysvětlení?
08.04.2011 (8:35)  
Popředí mělo být ostré a vlak mázlý. Pak možná...
registrovaný uživatel PROST  mail  
Počet komentářů uživatele1218 »fotek 0
08.04.2011 (1:05)  
Já zde vidím především dobrou práci hlavou a také přístrojem, která přinesla zajímavý a netradiční pohled na vlak v pěkném prostředí s využitím podmínek na místě samém. Pokud má fotograf myšlenky, tak je to jen jedině dobře. Kladem je i vychytání (možná náhodné) nápisu Cargo bez rušivého překrytí části kříže.Myslím, že by mohl být zvolen i ořez zleva (případně trocha volnosti zprava) tak, aby byl kříž uprostřed- přišlo by mi to vhodnější.
08.04.2011 (1:37)  


Cargo shválně zachycené tak, aby šlo přečíst, zleva ani zprava nelze přidat, hned za okrajem fotky jsou další objekty.
08.04.2011 (0:25)  
já myslel, že jsem ny fotogalerii vlaků a ono ne, ale foto ze hřbitovů, tak taky nějakou pošlu, ten náš je fakt taky pěknej, ale nevím zda by byla zveřejněna, trať je daleko:(
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko