Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| 754.074-3 | Statistika nuda je, má však cenné údaje od doby, kdy se hodnotí komentáře (2.12.08, to to letí, co?) bylo zobrazeno 4357 fotek a pod nimi je celkem 415 zelených komentářů. Tzn. že běžně připadá jeden zelený na 10,5 fotky. | 11.01.11 - 22:15 |
| 754.074-3 | Jakube Gregore, davová psychóza se syndromem nakopnutého štěněte, neznáš? Já se zcela otevřeně přiznám, že jsem byl ten první, kdo této fotce dal plus, zcela v dobré víře, ostatně moje tolerance je obecně známá. Ani jsem nevěděl, že je jubilejní. Nicméně, zřejmě to, co do lidí ve škamnách hustim horem dolem, a sice že s postupem doby by měla tvorba reflektovat domělé časem získané dovednosti a technické možnosti, si zřejmě někteří vzali k srdci a toto slavnostní pětikilo jim jako pětistovková fotka nepřišla. Co na tom, že pěkných pár lidí z těch, co psali a zřejmě i plusovali komentáře má před svým prahem co zametat. Hodně co zametat... | 11.01.11 - 16:14 |
| 750.346-9 | Nikdy neříkej nikdy, muzejní byla i 753.192 :-| | 09.01.11 - 23:40 |
| 749.181-4 | Skutečně, tématem dnešního šturcu je pohybová neostrost daná přílič dlouhým časem ve vztahu k rychlosti pohybujícícho se objektu a úhlu zachycení. Řešení je nasnadě - exponovat s kratším časem. Dále je zde vlivem přeexpozice přepálená kresba v bílých oblacích. Těsnota, středovost a dojem kazící tyče ve spodní části obrazu jsou ony doprovodné drobnosti ;-) | 09.01.11 - 21:37 |
| 471.024-0 | Co se týče šednutí (doslova špinění) bílé, nerad bych bral ostravákům jakési výjmečnosti, ale děje se to všude ;-) | 09.01.11 - 17:18 |
| T 679.1471 | mentalita = způsob myšlení Mohu myslet komplexně a snažit se, aby můj návrh byl nejen funkční co do podstaty (aby mašina jela, vodovodní kohoutek zavíral nebo rádio hrálo a okýnka se stahovala), ale aby se to pokud možno co nejsnáz ovládalo bez zbytečných komplikací. Aby mašina jela a zároveň netáhlo na stanoviště, aby když už je nacpaná počítačema, relátkama a kdovíjakým eletrkotechnickým svinstvem, šlo dělat věci na čudlík a nemuselo se lítat kolem a hledat dvanáct kohoutů pod podvozky, aby rádio hrálo a čudlíky nebyly pidi z kvazichromu, takže v létě mírně zpocené to nejde otočit a aby vodovodní kohoutky šly zavřít i mokrýma rukama a nesmekalo se to. A aby ovládací hejblata na elektrická okna byla ve dveřích řidiče pěkně po ruce. Nebo mohu myslet ryze funčně a udělat vodovodní kohoutky, které mastnou nebo morkou rukou prostě neotevřu. Dtto čudlíky na rádiu. A kolíbka na okna v autě až támhle vpravo za rádiem, dyk tím taky to okno stáhnu, ne? Neříkej, že ty jako autista neřešíš ergonomii ovládání a nevidíš, že někde si prostě s tím dořešením detailů dali větší práci. A naopak jinde toho s praktičností dvakrát moc nenadělali. Když dva dělají totéž, není to vždy totéž, ni? | 09.01.11 - 14:20 |
| T 679.1471 | Nickone, čistě subjektivně, zaslechl jsem, že kyklop byla taková formule. Parádní výkony, ale "životnost motoru tak na dva závody". A co se týče korelace mentatlita - komfort. Může být konstruktér, který navrhne stroj čistě podle technických požadavků na provoz (kilowatty, newtonmetry) a neřeší detaily obsluhy, a jiný, který je řeší. Rovněž z druhé ruky mám jakési povídání o tom, jak moc komfortní ve srovnání je obsluha taurusů a zázraků třeba co do obsluhy vzduchového vedení a uzpůsobování studené mašiny pro převoz. Zde nejspíš mentalita němce dosahuje proti čechovi nesrovnatelných kvalit... | 09.01.11 - 13:39 |
| 471.024-0 | Honzine, aniž bych chtěl do detailu řešit metodiku výpočtu ratingu z hodnocení, zajisté si vybavíš, že hodně hodnotícím na některých fotkách přijde "pět hvězdiček málo a dali by šest, deset, dvacet". No. A to je vono. Ve zdejší galerii se prostě hodnotí vysoko. Potom vlastně průměrné hvězdičkové hodnocení v důsledku znamená velmi nízký rating, aby se to odlišilo. Tato fotka od žlutých nezískala ani jednu nulu, jedničku nebo dvojku. Nejnižší je trojka, čili "dobré" a tam snad není nunto nic vysvětlovat, i když od některých, hlavně es a mistrů, by to bylo záhodno, že. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že zde opět zaúčinkovaly konstanty, konkrétně nevěhlas jména. Pochybuji, že by táž fotka, např. od Duhyho, měla pod 7 :D http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/754/754073.html | 09.01.11 - 11:38 |
| 471.024-0 | Narazníky jsou tam i v mezivozovém spojení proto, aby se dalo snáz manipulovat třeba i s rozpojenou jednotkou. Pjetro: http://pantograf.wz.cz/471042pupiky.html | 08.01.11 - 22:57 |
| 749.181-4 | Tento týden jste nám sami nepředložili nic dost vhodného, proto jsme opět šáhli do svých archivů. Dnešní téma je jedna dost specifická věc, a k ní se tedy svezlo pár dalších drobností... | 08.01.11 - 21:38 |










