..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Chary":

  1 ... 283 284 285 286 287 ... 567      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
851.008-3Jazykové okénko

nukava: "se něco dělá" je obvyklý jazykový obrat, kdy nejde ani tak o to, kdo to skutečně dělá, ale o tu věc samotnou. Ekvivalentem je "je děláno".

Ulice se uklízejí jednou za měsíc, voda z řeky se čistí v úpravnách vody a češtinářské "se to dělá" se do jiných jazyků překládá třeba trpným rodem. Mj. v angličtině se to velmi často používá např. tehdy, pokud se neví o původním původci děje, nebo tento se nepokládá za důležitého pro dané tvrzení. V němčině se pro to používá "man". Tohle se učí na základních školách.
20.02.11 - 9:49
754.028-9Jo Michale, vidíš. Furt si říkám, že jsi takový rovný, tvrdý, solidní, a až teprve Horatio dokázal pojmenovat, jaká si stěna. Škoda, že mu slang zblajzl to "j".20.02.11 - 9:06
810.211-3 + M 131.1549Admin>
No a když někdo není játro, tak klikne na zelený [E], zatepla tu chybu opraví a nesviní datábázi naprosto zbytečnejma komentářema. Od čeho to tam asi máme, pro srandu králékům?
18.02.11 - 21:26
854.025-4Tomu říkám ale přínosná diskuse, jen co je pravda :-/18.02.11 - 21:17
363.117-3Andrewe, jakmile začneš házet moudra, stáváš se pirátem ;)

Nuže, o kolik to teda natočíme, aby to všechno bylo stejně rovný?
16.02.11 - 21:20
363.117-3Andrewe, a o kolik bys teda tu pravou část natočil/deformoval/spravil, aby vše bylo přesně rovně?
sloup od nejbližší brány letí asi o 2,3°
ten v pravo od něj za značkou nejspíš "konec troleje rovně" asi o 0,6°
a ten příhradový asi o 0,4°
O kolik teda nutno deformovat, aby všechno bylo rovně?
Díky za odpověď.

bonus:
hrana "štítu"* toho klacku vpravo letí asi o 3,4°, ale "noha"* zhruba o 1,7°, tyto jsou prakticky ve stejné svislici jako ten první sloup (2,9)

* neznám přesné terminy techniky, znalejší nechť doplní
16.02.11 - 20:58
740.889-1Copak ůseku může zabolet, leč, ač erektrátrnu pochopím, přesto, jsa nekuřák, redko je prosím pěkně co? :D13.02.11 - 23:33
363.019-1Těsnost a přejetost je skutečně subjektivní, někdo zde může namítnout, že to je až moc.

Pravým tématem dnešního šturcu je obloha, uměle vytvořený přechod, co už, když se to udělá pořádně a s citem... ale ty prosvítající zbytky původní oblohy ve větvích na kraji korun stromů, to je prostě chyba. Objektivní. Když už retuše, tak především tak, aby to nebylo poznat.
13.02.11 - 22:43
372.001-8ladislave koudelko, ale když tam nikdy nebyla, jak se dostala do fotky?13.02.11 - 21:56
372.001-8ladislave koudelko, jak máme rozumět tomu, že "ta budova s tou sedlovou střechou tam nikdy nebyla"?13.02.11 - 21:18