Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| 851.008-3 | Jazykové okénko nukava: "se něco dělá" je obvyklý jazykový obrat, kdy nejde ani tak o to, kdo to skutečně dělá, ale o tu věc samotnou. Ekvivalentem je "je děláno". Ulice se uklízejí jednou za měsíc, voda z řeky se čistí v úpravnách vody a češtinářské "se to dělá" se do jiných jazyků překládá třeba trpným rodem. Mj. v angličtině se to velmi často používá např. tehdy, pokud se neví o původním původci děje, nebo tento se nepokládá za důležitého pro dané tvrzení. V němčině se pro to používá "man". Tohle se učí na základních školách. | 20.02.11 - 9:49 |
| 754.028-9 | Jo Michale, vidíš. Furt si říkám, že jsi takový rovný, tvrdý, solidní, a až teprve Horatio dokázal pojmenovat, jaká si stěna. Škoda, že mu slang zblajzl to "j". | 20.02.11 - 9:06 |
| 810.211-3 + M 131.1549 | Admin> No a když někdo není játro, tak klikne na zelený [E], zatepla tu chybu opraví a nesviní datábázi naprosto zbytečnejma komentářema. Od čeho to tam asi máme, pro srandu králékům? | 18.02.11 - 21:26 |
| 854.025-4 | Tomu říkám ale přínosná diskuse, jen co je pravda :-/ | 18.02.11 - 21:17 |
| 363.117-3 | Andrewe, jakmile začneš házet moudra, stáváš se pirátem ;) Nuže, o kolik to teda natočíme, aby to všechno bylo stejně rovný? | 16.02.11 - 21:20 |
| 363.117-3 | Andrewe, a o kolik bys teda tu pravou část natočil/deformoval/spravil, aby vše bylo přesně rovně? sloup od nejbližší brány letí asi o 2,3° ten v pravo od něj za značkou nejspíš "konec troleje rovně" asi o 0,6° a ten příhradový asi o 0,4° O kolik teda nutno deformovat, aby všechno bylo rovně? Díky za odpověď. bonus: hrana "štítu"* toho klacku vpravo letí asi o 3,4°, ale "noha"* zhruba o 1,7°, tyto jsou prakticky ve stejné svislici jako ten první sloup (2,9) * neznám přesné terminy techniky, znalejší nechť doplní | 16.02.11 - 20:58 |
| 740.889-1 | Copak ůseku může zabolet, leč, ač erektrátrnu pochopím, přesto, jsa nekuřák, redko je prosím pěkně co? :D | 13.02.11 - 23:33 |
| 363.019-1 | Těsnost a přejetost je skutečně subjektivní, někdo zde může namítnout, že to je až moc. Pravým tématem dnešního šturcu je obloha, uměle vytvořený přechod, co už, když se to udělá pořádně a s citem... ale ty prosvítající zbytky původní oblohy ve větvích na kraji korun stromů, to je prostě chyba. Objektivní. Když už retuše, tak především tak, aby to nebylo poznat. | 13.02.11 - 22:43 |
| 372.001-8 | ladislave koudelko, ale když tam nikdy nebyla, jak se dostala do fotky? | 13.02.11 - 21:56 |
| 372.001-8 | ladislave koudelko, jak máme rozumět tomu, že "ta budova s tou sedlovou střechou tam nikdy nebyla"? | 13.02.11 - 21:18 |










