Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| T 478.1010 | Drahoši, mohu se zeptat, proč to omezuješ na "konec parního provozu" (nějak roky kolem 1979, ne?), když ještě prakticky půl roku před tím, než spadla klec, to měly i tehdejší elektriky, zde "moderní" 372.001 už s UIC číslem http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni/hist/hist220.html ? | 18.03.11 - 23:01 |
| T 478.1010 | topiči, jakápak hvězdička jako součást nátěru z výroby při snaze přiblížit nátěr lokomotivy dobovému? To jsou lži a výmysly imperialistických agentů! Žádné dobové hvězdy neexistují a všechno, co je tady http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni/hist/ jsou jen retuše! http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/hist162.jpg | 18.03.11 - 17:00 |
| 854.021-3 | Netřeba z toho dělat uplnou vědu. Ty kostičky tam prostě jsou. Kdo ví, jak funguje JPG komprese a jak se chová červená barva ve světě digitálů, kdo si uvědomuje, že bitmapový obraz (jak soubor, tak i zobrazení LCD monitorem) je šachovnice malinkatejch čtverečků, kdo má aspoň trošku slušnej monitor a na fotku kouká tak, jak by se asi mělo, tak vidí parádní fotku. Někomu může přijít ta fotka zubatá a kostičkovaná. Já si pamatuju, z doby kamenné, kdy jsem ještě byl na druhé straně barikády, už tehdy samozřejmě fotící na digitál, a jedním ze správců byl ortodoxní kinofilmař, který prostě zřejmě nikdy neviděl digitální fotku, nechápal její podstatu a jemu ta zubatost přechodů přišla prostě naprosto nepochopitelná, na filmu nikdy neviděná a tudíž kateogoricky špatná. To je asi jako když někdo celej život vaří na plynu a najednou si pustí klasickej elektrickej sporák s odporovou plotýnkou a začne se vztekat, jakto že hned není ten hrnec do ruda jako na plynu, na který je zvyklý. Když tomu nerozumí, těžká domluva. A bonus: když jsme na koleji pařili kantra, někteří experti si vždycky "voprali" monitor do uplně šílené křivky, aby "viděli protivníka i v temných koutech". Protože (extrémně) jasnou křivkou ze zcela zkreslí podání tónů a vše vypadá jinak, rozdíly mezi tóny jsou výraznější. Co na tom, že po pár hodinách měli oči jak králík s mixamatózou, že. Kompresní artefakty JPG budou taky výraznější, když bude vohulená gamma, jenomže to pak nebude obraz vnímán tak, jak má správně být. Co na tom... ;-) | 18.03.11 - 11:40 |
| 854.021-3 | Já ne, to bych pak nemohl pustit žádnou fotku. | 17.03.11 - 12:16 |
| 810.343-4 | Jiří Horáčku, to si ani neumíš kliknout na název stanice? | 14.03.11 - 11:58 |
| 753.709-5 + 753.708-7 | podobné úvahy jsou celkem liché, současná anonymita pěje labutí píseň, trend spěje k pravému opaku, a sice stanovení autorských práv a signování fotky | 13.03.11 - 12:44 |
| 754.051-1 | Michale Šimku, ta fotka vyšla v sobotu ve čtyři odpoledne... Vzhledem k tomu, že je neděle ani ne půl hodiny, bych raději nevynášel soudy ;-) | 13.03.11 - 0:25 |
| M 61.002 | Mojo, General Notors dodal licenci a Mohab to pak vyráběl. Mohabky pak jezdily i v Naďarsku. Furt nic? | 12.03.11 - 22:25 |
| 754.030-5 | >> historie ač relativně čerstvá... Vážení čtenáři, nevidíte autora? To se je schválně. Zkoušíme takový pokus - jak budete hodnotit, když nevíte, čí to je. Takže dnešek není o tom hádat, kdo je autorem. Kdyby snad měl někdo neodbytnou potřebu to dělat, pořád ještě máme možnost to adminsky promazat, že. Sám autor může reagovat a komentovat, ale opět bude anonymní. Nuže, neřeště kdo, ale co a hlavně jak to vyfotil. Autor vyjde najevo za dva dny. Kdybyste přeci jen měli neodbytnou potřebu řešit věci kolem tohoto miniprojektíčku a ne fotku jako takovou, pak se obraťte vzkazem na mne, ano? Nebo můžete zcela výjimečně použít k diskusi o tomto mou fotku http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/7537/7537169.html Diskuse o anonymizaci nepatří pod čerstvé anonymní fotky, ano? Opakuju, že primárně má jít o debatu o fotce jako takové bez ovlivnění tím, "kdo to nafotil". Věřím, že se nenajde žádné játro, které by to nepochopilo. A ti zainteresovaní, nekrmte trolly! | 07.03.11 - 22:22 |
| 914.077-3 | Ale jistě, sem tam si nějakou fotku dá. | 07.03.11 - 14:08 |










