Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| 854.035-3 | Prolisy, hranatá okna a smeták "s jedním ramenem", to je jednoznačné, a 380 to není. Zde o devět méně, očividně... | 03.04.11 - 20:05 |
| 189.930-1 + 189.905-3 | A uvažoval jsi nad tím, co jsem tu napsal? Jak to vypadá, když na dvojkolejce pod dráty fotíš na pade? získáš stejnou scénu jako zde, když jen "půjdeš dál od trati"? Podívej se na Michalovy fotky. Třeba jsem málo zkušený, ale mě to přijde, že v hodně velkém počtu případů buď dále jít nelze, nebo pak 50mm ohnisko vydá zcela jinou scénu a perspektivu proti třeba 25-35mm. Není to jen o tom stát dál od kolejí... Pevná pade je krásná věc, ale rozhodně není všespásná! | 28.03.11 - 14:40 |
| 189.930-1 + 189.905-3 | To jsou mi rady, teda. Koukám na Michalovu tvorbu, 25mm, 28mm, 27mm, 33mm, 34mm, 37mm, to mu ta pevná pade bude asi na kolik věcí? Hrubým odhadem? | 28.03.11 - 13:31 |
| ET22-225 | A co to je takové obejtivní hodnocení? | 27.03.11 - 23:34 |
| 362.002-8 | No. Jeden můj student mi přiblížil jednu krásnou filozofickou pravdu. Člověk by si měl zkusit různá povolání, jak manuální, tak duševní, práci s lidmi, se stroji, fyzicky namáhavou. Aby si pak vážil práce těch druhých. Já to parafrázuji. Člověk by se měl poučit o technických aspektech, problematice a možnostech, pokud o tom chce vynášet soudy. Aby pak uvážlivěji pohlížel na detaily a celek. Tak hybaj hledat čtverečkovaný papír a tužku. Aby to bylo jasné. Platí pro každého, kdo má zájem ;-) | 27.03.11 - 21:18 |
| 362.002-8 | Srovnáváš dvě naprosto nesrovnatelné věci, a ani u jedné fotky se nejedná o nadměrnou zubatost. Bastard ve šturcu - přeostření, tj. výrazná světlá linka u tmavé hrany, která má navodit dojem ostrosti, např. dráty v obloze (viz můj předchozí komentář). Ta fotka sama o sobě zubatá není, echt zubatost by vypadala jinak ;-) Kupř. se podívej na bílé madlo pod oknem. Zubatost danou aliasingem z podstaty bitmapy (viz můj předchozí komentář). V šachovnici prostě neuděláš šikmou čáru s jemností nižší než rozlišení šachovnice. Si to zkus, vezmi si čtverečkovaný papír a udělej na něm čáru o síle jeden čtvereček tak, že budeš mít obdelník o rozměru třeba 4x10 a čára v něm bude úhlopříčkou. Musíš vyplnit čtvereček celý jedním odstínem. Malý rozdíl odstínu způsobí, že bude hrana (vypadat jako) neostrá, takže musíš použít velmi rozdílné odstíny, ideálně třeba bílá-černá. Pak to naskenuj a nalinkuj, jak jsi dopadl, hm? :-) | 27.03.11 - 20:51 |
| 362.002-8 | Šlo by se tu pobavit o principech bitmapy, definici ostrosti a problematice aliasingu, leč, tohle si přece může každej najít sám na internetu, ne? | 27.03.11 - 19:58 |
| 714.019-7 | No, mne zase zarazila jiná věc - všimli jste si toho propastného rozdílu v ratignu žlutých a šedých? Kdysi tu kdosi napsal - o tom, že cenzoři obykle dostávají od "žlutých" vyšší body, se už snad ví celkem dostatečně a je to i empiricky dokazatelné. Podívej se třeba na fotky za poslední týden, pokud je autorem cenzor, pak vždy platí, že "žlutý rating"="šedý rating"+(1-3 body) - mechanismus kamarádství se dokazuje hůř, nicméně obecné mínění lidí v mém okolí (a není jich málo) i logika věci ho podporují Já vím, že to s touhle fotkou zrovna dvakrát moc nesouvisí, protože MirKo není už pěkně dlouho cenzmrdem, ono dost na tom, že tam voxidujem já s topičem, žejo... a že by měl toliko kamarádů? Moc bych mu to přál, ale kolik z těch lidí aspoň někdy viděl naživo? Takže tím to taky nebude... 714 není dvakrát superpreferovaná řada... že by teda nakonec fakt ten hřbitov tak nehorázně dráždil lidi bez fotek? A fotografové k nám přispívající to vnímaj jinak? Často si říkám, že by se ve zdejší databázi dalo vyhrabat moře materiálu pro psychologickou studii. Ale teda tahle fotka... Ale to nic, to já jen tak uvažuju nahlas :-) | 26.03.11 - 22:13 |
| 151.008-0 | Za dva metry máš hrábě ve sloupě, ideální pozice, to je fakt. Sám bych to asi nevymyslel lépe. | 26.03.11 - 11:09 |
| EP09-011 | miropiro, já ti nevim, ale vypadá to, že u toho nákladu spíš ty mašiny všechny tři funěj co jen odbočky/tyristory stačej ;-) | 25.03.11 - 20:59 |










