..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Chary":

  1 ... 250 251 252 253 254 ... 567      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
150.210-3Prosím tě, aby se předešlo nedorozumění a dezinterpretaci, obecně každý, kdo chce vyjádřit svou myšlenku, by měl dbát zvýšené pozornosti při volbě slov a následné opravě překlepů.

např. Ampeer je lepší vůz, jak slvné OeBB Amxx (prostě všude, kde se vyskytuje "kůže"

Mám tomu rozumět tak, že "kožený" rakouský Amxx je obecně vychvalován, ale vlastně nic moc, ve srovnání s Ampeer?
25.11.11 - 23:26
150.210-3Ne, ale můžeš se klidně rozhovořit. Já se jen dočtu, že "m" jsou vozy delší než 24,5 metru. Hm. To mi samo o sobě o kvalitativních přednostech těchto vozů mnoho nenapoví, což?

Mimochodem, v tom tvojem příkladu WRm×WRRmeer mají oba to "m" v sobě, takže asi jsi myslel něco jiného, že?
25.11.11 - 22:28
150.210-3Bendere, jaké je obecné terno u -m- vozů proti ne-em?25.11.11 - 22:21
451.045-9 + 451.046-7Jasně, nepoznáš zelenou?
http://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=%22451+001%22
http://www.zelpage.cz/fotogalerie.php?search=%22451+025%22
24.11.11 - 11:53
854.030-4Honzine, já bych ten šutr do HO dostal, ale změnil bych perspektivu.

Rovněž, dále i Miškine, s ohledem na celkový obsah a kontext Sandikova příspěvku, si troufnu tvrdit, že "čteme zprava doleva" je přesmyk na úrovni slov. Ani byste neřekli, jak jsou podobné případy běžné.

Pokud ovšem oba hodláte svou argumentaci postavit na chybě v textu (kontextově opravené hned na dvou místech) a nikoliv na chybě v uvažování, tak je asi něco špatně a Sandikův komentář to nebude.
18.11.11 - 10:15
Ge 4/4 II 615 RhBBBvK, nejsem teda konstruktér ani technolog, ale... jaká je průměrná zátěž na jeden takový sloup? Kolejnice mi nepřipadají, že jsou z nějakého dramaticky měkkého, pružného nebo ohebného materiálu, nebo se pletu?17.11.11 - 19:07
971.029-4Martine, koncem září a v říjnu to nebyla inverze, ne? To byly jen obligátní mlhy od Vltavy. Inverzí přece takhle neprosvítá sluníčko. V deset jedenáct se ta mlha zvedla (bylo uplně hmatatelně vidět, jak ustupuje proti proudu Vltavy) a bylo po "inverzi" ;-)17.11.11 - 6:47
U 46.101intelpetře, jen se pleť, v čem konkrétně? Pojem "kvalita" má u fotky relativně velmi široký záběr. Rozhovoř se ;-)13.11.11 - 13:19
U 57.001 + U 46.002Ach, tak jo, furt se motáte kolem iso a času. Přečetl jsem si tu diskusi ještě jednou, a prohlédl fotku.

Co řešíte?
Připadá vám ta fotka natolik zašumená, že by bylo potřeba snižovat iso?
Připadá vám přeexponovaná, že by bylo bývalo lepší zkracovat čas?
Chcete stahovat clonu (chápu že zavírat, nastavit větší clonové číslo) a prodlužovat čas? Čeho tím chcete dosáhnout, resp. jakou zjevnou vadu na té fotce tím chcete potlačit?

Co je podle vás dynamický rozsah, jak se projevuje na této fotce a čeho byste dosáhli, kdyby zde byl větší?
Je tu opravdu potřeba rozšiřovat dynamický rozsah?

Abych citoval svého oblíbeného filmového hrdinu, "párkrát jsem si už vystřelil", pár fotek jsem si už zeditoval, a kdyby se už s touhle mělo něco dělat, co by to asi tak mohlo být?

Mě totiž na tý fotce přijde záhodný něco uplně jinýho, a kupodivu to vůbec nesouvisí s citlivostí iso, ani s časem, ale tak trošku s rozsahem ano, leč jinak, než v jakém duchu se tu vede ta debata. Nějak se nemohu zbavit dojmu, že se tu jen hází termínama bez ohledu na to, jaká ta fotka opravdu je a co jí (hypoteticky) "chybí ke štěstí".
09.11.11 - 10:56
749.261-4Tak teda takto pokroucenou linii přechodovýho filtru bych chtěl vidět. OoOoOoo..ooOO09.11.11 - 10:14