..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Slovensko (celé) :..

13.10.2011 - 8:00 - Náhrady za výdaje vzniklé mimořádnou událostí ZSSK vyplatí

ZSSK_orange_logoBratislava — Mimořádná událost, která se naštěstí neproměnila v tragédii, se odehrála v nočních hodinách 9. října v Trenčianskych Bohuslaviciach. Do trolejového vedení se na železničním přejezdu zamotal autojeřáb, řidič však stihl sjet z přejezdu dříve, než k místu dojel rychlík 611 Považan. Práce na opravách trakčního vedení zcela zastavily provoz na hlavním koridoru. Přestože ZSSK nenesou vinu za zpoždění vlaků, vyplatí cestujícím náhradu. Mimo vrácení příplatků na IC a EC, jízdného, částečného nebo plného, také uhradí výdaje spojené se zpožděním nebo zrušením spoje. Do výše 10 eur ZSSK zaplatí náklady na dokončení cesty a do výše zaplaceného jízdného také náklady na přenocování. Cestující má nárok na náhradu, pokud předloží na pokladně ZSSK jízdní doklad, potvrzení, že cestoval zpožděným spojem, a doklad o zaplacení dopravy či služby.

Zdroj: zssk.sk

27.5.2011 - 16:16 - Štrajk rušňovodičov skončil, zasiahol hlavne regionálne spoje

ikonka s bleskemBratislava — Desať minút pred štvrtou hodinou popoludní skončil výstražný štrajk Federácie strojvodcov SR. Z predpokladaných 262 vlakov osobnej dopravy, prevádzkovaných v čase protestu, sa reálne zastavila približne tretina. Len s minimálnymi meškaniami naopak premávajú diaľkové vlaky, vrátane medzištátnych spojov do ČR, Maďarska a Rakúska. Železničná spoločnosť Slovensko v mediálnom brífingu odmietla skoršie správy, že štrajkujúcich strojvedúcich v službe nahradila; v určitých prípadoch ale vedenie pravidelných vlakov prevzali inštruktori, prítomní v teréne. Generálny riaditeľ ZSSK Pavel Kravec kritizoval neochotu FSSR k akémukoľvek kontaktu; Federácia sa naopak sťažuje na nepriamy nátlak, ktorý mal dopravca na štrajkujúcich rušňovodičov vyvíjať, podrobnejší komentár k výsledkom štrajku však odbory neposkytujú.

Zdroj: ŽelPage, ZSSK, televízia TA3

131.041 a 131.070 ZSCS v žst. Čadca (19.6.2007), foto: StrndaKomentár — Vlaky na Slovensku sa v piatok na hodinu zastavia. Rozhodol o tom štrajkový výbor Federácie strojvodcov SR, ktorá paralyzovaním železničnej dopravy počas piatkovej špičky chce vyjadriť svoj nesúhlasný postoj k vládnemu programu na ozdravenie slovenských železníc. Akciu, ktorú odborári veľmi nejasne prezentujú ako "výstražný štrajk", ale sprevádza hneď niekoľko pochybností, začínajúc jej účelom a končiac jej legálnosťou, a ani samotní organizátori nemajú jasnú predstavu, čo celoplošným narušením železničnej dopravy získajú. Najvýraznejším výsledkom protestu, ktorý potrvá od 14.50 do 15.50 na celej sieti ŽSR, tak budú desaťtisíce rozhorčených cestujúcich a bezradná ZSSK, ktorá sa v čase drastických úspor snaží napraviť svoju nezávideniahodnú reputáciu.

Širokorozchodná 125.819-3 s nákladním vlakem na ŠRT Maťovce - Haniska, trať ŽSR 500, foto: Jiří Strnisko Maťovce — Kompletní zastavení provozu nákladních vlaků hrozí pohraniční přechodové stanici Maťovce na východním Slovensku. Tímto krokem pohrozily ukrajinské státní dráhy UZ po množících se podnětech strojvedoucích lvovského depa, podle kterých průjezdový rentgenový skener ve stanici Maťovce vážně ohrožuje jejich zdraví. Zařízení THSCAN RF 6010 bylo v pohraniční stanici instalováno těsně před vstupem Slovenska do Schengenského prostoru, aby bylo možné kontrolovat obsah nákladních vozů bez nutnosti jejich individuální prohlídky; ukrajinští strojvedoucí však tvrdí, že je skener ozařuje a způsobuje jim zdravotní potíže. Slovenská strana informace o údajné nebezpečnosti zařízení odmítá a aktuálně hledá cesty, jak dopravu strategických surovin po železnici zachovat bez výpadků.

Ilustrační obrázekPoprad - Doprava na Slovensku se probouzí do divokého rána. Nad zemí našich východních sousedů se v noci prohnala bouře, která napáchala značné škody a také zcela paralyzovala dopravu na podtatranské magistrále. Redaktor ŽelPage monitoroval přímo v terénu situaci.

Aktualizováno : 24.8. 17:40 -JRtrain-, 25.8. 0:00 -jtb-

1.7.2007 - 8:00 - Omezení autovlaku

Ilustrační obrázekBratislava - Od soboty 21.7.2007 do středy 25.7.2007 nebude na rychlíku R 225 Šírava z Prahy do Popradu řazen vůz pro přepravu automobilů a motocklů. Omezení se dotkne i R 224 Šírava jedoucího v opačném směru, a to od 22.7.2007 do 26.7.2007. Důvodem dočasného omezení je výluka v žst. Poprad-Tatry.

zdroj: ZSSK

19.1.2007 - 18:00 - Silný vítr přerušil železniční dopravu na Slovensku

Ilustrační obrázekBratislava - Kvůli popadaným stromům na koleje byla dnes až do 15:00 hod. prerušená osobní železniční doprava v úseku Čadca – Skalité. Pro cestující je zabezpečená náhradní autobusová doprava. Ze stejného důvodu je od brzkého rána přerušená osobní železniční doprava i na Tatranských elektrických železnicích, a to v úsekách Tatranská Lomnica – Starý Smokovec a Vyšné Hágy – Štrbské Pleso. Následky silného větru odstraňují příslušníci hasičského záchranného sboru. Ostatní vlaky ZSSK jezdí bez omezení podle platného jízdního řádu.

Mezistátní vlak EuroCity 174 z Budapeště přez Bratislavu a Kúty do Prahy a Hamburgu, který měl být v Bratislavě v 8.22 h jel pro nepříznivé počasí o 60 minut později. Od včerejšíeho večera nejezdí vlaky směrem z Německa přes Českou republiku na Slovensko. Pro nepříznivé počasí byl zrušený i rychlík 337 Báthory z Varšavy přes Žilinu a Bratislavu do Budapešti.

zdroj: tisková zpráva ZSSK

Ilustrační obrázekBratislava - Od pátku 12.1. do neděle 14.1.2007 budou vybrané vlaky InterCity (IC) Železničnej spoločnosti Slovensko, kvůli výlukovým pracím na rakouském území jezdit odklonem.

jednotka 425Vysoké Tatry – Od pondělí 29.5.2006 8:00 hod. do úterý 13.6.2006 22:00 hod. bude mezi železničními stanicemi Vyšné Hágy a Štrbské Pleso probíhat nepřetržitá výluka traťové koleje kvůli obnově a údržbě mostů. Přeprava cestujících bude zajištěna náhradní autobusovou dopravou.

Viz přehled výluk na Želpage.

Zdroj: Tisková zpráva ZSSK

ZSSKBratislava - V pátek 31.3.2006 v 18.50 hod. v železničním tunelu na trati mezi obcemi Sklené pri Handlovej - Remäta vykolejil motorový osobní vlak 5616, který byl na cestě z Diviakov do Prievidze. Při nehodě nedošlo ke zranění cestujících. Při záchranné akci přestoupili cestující v prostorách tunelu do zadního motorového vozu, který nevykolejil, a tak byli cestující odvezeni ven z tunelu a do Sklenej pri Handlovej. Příčinou železničního neštěstí byl náraz vlaku do hromady zeminy a ledu. Provoz na trati byl zastaven do odvolání.

Zdroj: Tisková zpráva ZSSK

zssk-logoBratislava - Z důvodu zefektivnění přepravy cestujících přistupuje Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. v době výluky mezi Bratislavou a Leopoldovem k dalším změnám v jízdním řádu vlaků od 21. 3. 2005. R 612 Zemplín z Humenného do Bratislavy hl. st. pojede odklonem přes Galantu. Mezi Leopoldovem a Bratislavou bude zaveden nový spěšný vlak Zr 1732. Změny se týkají i Zr 1731, který pojede v jiné časové poloze. Ke změnám vede zvýšený nápor cestujících v uvedených vlacích.

Velké problémy železniční dopravy díky počasí - Na traťových úsecích Čerčany - Benešov u Prahy a Všetaty - Mělník je doprava vedena po jedné koleji a vlaky tam nabírají zpoždění. Podle posledních zpráv padlé stromy zablokovaly železniční dopravu mezi Českem a Slovenskem v úseku Břeclav-Kúty. Informace nejsou ověřeny.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:53
sets at 21:15