..: All news and reports - Jízdní řád - Německo :..

ICEFrankfurt nad Mohanem - Očekává se, že nejméně polovina z 3,2 mil. návštěvníků fotbalových zápasů přijede ke stadionům prostředky veřejné dopravy. Dalších 10 mil. fanoušků se zúčastní doprovodného programu a různých párty. Posíleny budou spoje S-Bahn, ale i vlaky regionální a dálkové dopravy.
Současný jízdní řád již počítá s MS ve fotbale, a proto bylo 80 EC vlaků prodlouženo do míst konání jednotlivých zápasů. Vlak EC 22 bude jezdit po dobu 4 týdnů z Vídně přes Dortmund až do Hamburku. Nejvíce charterových vlaků se očekává z Polska a Švýcarska (celkem 50). Jednotky ICE si objednali také brazilští a mexičtí fanoušci. Dopravu v Německu posílí 250 dálkových vlaků a o dalších 80 probíhají jednání. V regionální dopravě je zatím objednáno 800.000 km.

Zdroj: Tisková zpráva DB

Lůžkový vůz - ilustrační fotoDortmund - Se změnou jízdního řádu se změní i trasa nočního vlaku EuroNight Jan Kiepura, který dosud spojoval Brusel s Varšavou. Nově bude tento vlak spojovat Frankfurt nad Mohanem s Varšavou. Z Frankfurtu bude vlak odjíždět v 17:40 a do Varšavy přijede v 8:51. Zpět se vrací v 17:45 z Varšavy a do Frankfurtu přijíždí v 9:57. Ve vlaku jsou řazeny kvalitní lůžkové vozy (kupé se sprchou), lehátkové vozy i vozy pro sezení. V tomto vlaku platí sleva SparNight v cenové relaci (29 - 59€ podle vozu). Na spoji Jan Kiepura budou řazeny také přímé vozy do Minsku a Moskvy. Jeden z vlaků EN bude také nově spojovat Mnichov s Timisoarou v Rumunsku.

Ilustrační foto

Zdroj : DB Nachtzug

icBerlín - Boj o zákazníky je patrný v novém jízdním řádu 2005/2006 na trati Lipsko - Berlín - Rostock, kde mezi sebou soupeří DB AG, Connex a Vogtlandbahn.
Vlak DB AG ICE 1616 vyjíždí z Lipska v 07:50 a přijíždí do Berlína (Ostbahnhof) v 09:24, Vogtlandbahn VX 82364 vyjíždí z Lipska o 5 minut později a na Berlin Lichtenberg přijíždí v 09:48, Connex X 80000 vyjíždí z Lipska v 7:58 a do stanice Berlin Lichtenberg příjíždí v 10:06, odkud pokračuje do Rostocku s příjezdem ve 13:02. Tomuto vlaku konkuruje IC DB AG s odjezdem z Lipska v 07:40 (před ICE) a příjezdem do Rostocku již v 11:53.
Od června 2006 bude jezdit vlak ICE 1616 do žst. Berlin Hauptbahnhof (tief). Odjezd z Lipska bude v 07:56 a do Berlína přijede vlak přesně za 1 hodinu v 08:56, čímž se jeho jízdní doba zkrátí o 34 minut oproti stavu do konce května.

1.11.2005 - 21:23 - Nový jízdní řád na internetu

infoPraha - Od 1.11.2005 jsou na portálu DB AG www.bahn.de nové údaje platné pro jízdní řád 2005/2006 pro vnitrostátní i mezinárodní železniční spoje. Kromě spojů v Německu platí jízdní řád od 11.12.2005 do 9.12.2006. V SRN je zkrácena platnost JŘ zejména u spojů dálkové dopravy do konce května příštího roku.

dbBerlín - Nový jízdní řád DB AG začne platit až 11.12.2005, ale již od 1.11.2005 si mohou cestující rezervovat a nakupovat zvýhodněné jízdenky přes internet. Tento jízdní řád bude platit pouze do konce května 2006, kdy bude otevřeno nádraží Berlin Hauptbahnhof a otevřena část zrekonstruované vysokorychlostní tratě Ingolstadt - Nürnberg - München. Díky tomu dojde ke zkrácení jízdních dob např. mezi Berlínem a Lipskem o 40 minut a Mnichovem a Norimberkem o 20 minut. Od 28.5.2006 nabídnou DB AG hodinový takt vlaků ICE mezi dvěma největšími německými městy - Berlínem a Hamburkem a dojde k dalším zlepšením v dálkové dopravě.
Od prosince bude zaveden nový spoj ICE-Sprinter mezi Kolínem nad Rýnem a Stuttgartem, který bude jezdit pouze ve všední dny a jízdní doba poprvé klesne pod 2 hodiny. Během své cesty zastaví vlak pouze v Mannheimu. ICE vlaky z Drážďan přes Lipsko do Frankfurtu nad Mohanem budou jezdit ve 2hodinovém taktu, zastovovat na frankfurtském letišti a budou prodlouženy až do Wiesbadenu.
Budou zavedeny přímé vlaky IC Stuttgart - Nürnberg - Chemnitz - Dresden, jejichž jízdní doba se zkrátí o 20 minut v úseku Nürnberg - Dresden.
Kvůli velké poptávce po cestování vlaky ICE z/do Berlína od pátečního odpoledne do pondělního dopoledne zvýší společnost kapacitu těchto spojů. Kromě toho budou v úseku Kolín nad Rýnem - Stuttgart jezdit každý pátek 2 vlaky kategorie ICE navíc.

euroDortmund - V roce 2006 zavede společnost DB AutoZug nové autovlaky v úsecích München - Ancona (s přípoji na trajekt do Řecka a Chorvatska), Dortmund - Sassnitz, Düsseldorf - Livorno, Hildesheim - Bozen a Hildesheim - Salzburg.
Od dubna do října nabídne společnost více než 150 spojů po Německu, do Itálie, Francie, Rakouska a Chorvatska. Cena za přepravu automobilu začíná od 9,90€. Možnost rezervace jízdenek na letní sezónu 2006 začíná 7.11.2005.

bhbfBerlín - V bezprostřední blízkosti Braniborské brány, vládních budov a Reichstagu vzniká největší železniční křižovatka Evropy - hlavní berlínské nádraží Berlin Hauptbahnhof, které bude uvedeno do provozu v neděli 28.5.2006, kdy bude zahájeno i Mistrovství světa ve fotbale 2006. DB AG počítají s tím, že se do roku 2010 zvýší počet cestujících dálkové dopravy v porovnání s rokem 2004 o 6 milionů na 19 milionů cestujících. Na nádraží bude možný přestup mezi všemi vlaky dálkové dopravy s příměstskými a regionálními vlaky.
Doprava sever - jih
Díky tunelu Tiergarten dojde ke zkrácení jízdních dob v úsecích Berlin - Stralsund a Berlin - Leipzig až o 40 minut. Tunelem budou vedeny také vlaky Hamburg - Berlin - Leipzig - München, Hamburg - Berlin - Dresden - Prag a Stralsund - Berlin - Erfurt.
Doprava východ - západ
Podél tratí S-Bahn budou nadále jezdit vlaky v úsecích Köln - Hannover - Berlin, Basel/Stuttgart - Frankfurt - Berlin a Berlin - Osnabrück - Amsterdam/Münster.

dbBerlín - DB AG zlepší poskytované služby od poloviny června letošního roku. V dálkové dopravě bude zdvojnásobena kapacita 4 spojů ICE z 357 na 714 míst. Důvodem je zvýšená poptávka cestujících mezi Berlínem a Hamburkem, neboť trasu dlouhou 300 km urazí rychlovlaky za 90 minut díky modernizaci tratě, která byla zprovozněna v prosinci 2004. Jedná se o vlaky ICE 1519, 1615, 1618 a 1612. Dvě spojené jednotky ICE budou kvůli oběhům jezdit pouze v určité dny.
Od 28.8.2005 budou zastavovat všechny vlaky EC z Hamburku do Prahy ve stanici Dresden Neustadt. Cestující budou mít lepší přípoje do Durynska a Bavorska a časově výhodnější přestupy na vlaky ICE ve směru do Mnichova, kdy se cesta zkrátí o 40 minut.
Kvůli zvýšenému počtu cestujících bude jezdit navíc v sobotu večer vlak ICE mezi Berlínem, Frankfurtem nad Mohanem a Stuttgartem.
Zlepšení vlakového spojení se dočká i město Ingolstadt. Vlaky ICE ze směru Essen a Norimberk budou prodlouženy přes Ingolstadt do Mnichova. Tak nahradí rychlovlaky ICE vlaky IC z Norimberku přes Ingolstadt do bavorské metropole. Od prosince 2006 budou vlaky ICE zastavovat v Ingolstadtu každou hodinu, neboť se zde buduje nová železniční trať z Mnichova do Norimberku.
Turisté se dočkají lepších spojů mezi Hamburkem a Kodaní. Od června do srpna zde budou jezdit 2 spoje vlaků EC navíc. Díky lepším přestupním vazbám bude možné cestovat z Berlína přes Hamburk do Kodaně za méně než 6 hodin.
Turistické vlaky UrlaubsExpress vyjedou poprvé 3.6.2005. Jejich cílovými destinacemi budou nově chorvatská Rijeka a slovinská města. Kromě toho bude možné cestovat z Dortmundu a Hamburku také do Salcburska, Tyrolska a italských Benátek.
Nové podmínky se týkají rezervací míst přes internet. Od 1.4.2004 bylo možné rezervovat místa zdarma, od 12.6.2005 bude on-line rezervace stát 1,50€/1 trasa. Rezervace na přepážce bude stát nadále 3€. Plán splnil svůj cíl - každá druhá jízdenka v Německu je zakoupena v automatu, prodej přes internet se zdvojnásobil.

CNLZürich - Od 29.4.2005 do 16.10.2005 nabízí společnost CityNightLine sezónní spojení vlakem Sirius z Curychu přes Basilej, Freiburg a Karlsruhe do měst Leer, Emden a Norddeich Mole na východofríském pobřeží. Vlak vyjíždí ze Švýcarska v pátek a v sobotu večer, zpět se z Německa vrací v sobotu a v neděli večer. Ve vlaku jsou řazeny také dvoupodlažní klimatizované lůžkové vozy s kategoriemi Economy Double a Economy Single. Ve vlaku lze cestovat za glóbalní cenu nebo mohou cestující využít výhodné jízdenky SparNight Ticket s cenou od 29€. K těmto jízdenkám lze zakoupit i jízdenku za 18€ ve 2. třídě z/do Basileje, Curychu či Badenu z kterékoliv místa ve Švýcarsku.
Vlastníci slevové karty Euro26, kteří si jízdenky zarezervují přes internet, získávají slevu ve výši 10% ve všech vlacích CityNightLine.

DBPotsdam - 12.6.2005 vstupuje v platnost další změna jízdních řádů v zemích EU. DB AG se rozhodly, že od tohoto dne nebudou zastavovat v zemském hlavním městě Braniborska Postupimi rychlovlaky ICE. Zemská vláda označila toto jednání za arogantní a braniborský ministr dopravy Frank Szymanski doplnil, že se tak Postupim stane jediným zemským hlavním městem, které nebude mít přímé napojení na síť ICE. V současné době zde zastavují 2 vlaky ICE. Braniborští politici požadují vysvětlení této "drzosti" a hlavně chtějí, aby zde vlaky InterCityExpress zastavovaly nadále.

Schwerin - Pro zájemce cesty ze/do Severního Porýní-Vestfálska jezdí o sobotách „Urlaubexpress Mecklenburg Vorpommern“ přes Osnabrück, Brémy a Hamburg do Rostocku, Stralsundu a dále pak do lázní Binz. Na rozšíření nabídky „vydělalo“ právě přímořské letovisko Ostseebad Binz. Cestující nemusí přestupovat ve Stralsundu a mají tak šanci stihnout i brzké ranní spoje nebo se vracet v pozdních večerních hodinách. Noční vlaky do Dortmundu a Mnichova zůstávají beze změny. Vzhledem ke zvýšené poptávce v letních měsících zařazují DB do provozu navíc jeden vlak RE v relaci Berlin-Stralsund, složený z dvoupatrových vozů.
IC 2238/2239 - od 5. května do 11. září do Warnemünde
IC 2377/2472 Arkona - od 30. dubna do 8. října do Ostseebad Binz, přes Karlsruhe/Hannover, Hamburg, Rostock, Stralsund
IC 2660/2661 Uex Mecklenburg-Vorpommern - od 30. dubna do 8. října na Usedom
IC 2637 - od 29. dubna do 7. října na Usedom
IC 2452 - od 14. května do 3. září z Ostseebad Binz
IC 2609 - od 22. května do 25. září ze Stralsundu

« Newer messages | 1 2 3   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:57
sets at 21:03
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...