..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Spojené království :..

Nehoda v Croydonu 9.11.2016, foto: BBC Croydon — Ve středu 9. listopadu 2016 došlo v Croydonu na jihu Londýna k tragické nehodě tramvaje. Následkem vjetí do ostrého oblouku vysokou rychlostí se převrátila na stranu a bylo usmrceno 7 cestujících, 58 dalších bylo zraněno. K nehodě došlo v brzkých ranních hodinách, ještě za tmy a silného deště. Pravděpodobnou příčinou nehody byl mikrospánek řidiče. Ten havárii přežil a je vyšetřován policií. Jedná se o první nehodu tramvaje v Británii s oběťmi na životech od roku 1959.

Převrácený patrový autobus, A1071, Hadleigh, Suffolk, foto: BBC News, zveřejněno na základě Licenčního ujednáníBournemouth, Dorset — Jak jsme čtenáře informovali v předchozí aktualitě, přes území Velké Británie se přehnala bouře, u níž meteorologové predikovali sílu hurikánu. Samozřejmě, že takto silná bouře nebyla zaznamenána všude (například hrabství Dorset na jihu Anglie nebylo nijak zásadně ovlivněno), přesto na mnoha místech došlo k poškození majetku.

Rolling thunderstorm, foto: John KerstholtLondýn — Jakkoliv je podzim ve Velké Británii poměrně příjemný (teploty se pohybují kolem 14 až 17 stupňů Celsia), je pravděpodobné, že nedělní noc toto klidné, pozdní babí léto poněkud naruší. Agentura Met Office (obdoba českého ČHMÚ) vydala varování před přicházející bouří, jež by měla kulminovat rychlostí větru 130 km/h a silným, déle trvajícím deštěm. Zasaženy mají být regiony Wales, západní, jihozápadní a jižní Anglie, jihovýchodní část Anglie a území známé pod označením Midlands. V obavě před případnými následky dojde v neděli večer k omezením, která se budou dotýkat prakticky všech druhů dopravy.

přejezd Velká Británie – Na ostrovech se nyní žije přejezdy. Podle vyjádření Network Rail bylo vloni na 7600 přejezdech zjištěno přes 3400 nebezpečně a nezákonně jednajících chodců a motoristů, což je čtyřleté maximum. Každý týden průměrně 3 motoristé a 5 chodců vlaku těsně unikne, vlaky jsou zpožděny v úhrnu o 55 dní a správci infrastruktury Network Rail vzniká škoda okolo 1,8 mil. liber – a to bez započtení nákladů na opravu vozidel, kolejí a pracovní dobu zaměstnanců.

Ilustrační obrázekCalais - Ve čtvrtek kolem 15.00 SELČ zachvátil požár soupravu vlaku RORO v tunelu pod kanálem La Manche, který spojuje Británii a Francii. Záchranáři museli evakuovat 32 lidí, z nichž 14 utrpělo lehčí zranění, převážně přiotrávení kouřem. Oheň byl zaznamenán 11 km před výjezdem na francouzské straně, tedy přibližně ve čtyřech pětinách podpovrchové trasy. Přestože se hasičům z oblasti Calais povedlo požár dostat pod kontrolu ještě v odpoledních hodinách, tunel zřejmě zůstane obousměrně uzavřen pro veškerou dopravu. Tisíce cestujících pravidelných spojů mezi Londýnem, Paříží a Bruselem tak uvízly na nádražích, zatímco u nákladních terminálů se vytvořily kolony čekajících kamionů. Nebudou-li zjištěny další komplikace, vrátí se do Eurotunelu vlaky v průběhu pátku.

ŽelPage on-lineLondýn - V pátek večer v severozápadní Anglii vykolejila vlaková souprava Pendolino společnosti Virgin Trains(London - Glasgow) mezi městy Oxenholme a Tebay. Nehoda při rychlosti 152 km/h, kdy celá souprava sjela z kolejí a většina vozů se poté převrátila, si mezi cestujícími zatím vyžádala 1 oběť a 77 zraněných, z toho 5 těžce.

Vlaky jedoucí z jihu do Edinburghu a Glasgow ukončí svou jízdu ve stanici Lancaster. Vlaky jedoucí opačným směrem budou zastaveny v Lockerbie.

24.12.2006 - 22:55 - Eurotunnelu hrozí útok teroristů

Eurotunnel Londýn - Tunel pod kanálem La Manche spojující Velkou Británii s Francií by se mohl státem terčem islámských teroristů. Ti se měli podle francouzských a britských tajných služeb snažit způsobit co největší krveprolití, které by se v nejhorším případě mělo přiblížit tomu newyorskému ze září 2001. Britské bezpečnostní služby jsou v pohotovosti po celou dobu vánočních svátků. Podle francouzských zdrojů byl útok dáván dohromady v Pákistánu. Atentátníky by měli být Angličané s pákistánskými kořeny. Podle americké tajné služby je hrozba útoku nebetyčně vysoká.

EurostarTunel pod kanálem La Manche je se svou délkou 50,5 km druhým nejdelším železničním tunelem na světě. Tunel se skládá ze dvou jednokolejných železničních tunelů a jednoho tunelu služebního. Slavnostně byl otevřen 6.5.1994. V současné době jezdí Eurotunnelem spoje Eurostar a kyvadlové vlaky mezi terminály ve Folkestone a Coquelles.

zdroj: Novinky.cz

23.12.2006 - 10:36 - O 15% více rezervací Eurostaru díky mlze nad Londýnem

EurostarLondýn - Tisíce cestujících uvízly na londýnském letišti Heathrow. Silná mlha značně komplikuje řízení letového provozu, což vede k rušení letů a mnohahodinovým zpoždědním. Této situace se snaží využít železniční dopravci. Společnost Virgin Trains, která zajišťuje vlakové spojení Londýna se Skotskem, zajistila na svých spojích dodatečných 4.800 míst kvůli rekordní poptávce. Společnost Eurostar, která provozuje vysokorychlostní vlaky z Londýna do Paříže a Bruselu zaznamenala o 15% více rezervací. V pátek byly všechny vlaky z Anglie na kontinent vyprodány, v sobotu se očekává podobná situace. Jednotky Eurostar přitom mají kapacitu 544 míst ve 2. třídě a 206 míst v 1. třídě. Denně vypraví Eurostar až 16 vlaků do Paříže a 10 vlaků do Bruselu.

zdroj: Google News, Eurostar

Londýn - Aktualizováno 8.7.2005 22:17 - Ve čtvrtek dopoledne došlo ke třem výbuchům v londýnském metru. Výbuchy byly podle Scotland Yardu hlášeny mezi stanicemi metra Aldgate East a Liverpool Street, Russell Square a King's Cross a ve stanici Edgware Road. První výbuch byl hlášen v 9:49 z metropolitní linky mezi stanicemi Liverpool Street. Po explozích byly stanice metra evakuovány, uzavřeny a metro se zastavilo. O půl hodiny později v 11:15 byl hlášen výbuch v patrovém autobusu na Tavinstock Square. K teroristickému činu se přihlásila organizace Al-Kajdá.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:46
sets at 20:27