..: All news and reports - Legislativa - ČR Plzeňský :..

Současnost a asi i budoucnost na trati 180, foto: Petr LuxPlzeň — Prozatím bez dalších komentářů zrušila Krajská rada Plzeňského kraje veřejnou soutěž na provozování regionální osobní dopravy na třech neelektrizovaných tratích. Navzdory prohlášením o přínosu výběrového řízení pro kraj i cestující, a plánům na další soutěže v příštích letech, chce kraj nyní prodloužit smlouvu s Českými drahami o dalších 10 let. Kromě ČD podaly do soutěže nabídky společnosti Viamont, RegioJet a ČSAD Jablonec. Aktualizace 8.11.2009: RegioJet přepracoval a znovu odeslal svou nabídku.

Železniční přejezdPlzeň - Jak jsme již avizovali, Drážní inspekce ve spolupráci s Policií ČR provádí na vybraných železničních přejezdech kontroly, které se mají zaměřit na dodržování pravidel při jejich přejíždění řidiči automobilů. Již první výsledky jsou více než alarmující - dalo by se říci - řidiči nezklamali. Jak píší Novinky.cz, děsivé jsou úterní výsledky společné kontroly policistů a Drážní inspekce na železničním přejezdu u Kaznějova na severním Plzeňsku. Někteří řidiči při průjezdu nechráněného přejezdu doslova hazardovali se svými životy.

Ilustrační fotoPlzeň - Zchátralá budova části vlakového nádraží Plzeň - Jižní předměstí z roku 1904 bude mít nového majitele. Za částku 4,6 milionu korun ji včera dopoledne vydražil soukromý zájemce. Jaký záměr s budovou má, to odmítl říci. Prozradil pouze, že objekt koupil pro realitní kancelář.

Licitovat se začalo krátce po půl jedenácté. Vyvolávací cena byla 2,95 milionu korun. Do dražby vstoupili 3 zájemci. Mezi Janou Roškotovou z Prahy s číslem jedna a nakonec úspěšným dražitelem s číslem tři se strhl boj. Postupně, zpravidla po padesátitisícové částce, přihodili celkem sedmnáctkrát. „Mým cílem je opravovat staré domy. Kdybych objekt získala, určitě bychom se domluvili se sdružením Johan, které tam pořádalo kulturní akce. Ale bohužel,“ řekla Jana Roškotová. Opravu kulturní památky, která se bude pohybovat v řádech desítek milionů korun, chtěla financovat za pomoci evropských dotací.

Bylo 15 zájemců na dražbu zděné patrové budovy

U Českých drah se informovalo patnáct zájemců. Dráhy už 10 let využívají pouze polovinu nádraží, zbylá část byla pro veřejnost uzavřena. V roce 1997 opravily dráhy levou budovu, na prodávané pravé, která je přes silnici, pouze střechu. Útočiště tu našlo sdružení alternativních umělců Johan. Pořádalo zde kulturní akce. Johanu skončil v září pětiletý pronájem. Licitátor Přemysl Jirák z pražské společnosti Clanroy Sales řekl, že byl výsledkem dražby příjemně překvapen. „My osobně jsme využití tipovali například na galerii, ale mohlo by tam být i ubytování, restaurace nebo luxusní nákupní centrum. Dům je zajímavý polohou v centru města,“ dodal.

Objekt v centru Plzně má ale i své limity. Lze jej obtížně zásobovat, k dispozici nejsou parkovací místa, v blízkosti nepřetržitě projíždějí vlaky a součástí prodeje nejsou žádné okolní pozemky. Do případných úprav budou také mluvit památkáři. Například Pavel Domanický se v minulosti přimlouval za to, aby objekt sloužil nadále kulturním účelům. Zástupci města i kraj se ale od jeho koupě distancovali. Kromě výpravní budovy nádraží se včera dražily i další 2 objekty Českých drah z regionu. Bývalý drážní jednopodlažní domek bez sklepa a bez podkroví se šikmou střechou v obci Plešnice se podařilo udat za vyvolávací cenu 160 tisíc korun. O další nabízený majetek Českých drah, před 4 lety zmodernizovanou administrativní budovu ve Stodě, nikdo zájem neměl. Cenu objektu, který by vyžadoval pouze minimální investici, odhadl znalec na 20 milionů korun.

„České dráhy se snaží prodat nemovitý majetek, který je nepotřebný a navíc svými náklady zatěžuje rozpočet,“ vysvětluje Hana Bednářová z tiskového oddělení. V současné době vzniká internetový portál nabídky a poptávky nemovitého majetku, prostřednictvím kterého budou dráhy majetek nabízet, ať už k pronájmu nebo prodeji.

zdroj: Mladá fronta DNES

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:45
sets at 16:00