..: Aktuality a články - Dopravci :..

OBB-EC Zillertalexpress, foto: Josef Petrák Berlín/Vídeň — Blížící se letní prázdniny jsou opět i letos impulzem pro cestování a dovolenou, které železniční společnosti pravidelně podporují různými tarifními nabídkami, ze kterých jsou jednoznačně nejvýhodnější síťové jízdenky. Jak už jsme Vás informovali v předchozích dvou aktualitách, České dráhy mají nabídku Jízdenka na léto platnou vždy dva týdny, Železničná spoločnosť Slovensko nabízí jízdenku Slovak vždy na jeden měsíc, Švýcarský dopravní systém u příležitosti výročí 25 let Švýcarského dopravního systému připravil speciální jízdenku Swiss Peak Pass. My se však v této aktualitě zaměříme na nabídky letních jízdenek v Německu a Rakousku, které ještě v době vydání předchozí aktuality nebyly známy.

Jadran, Odb.Lučební, foto: Duhy Praha — Blížící se letní prázdniny jsou i letos impulzem pro cestování a dovolenou, což jsou věci, jež evropské železniční společnosti pravidelně podporují různými tarifními nabídkami, ze kterých jsou jednoznačně nejvýhodnější síťové jízdenky. V tuto chvíli jsou známy již nabídky Českých drah a také Švýcarského dopravního systému. Závěrem článku bychom vás také rádi upozornili na možné problémy v případě, že jste si loni v Rakousku pořídili jízdenku Sommerticket a s ní nutnou zákaznickou kartu ÖBB VORTEILScard.

PKP Intercity SA Varšava/Štětín — Polský dopravce PKP Intercity zavádí pro své cestující nové možnosti, jak koupit jízdenky. Doposud bylo možné zakoupit jízdenky u pokladní přepážky, přes internet či přes automat, který však byl pouze na nádraží ve Varšavě. Během tohoto roku by se ale měly nové prodejní automaty objevit i v dalších polských městech. Další novinkou v prodeji jízdních dokladů bude také možnost zakoupit si jízdenku pomocí mobilního telefonu. Dle mluvčího společnosti Janusze Malinowskeho bude stačit, když cestující ukáže průvodčímu ve vlaku speciální kód, čímž odpadne cestujícím dosavadní povinnost si jízdenku vytisknout.

16.6.2011 - 7:00 - Německé dráhy se bojí o ztrátu cestujících na dálkových trasách

ICE-T, foto: Tomáš Kubovec Berlín — Nejpozději v prosinci tohoto roku by měly dostat autobusy na dálkových linkách v Německu zelenou. Začnou tak konkurovat největšímu německému železničnímu dopravci Deutsche Bahn (DB). Záležet nyní bude na rozhodnutí německé vlády. Pokud se tak stane, cestující bude mít v roce 2012 na výběr, zda z Berlína do Mnichova pojede autobusem nebo vlakem. Německé dráhy upozorňují, že v této souvislosti může, ale nemusí dojít ke zrušení některých spojů. ICE by tak nemusely zajíždět například do měst jako je Lipsko či Erfurt. Obchodní ředitel sdružení soukromých železničních dopravců Mofair, Engelbert Recker, je ale přesvědčen, že liberalizace dálkové dopravy v Německu bude pro Němce výhodná. Poukazuje na to, že ne všichni si mohou jízdné dovolit a pro takové cestující by byl autobus cenově příznivější alternativou. Německé dráhy by to navíc mělo motivovat k investicím do modernizace sítě.

Zdroje: Frankfurter Rundschau, RP ONLINE

Vůz 1. třídy, PKP IC A9mnopuz, veletrh Czech Raildays 2010, foto: Dennis Hübsch Varšava — Od prvního června čeká na cestující ve vlacích EIC (Express Intercity) příjemná novinka — bezplatné připojení k bezdrátovému internetu na palubě. Prozatím bude tato služba dostupná jen pro cestující první třídy, během léta se rozšíří také v druhé vozové třídě. Tato nabídka je jen prvním krokem v rozšiřování služeb PKP IC. Vlaků marketingové kategorie EIC vyjede od 1. června celkem 22, což není ani 7 % ze všech vlaků, které dopravce provozuje (od 1. června bude jezdit celkem 269 spojů kategorie TLK a 46 spojů kategorie Expres). EIC poskytujících wifi potkáte na trasách Varšava – Krakov (2 páry vlaků), Varšava – Wroclav (5 párů vlaků), Varšava – Štětín (1 pár vlaků), Varšava – Poznaň (2 páry spojů) a Krakov – Gdyně (1 pár spojů). Dalším negativem bude velmi nízký datový limit, jen 50 MB.

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 07:04
zapadá v 17:28

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Možnosti obnovenia železničnej osobnej dopravy na trati Zvolen – Šahy
Súčasný stav železničnej osobnej dopravy na Slovensku nie je ideálny, pretože nad ňou visí mnoho otáznikov najmä v oblasti jej financovania. V minulosti bola zrušená alebo obmedzená osobná doprava na roznych ...

Poslední příspěvek Modernizácia mení stanice a zastávky na slovenskom koridore (1)
Cestujúci poznajú modernizáciu hlavnej trate číslo 120 Bratislava – Žilina ako (až priveľmi) častý dovod meškaní vlakov, obyvatelia k trati priľahlých miest a obcí zasa ako výrazný zásah do vzhľadu ich ...

Poslední příspěvek Naše téma: Náhoda či nehoda? Aneb když cestující vypadne z vlaku
Média věnují značnou pozornost téměř dva roky starému úmrtí holčičky, jež vypadla za jízdy z vlaku. Pro usmrcení z nedbalosti byly obviněny a postaveny před soud průvodčí a vlakvedoucí ČD. Podívejme se ...