..: Výběr šotoklubu - týdny 23 a 24 :..

Výběr šotoklubu Když Martin Grill přišel s nápadem na výběr šotoklubu, tak mě ta myšlenka nadchla. Každý z autorů jednou za čas vybere fotky, které jsou dle jeho názoru nejpovedenější, a představí je svým pohledem ostatním čtenářům ŽelPage. Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem a já pomalu sbíral odvahu si o výběr šotoklubu říct. Když jsem byl osloven, neváhal jsem ani chvilku, a vzal si výběr šotoklubu na starosti. Po fázi nadšení se dostavila fáze paniky. Už několik dní se na ŽelPage neobjevila zajímavá fotka, která by stála za výběr. Co s tím? Ještě chvilku počkám, a když se nic zajímavého neobjeví, tak oslovím známé fotografy a poprosím je o nějakou zajímavou fotku, abych měl o čem psát. Panika naštěstí přešla velmi brzy, na ŽelPage se objevilo několik zajímavých fotografií.

Podzim v Alpách

Podzim v Alpách; Zernez - Carolina, foto: topič Co to tady zase dává topič za experiment? Bylo první, co mě napadlo, když jsem viděl tuhle fotku a hned ji zavřel. Nedalo mi to a znovu jsem ji otevřel. Když jsem se zahleděl trochu více, úplně jsem si představil to mrazivé podzimní ráno. Slunce stoupá výš a výš a jeho paprsky rychle rozpouštějí jinovatku v údolí. A v tu chvíli kolem projede vlak Rhétské dráhy. Úplně na mě dýchla atmosféra okamžiku.

Detail fotografie

749.264-8

749.264-8, Petrov u Prahy - Luka pod Medníkem, foto: ŠimonP I z druhé mnou vybrané fotky dýchá atmosféra. Mlhavé ráno v údolí Sázavy, sluneční paprsky postupně rozpouštějí mlhu, když v tu chvíli ranní ticho rozčísne dunění šestiválce Bardoty 749.264. Zachytit vlak v těchto světelných podmínkách chce buď pořádný kus štěstí, nebo se fotka musí takzvaně vychodit. Ve svém železničním fotografování jsem podobné štěstí měl jen párkrát…

Detail fotografie

475.111

475.111, Sedlejovice - Sychrov, foto: Petr Holub Když jsem dostal za úkol připravit výběr šotoklubu, tak jsem si byl téměř jistý, že mezi vybranými bude fotka Petra Holuba, kterého považuji za nejlepšího českého železničního fotografa. Nemýlil jsem se. Zaujala mě jeho fotka Pětasedmy na Sychrovském viaduktu. Ač fotka stará jen pár dnů, z fotky úplně dýchá atmosféra pravidelného provozu.

Detail fotografie

A co vy? Jaká fotka se vám nejvíce líbila od 30. května do 12. června? Pište v diskuzi pod článkem, jsem zvědavý na vaše názory. 


Pavel Vlček | 14.6.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá) Švýcarsko


  1 ... 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   
Registered user redbird  mail  
14.06.2016 (17:57)  
Pavel Vlček: Dobře vybráno.
Registered user wen 
14.06.2016 (17:07)  
topič: Jistěže je výběr čistě subjektivní záležitostí autora. Debata je o tom, jestli je nutné výběr doprovodit komentáři typu "několik dní se na ŽelPage neobjevila zajímavá fotka, která by stála za výběr".

Pavel Vlček: To byl komentář směřující ke stylistice. 3 fotky a 3 zmínky o "dýchající atmosféře", to je trochu moc.
14.06.2016 (16:10)  
stoupa, Petr Holub: Díky za názor k výběru!

Petr Holub: Fotografii spirálního viaduktu v Brusiu od Tomáše Kubovce (http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/sbb300.jpg ) také hodnotím velmi vysoko, nějaký čas jsem s ní i počítal do výběru.

Jakub Gregor: Takhle to určitě myšleno nebylo.

wen: Fotografie je o emocích. A pokud mě zrovna tyhle zaujaly, tak je to jen můj subjektivní názor. Jaké fotografie v uvedeném období zaujaly vás?

Andrew33: Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem ...
Čistě subjektivní názor. Nebo je snad výběr šotoklubu nějaké dogma?
Correspondent or Member of ŽelPage topič  mail  
14.06.2016 (14:37)  
wen: Co je na tom přezíravého? Výběr je čistě subjektivní záležitost autora. Vybral tedy to, co si mu líbilo a že se mu ostatní zveřejněné fotky v daném období nelíbily tak, že by je nominoval do svého výběru je pouze a jen na jeho rozhodnutí.
Correspondent or Member of ŽelPage Andrew33  mail  
14.06.2016 (14:37)  
Mě spíš zaráží tahle část: Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem ...
Dalo by se tohle nějak rozumně vysvětlit/omluvit? Protože jinak si musím myslet, že autor shazuje práci předešlých kolegů a sám tu vypotil podle mě jeden z nejslabších výběrů v čele s bardotkou na pacifiku a popisu fotky Petra Holuba stylem, že to je nejlepší fotograf, a to je vše :-)..
Registered user wen 
14.06.2016 (13:42)  
Hm. Takže autor nejprve sbíral odvahu si o výběru fotoklubu říct, pak byl požádán, neváhal a vzal si výběr na starosti; přičemž dostal úkol. Jako na potvoru byl výběr slabý, takže málem musel oslovit známé (asi "lepší"?) fotografy. Naštěstí na něj ze tří fotek úplně dýchla atmosféra.

Vůči ostatním autorům fotografií za dané období mi to tedy připadá přinejmenším přezíravé.
14.06.2016 (12:27)  
Chary, Martin Grill: Tak samozřejmě můj "mohlby" výklad byl myšlen s jistou nadsázkou, to je doufám zřejmé. Každý má nepochybně právo hodnotit fotky dle svého vkusu, já taky hodně fotek hodnotím ve stylu "neurazí, nenadchne". Pořád na mě ale článek působí lehce tak, že autora muselo málem zachraňovat komando vyvolených, aby si mohl něco vybrat...:-) No nic, asi se zbytečně pitvám v detailech a hledám problémy tam, kde nejsou.
BTW - u fotky topiče je překlep v odkazu na detail fotky - protokol "hhttp".
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
14.06.2016 (12:00)  
Petře, zrovna ten čmelák je taková, jak to pojmout? Ultras si stříknou, barevnej čmelák, ale fotograficky, fotograficky je to... Já tam stát, tak si ho taky vyfotím, a asi bych to nefotil o moc jinak, ale do výběru toho fotograficky nejlepšího?

Jakube, ano. Dá se na to pohlížet různě. A hlavně do toho vstupuje to, čemu se říká osobní vkus. Když se podívám na předchozí díly tohoto seriálu a fotky, které v příslušném období prošly, taky bych vybíral jinak, mnohdy zcela úplně jinak, a něco bych nazval parádníma fotkama, něco pěknejma šotkama, a něco prostě provozní vatou. Jenomže každý z nás máme jiný vkus a jiný názor na to, co je zajímavá fotka a co ne, tedy pokud jde o výběr těch tří nejlepších za dva týdny. Nemůže bejt každá fotka super jak po stránce fotografické, tak po stránce šotografické, a když už se těšíš, jak si pěkně zavybíráš, tak přijde ten pan Murphy a začne ti schovávat prášky na tlak.
Ovšem abych ten Pavlův článek viděl tak, jak to vidíš ty, to asi ne.
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
14.06.2016 (10:49)  
Čéče, Kubo, podle mě stačí tu informaci uchopit tak, jak byla podána, nikoli si pod ni asociovat zbytečné konstrukce. Naopak bych se divil, kdyby tam Pavel něco podobného nezmínil, neboť zmíněné období skutečně pozbývalo hojnosti... :)
14.06.2016 (10:42)  
Už několik dní se na ŽelPage neobjevila zajímavá fotka, která by stála za výběr. Co s tím? Ještě chvilku počkám, a když se nic zajímavého neobjeví, tak oslovím známé fotografy a poprosím je o nějakou zajímavou fotku, abych měl o čem psát.
Velmi zajímavě podáno. Prostý lid BY si to MOHL vyložit třeba taky následovně: "My, Fotoking III., jsme byli požádáni o náš milostivý názor, a ten po......j plebs si tu zatím publikuje nudný sr..ky, který ani nestojej za otevření, natož za jediné písmenko z naší pozlacené klávesnice." ;-) Ale určitě jen tento můj výklad zcela mylný a zbytek čtenářstva to chápe zcela jinak:-).
  1 ... 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko