..: Výběr šotoklubu - týdny 23 a 24 :..

Výběr šotoklubu Když Martin Grill přišel s nápadem na výběr šotoklubu, tak mě ta myšlenka nadchla. Každý z autorů jednou za čas vybere fotky, které jsou dle jeho názoru nejpovedenější, a představí je svým pohledem ostatním čtenářům ŽelPage. Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem a já pomalu sbíral odvahu si o výběr šotoklubu říct. Když jsem byl osloven, neváhal jsem ani chvilku, a vzal si výběr šotoklubu na starosti. Po fázi nadšení se dostavila fáze paniky. Už několik dní se na ŽelPage neobjevila zajímavá fotka, která by stála za výběr. Co s tím? Ještě chvilku počkám, a když se nic zajímavého neobjeví, tak oslovím známé fotografy a poprosím je o nějakou zajímavou fotku, abych měl o čem psát. Panika naštěstí přešla velmi brzy, na ŽelPage se objevilo několik zajímavých fotografií.

Podzim v Alpách

Podzim v Alpách; Zernez - Carolina, foto: topič Co to tady zase dává topič za experiment? Bylo první, co mě napadlo, když jsem viděl tuhle fotku a hned ji zavřel. Nedalo mi to a znovu jsem ji otevřel. Když jsem se zahleděl trochu více, úplně jsem si představil to mrazivé podzimní ráno. Slunce stoupá výš a výš a jeho paprsky rychle rozpouštějí jinovatku v údolí. A v tu chvíli kolem projede vlak Rhétské dráhy. Úplně na mě dýchla atmosféra okamžiku.

Detail fotografie

749.264-8

749.264-8, Petrov u Prahy - Luka pod Medníkem, foto: ŠimonP I z druhé mnou vybrané fotky dýchá atmosféra. Mlhavé ráno v údolí Sázavy, sluneční paprsky postupně rozpouštějí mlhu, když v tu chvíli ranní ticho rozčísne dunění šestiválce Bardoty 749.264. Zachytit vlak v těchto světelných podmínkách chce buď pořádný kus štěstí, nebo se fotka musí takzvaně vychodit. Ve svém železničním fotografování jsem podobné štěstí měl jen párkrát…

Detail fotografie

475.111

475.111, Sedlejovice - Sychrov, foto: Petr Holub Když jsem dostal za úkol připravit výběr šotoklubu, tak jsem si byl téměř jistý, že mezi vybranými bude fotka Petra Holuba, kterého považuji za nejlepšího českého železničního fotografa. Nemýlil jsem se. Zaujala mě jeho fotka Pětasedmy na Sychrovském viaduktu. Ač fotka stará jen pár dnů, z fotky úplně dýchá atmosféra pravidelného provozu.

Detail fotografie

A co vy? Jaká fotka se vám nejvíce líbila od 30. května do 12. června? Pište v diskuzi pod článkem, jsem zvědavý na vaše názory. 


Pavel Vlček | 14.6.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá) Švýcarsko


  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   
Registered user hank 
19.06.2016 (9:35)  
Chary napsal:
Na politickou korektnost tahle společnost zajde, to už je teď jasný...

Mně je naopak jasný, že politická korektnost bude jedna z posledních v řadě příčin, ze kterých tahle společnost zajde... (Vypisovat sem ty příčiny, které jsou v tom pořadí důležitosti mnohem výš, by bylo nejspíš házení hrachu na stěnu a kromě toho těžce OT, tak si to protentokrát odpustím.) A teď, kdo a z jakého titulu má gebíry na to rozsoudit nás?
Editor or ŽelPage Administrator Vlad  mail  
19.06.2016 (6:19)  
editor: Vážení komentující, odpusťte si pro příště cílené osobní invektivy i fekalismy. Pro takovéto věci není u nás místo. Děkuji.
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
18.06.2016 (13:19)  
Obtloustlý asociál! To si dám na tričko, až příště půjdu hrát naši hospodskou ligu v pétanque! Bože, asi tak pojmenuju i vlastní tým :)))))

Pavle, omlouvám se za tolik offtopicu, avšak mám dojem, že tvé pedagogické nitro najde dost materiálu ke studiu.
Registered user stoupa  mail  
18.06.2016 (13:13)  
pro Andrew 33: (s radosti)

Ja mam jen asi 130 kg a povazuji se za dobre ziveneho = ne podvyziveneho. V mych 59. letech snad o zivote i neco vim, a ac invalida, (dle zakona), nikdy jsem se nemel za asociala.

Ergo: Tu svatozar pan Martin Grill zasluhuje!

(.. a koho svrbi, at se drbe...) :-)
Correspondent or Member of ŽelPage Andrew33  mail  
18.06.2016 (13:00)  
stoupa: Zasluhuje svatozář za to, že tu hned všechny jedním odstavcem urazil?
Směšný je, že to napsal obtloustlý asociál, který nemá o mém životě nejmenší představu a do šotouše má o dost blíž. Bez pardónu, veřejně se tu totiž urážet nenechám.

Hezkou sobotu...
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
18.06.2016 (12:34)  
Wen: Vidíš. Já to zase vidím na přehnanou útlocitnost a vztahovačnost na straně druhé ;)
Registered user wen 
18.06.2016 (12:19)  
Martin Grill: Ŕíká se tomu takt. Někdo umí sdělit svůj názor, aniž by při tom urazil X lidí.
Registered user stoupa  mail  
18.06.2016 (8:13)  
:-) Zirecku promin, ale Martin Grill opravdu zasluhuje za trpelivost onu Svatozar.. :-)
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
18.06.2016 (8:10)  
Zirecek: Možná jsem, možná ne, ale tolik potrefených hus pohromadě jsem už dlouho neviděl. A vše jen proto, že Pavel svůj názor neuvedl s patřičným entrée, ale dovolil si jej rovnou sdělit.
18.06.2016 (7:24)  
MG: Jsi mimo. Není třeba z toho hned dělat psychologické rozbory ostatních s typickou ironizací pojmu šotouš, :-).
  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko