..: Výběr šotoklubu - týdny 23 a 24 :..

Výběr šotoklubu Když Martin Grill přišel s nápadem na výběr šotoklubu, tak mě ta myšlenka nadchla. Každý z autorů jednou za čas vybere fotky, které jsou dle jeho názoru nejpovedenější, a představí je svým pohledem ostatním čtenářům ŽelPage. Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem a já pomalu sbíral odvahu si o výběr šotoklubu říct. Když jsem byl osloven, neváhal jsem ani chvilku, a vzal si výběr šotoklubu na starosti. Po fázi nadšení se dostavila fáze paniky. Už několik dní se na ŽelPage neobjevila zajímavá fotka, která by stála za výběr. Co s tím? Ještě chvilku počkám, a když se nic zajímavého neobjeví, tak oslovím známé fotografy a poprosím je o nějakou zajímavou fotku, abych měl o čem psát. Panika naštěstí přešla velmi brzy, na ŽelPage se objevilo několik zajímavých fotografií.

Podzim v Alpách

Podzim v Alpách; Zernez - Carolina, foto: topič Co to tady zase dává topič za experiment? Bylo první, co mě napadlo, když jsem viděl tuhle fotku a hned ji zavřel. Nedalo mi to a znovu jsem ji otevřel. Když jsem se zahleděl trochu více, úplně jsem si představil to mrazivé podzimní ráno. Slunce stoupá výš a výš a jeho paprsky rychle rozpouštějí jinovatku v údolí. A v tu chvíli kolem projede vlak Rhétské dráhy. Úplně na mě dýchla atmosféra okamžiku.

Detail fotografie

749.264-8

749.264-8, Petrov u Prahy - Luka pod Medníkem, foto: ŠimonP I z druhé mnou vybrané fotky dýchá atmosféra. Mlhavé ráno v údolí Sázavy, sluneční paprsky postupně rozpouštějí mlhu, když v tu chvíli ranní ticho rozčísne dunění šestiválce Bardoty 749.264. Zachytit vlak v těchto světelných podmínkách chce buď pořádný kus štěstí, nebo se fotka musí takzvaně vychodit. Ve svém železničním fotografování jsem podobné štěstí měl jen párkrát…

Detail fotografie

475.111

475.111, Sedlejovice - Sychrov, foto: Petr Holub Když jsem dostal za úkol připravit výběr šotoklubu, tak jsem si byl téměř jistý, že mezi vybranými bude fotka Petra Holuba, kterého považuji za nejlepšího českého železničního fotografa. Nemýlil jsem se. Zaujala mě jeho fotka Pětasedmy na Sychrovském viaduktu. Ač fotka stará jen pár dnů, z fotky úplně dýchá atmosféra pravidelného provozu.

Detail fotografie

A co vy? Jaká fotka se vám nejvíce líbila od 30. května do 12. června? Pište v diskuzi pod článkem, jsem zvědavý na vaše názory. 


Pavel Vlček | 14.6.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá) Švýcarsko


  1 2 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
17.06.2016 (18:55)  
To je neuvěřitelný. Místním šotouškům by neškodilo, aby občas zašli mezi normální lidi, třeba do hospody, nebo jen tak poslouchali v MHD, či veřejném prostoru. Téměř nikdo neuvádí svůj názor větou "můj názor je", anebo nezakončuje "...ale je to jen můj názor." Protože, pokud někdo něco řekne, je přece evidentní, že se jedná o jeho názor, nikoli dogmatický, nevyvratitelný fakt. Tohle ublížené skřehotání, jež zde někteří předvádíte, jaksi svědčí o nedostatku sebedůvěry ve svůj vlastní úsudek, jakož i respektu k jinému názoru obecně. Nemyslím si, že je nutné, aby se zde komunikovalo "v rukavičkách", tedy za použití zbytečného uvozování a neustálého upřesňování, aby se náhodou někdo necítil dotčeně.

Pokud si tohle myslíte, dospějte, nebo to v životě budete mít docela těžké, pakliže se tak již neděje.
15.06.2016 (18:06)  
Andrew33: Možná, kdyby autor použil více "ich" formu, neužíval tolik třetí osobu ve všeobjímající platnosti, tak by jsi to vnímal jednodušeji. Tvůj postoj chápu. Mne trochu zaráží tak výrazná diferenciace fotek, přitom se jedná stále o fotky vlaků. Avšak autor vybral sice "jen" fotky vlaků, ale vybral ty s největší přidanou hodnotou.
15.06.2016 (13:09)  
Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem
Napsal jsem to tak, jak to cítím. Je to možná tvrdě napsaný, ale je to tak. Určitě jste si někdy řekli něco podobného.
Nebo snad můžete vzít všech 11 předchozích dílů a tvrdit, že jsou pro vás inspirativní? Neveřím vám. To ale nemusí být vina autorů výběrů, prostě se v daném období nic zajímavého na ŽelPage neobjevilo. Ano, objevilo se tu spostu pěkných fotek, ale inspirující bych je nenazval...
Registered user Lenka  mail  
15.06.2016 (9:44)  
Můj výběr by byl shodný co se týče fotografií Topiče a Petra Holuba. Místo baruny na hodně známém místě bych ale zvolila Charyho Most IV. http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/art451.jpg

Na celém článku se mi nejvíce líbily poslední věty vyzývající k diskusi. Jinak to na mě působilo podobně jako na Andrewa...
Registered user stoupa  mail  
15.06.2016 (2:41)  
Chary, Ty zasluhujes nadnarodni cenu: Svatozar. Za trpelivost :-)

Muj prvotni komentar zajiste nemenim. Neni duvod....
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
15.06.2016 (0:26)  
Snažíš se hezky, ale já tě odkážu na svůj komentář

14.06.2016 (22:17), tam je to rozebráno. Dál bych se opakoval.
Correspondent or Member of ŽelPage Andrew33  mail  
15.06.2016 (0:24)  
Některé výběry mi přišly inspirativní, některé o ničem

Tomu se u nás doma říká "nevidět si do huby" :-D

Už se blížíš, ještě trochu zapoj hlavičku a bude vyřešeno...
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
15.06.2016 (0:20)  
Je ti rozuměno celou dobu. Naprosto vážně.

Prostě poučuješ ostatní a především autora o tom, jako to "taky mohlo být napsáno lépe", což by mohlo být záslužné a naprosto trefné, kdyby ti přitom od úst neodpadávaly exkrementy. Tomu se u nás doma říká "nevidět si do huby" :-D

Trošku mi to přípomíná takový ty bláznivý komedie, kde jeden chce někomu pomoct a zapálí přitom dům a přejede kočku parním válcem. Snaha zjevně byla, realizace ehm.

A aby sis nemyslel, že tu snad něco obhajuju, ne. Ať každej napíše díl tak, jak myslí, že ho má napsat. Ať mu ostatní napíšou, co si o tom jeho výběru myslí.

Ale když chce někdo kritizovat, měl by mít tu kritiku neprůstřelnou. Jinak to pak vypadá tak, jak to vypadá právě tady :-D

Asi jako když někdo někomu někde kritizuje gramatiku a stylistiku a sám má problém napsat správně interpunkci. To je taky variace na téma "nevidět si do huby". To jsem tak náhodně vybral z nedávných komentářů... ;-)
Correspondent or Member of ŽelPage Andrew33  mail  
15.06.2016 (0:11)  
Ještě do toho jednou vlezu.

Podle toho co se tu napsalo o subjektivitě, tak šlo napsat něco v tom smyslu: "výber některých se mi vůbec netrefil do noty, já bych pro jiný vkus vybíral jinak, a tak jsem rád, že jsem se dostal na řadu a ...."
Ale co, prostě to napíšu na hulváta, ať se ostatní pos...

Už je mi aspoň trochu rozuměno, nebo zase dostanu poučku jak na základce?
Registered user Petr Holub  mail  
15.06.2016 (0:03)  
Chary: No asi jsem to měl lépe formulovat, šlo o to, že Tomáš měl z mého pohledu kvalitní záběry v tomto dvoutýdnu. Prvně přišel čmelák s celkem standardní kompozicí, násvitem, vedením vlaku, který je hodně zajímavý (zde převažují kladné body šotohlediska) a co jsem posbíral z okolí, tento záběr hodně zaujal, byť se zde neprojevuje zásadně fotografické řemeslo, neprohloubila to ani nějak atmosféra. Každopádně to korunoval jubilejní záběr z nadhledu, který je pro mě TOP a Tomáš ho i s určitým úmyslem vkládal. Kdybych výběr prováděl, rozhodně bych nevložil oba záběry od jednoho autora, ale zmínil bych tento. Není to jen pohled z nadhledu, je zachyceno i částečně popředí, což vytváří dojem o fotografované pozici a zároveň o prostoru, výšce. No a k tomu to vedení tratě.

Pavle: Napsal si to vlastními slovy, celkem lidově a trochu "na tvrdo". Domnívám se, že podobné myšlenky proběhnou i u ostatních autorů při pohledu na fotografii. Obzvlášť pokud se dostanou do určité fáze, snaží se tvořit, nacházet nové místa a pracovat na kompozici a pak se zde v galerii objeví záběry třeba z "obšlápnutých" míst, standardní provoz, polední slunce, vymetená obloha a podobné aspekty, které záběr dělají dobrý, ale to je vše. Fotograf se vyvíjí i na základě cizí tvorby...
  1 2 3 4 5 6 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko