..: Vlaky City Night Line v západní Evropě čeká redukce :..

EN z Německa do Prahy, foto: Robert VelechovskýBerlín - Cestující, kteří využívají k cestování do západní Evropy noční spoje kategorie City Night Line, si budou od nového jízdního řádu muset zvyknout na nemalá omezení. Provozovatelé vlaků, německé dráhy Deutsche Bahn ve spolupráci s národními dopravci v jednotlivých zemích, totiž chystají zásadní redukci některých těchto vlaků. Škrtání se dotkne pravděpodobně nakonec i vlaků a přímých vozů, které vyjíždějí z Prahy. O plánovaných změnách informoval zahraniční server Railjournal.com.

„U nočních spojení DB typu CNL dojde ke změnám cílových stanic v západní Evropě. Přímé vozy Praha - Kodaň budou zrušeny, spoj Praha - Amsterodam bude nově veden pouze do Dortmundu a bude obsluhovat hustě obydlenou oblast Porýní-Porúří, kde bude více zastávek,“ popisuje plánovanou podobu nového jízdního řádu mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský s tím, že spojení do nizozemského hlavního města Amsterodamu bude možné přípojným vlakem kategorie ICE.

Tyto změny však nebudou zřejmě jedinými v síti vlaků CNL. Podle některých zdrojů by mělo dále dojít například ke zrušení vlaků z Berlína, Hamburku a Mnichova do Paříže. Dálkové noční vlaky Deutsche Bahn v uplynulých letech podle některých zdrojů prodělávaly asi 20 milionů eur ročně. Uvolněné vozy chtějí DB použít na zkvalitnění a posílení dalších linek v exponovaných obdobích.

Zdroje: Railjournal.com, České dráhy


Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 14.8.2014 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Jízdní řád

More from Německo Česká republika (celá) Nizozemsko


  1 2 3 4 5 6      Zpráv na stránku:   
Registered user Sim 
25.08.2014 (10:36)  
Pavel Q. > a v tom je prave ten problem ... na jednani je optimalni byt radove kolem 9 az 10 hodin, ale ve vyrobe se jede zpravidla na smeny, takze v 6 uz musite byt v praci.
Ja ten zadrhel vidim v tom, ze lidi, kteri by vyuzili a kterym by ku prospechu nocni vlak byl, je pomerne dost ... ale kazdy si ho predstavuje trochu jinak a ty pozadavky jsou vcelku neslucitelne. Resp. nejsou slucitelne s klasickou zeleznicni ekonomikou, tedy, aby se to rentovalo, chce to mit za masinou aspon nekolik plnych vagonu.

Jo, pokud by nekdo vymyslel neco, jako "zeleznicni nocni taxi" ve velikosti sukafonu, kapacitou radove 15-20 luzek, klidne i s jeho rychlosti, ale samosebou s lepsimi chodovymi vlastnostmi :-D ... kdyby se tohle rentovalo, predpokladam, ze by se zajemcu naslo podstatne vic. Soucasna nabidka ve stylu "mas na vyber v lepsim pripade z jednoho vlaku za noc" proste lidi nema moc sanci oslovit.
24.08.2014 (13:36)  
Co by potřebovala noční doprava, aby byla funkční? Především přizpůsobit JŘ, posunout osu symetrie z 2:00 na 3:00, ideální odjezd nočního vlaku je kolem 22:00 a příjezd kolem 8:00, akceptovatelné (pro menší město na trase) je i odjezd do půlnoci a příjezd v 6 ráno. Pro napojení ČR na západní Evropu by byli ideální noční vlak z Prahy do Frankfurtu, jedoucí nějakých 8 hodin, ale chápu, že Němcům se do něj nechce.
Předpokládám, že CNL jezdí bez dotací. Takže co udělat, aby se uživily?
Registered user rpet  mail  
20.08.2014 (8:57)  
@ Etienne:

bodejť by ne, Honza čte Želpage vcelku pravidelně ;)
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
19.08.2014 (22:13)  
Až postřechu sahá můj žebřík.

Nicméně, kobrosi, to asi nebude uplně soukromá firma, že má tak obskurní smlouvy, což?
Registered user kobros 
19.08.2014 (21:37)  
prastravak:
Dekuji.
Jen musim upozornit na fakt, ze lowcostovou letenku z Prahy do Kolina/Bonnu seženete za 2*39E. Jen v mem pripade se u této cesty seslo me sotousstvi, nutnost byt v Koline v 8:30 a zaměstnavatelova prapodivna smlouva o vyhradni koupi letenek u jedne české cestovky.
Ostatně, kvůli té smlouvě zaměstnavatel se snaží na delší služební cesty nutit zaměstnance k užití služebního vozu. Jen, když už opravdu není zbytí - nedá se to odřídit nebo není rozumný vlak, kupuje se letenka.
Registered user Kakov 
19.08.2014 (21:37)  
ad Kobros:

připojuji se, není to off-topic, je to velmi dobrý postřech
19.08.2014 (11:14)  
Panu kobros
Vážený pane!
To vůbec nebylo "offtopic"!!!!
To byl po dlouhé době první rozumný a vtipný příspěvek!
Všichni by si ho měli poviné přečíst!
Za sebe děkuji
Registered user kobros 
19.08.2014 (7:50)  
Lehce offtopic - osobní prihoda.
S CNL jsem jel jednou do Kolina nad Rynem tam a zpet. Perfektni cesta, paradni spojeni. Jel jsem na sluzebni cestu, kterou jsem si zorganizoval sam. Tzn. Lehatka tam a zpet z eshopu DB s předstihem za 2*39 euro. Vtip byl v tom, ze pokud bych si to nezorganizoval, zamestanavatele by stala ma sluzebka 70E za jednu noc v hotelu (ačkoliv lze sehnat slusny hotel se snidani za 20 E) a zpatecni letenku. Jenze zamestanavatel ma na letenky prapodivnou smlouvu s jednou ceskou cestovkou a zpatecni letenka do Bonnu by byla za bratru 15 tisíc Kc (!). Mno, takto jsem byl na sluzebni ceste hezky 40 hodin místo cca 18 s patricnymi dietami do me kapsy a pritom zamestnavatel vyrazne usetril. Navíc jako sotous jsem si rochnil v nocnim vlaku.
18.08.2014 (15:30)  
V tom zas nic politickeho nevidim.
Dovolil jsem si pouze citovat komentátora 18.8. v 8.08. Ten v tom viděl politické rozhodnutí.
Omlouvám se
  1 2 3 4 5 6      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko