..: Zimní nabídka ČD Restaurant - nová jídla i ceny :..

Zakarpatský boršč, foto: JLV Praha — Služba ČD Restaurant s příchodem nového jízdního řádu 2013/2014 změnila menu, ale také ceny některých klasických nabídek. JLV, dodavatel cateringových služeb pro vlaky Českých drah, už přes rok zařazuje do menu sezónní pokrmy. Tentokrát však sáhl i do stálic jídelního lístku a také mírně zvýšil ceny. Od neděle potkáte jídelní či bistro vozy drah na více soupravách, např. mezi Prahou a Žilinou, nově také na EuroCity Avala z Prahy do Bělehradu. Zatím bez podrobností zůstává asi nejzajímavější novinka — možnost předobjednání jídel do vlaku SC Pendolino v eshopu — která měla být spuštěna už dnes.

Po roce se vrátil Zakarpatský boršč se zakysanou smetanou. V rámci zimní nabídky se na palubě objeví grilované vepřové koleno podávané s čerstvým křenem, hořčicí a pečivem, kuřecí stehno à la bažant s krupicovými noky a salát Waldorf z ledového salátu, jablka, ořechů, řapíkatého celeru a majonézy. Jako dezert jsou pak nabízeny povidlové vdolečky s tvarohem a šlehačkou.

Hovězí guláš s houskovými knedlíky, foto: Tomáš Kalousek Změny stálé nabídky se nevyhnuly žádné z částí. U snídaní budou na výběr všechny teplé nápoje z menu, když doposud bylo možné vybírat jen mezi kávou a čajem. K menu bude vždy ošatka se třemi druhy pečiva. Základní snídaně proto zdražila o 20 korun. Teplé předkrmy (pečená šunka s vejci a toasty se šunkovou omeletou a zeleninou) zdraží o stejnou částku. Dřívější ledový salát s rukolou byl nově nahrazen paštikou z kuřecích jater s brusinkami a pečivem a mezi předkrmy byla z hlavních jídel přesunuta Pražská omeleta „sandwich“. U hlavních jídel a minutek se ceny nijak nemění, pouze místo dřívějších farfalle jsou nově v nabídce pappardelle s tomaty, lilkem, cuketou, žampiony a parmazánem ve verzi bez a s kuřecím masem. Minutky pak nově tvoří kuřecí nudličky s pórkem, cibulkou a žampiony na karí Madras, s jasmínovou rýží a vepřová pečeně s restovanou cuketou a špenátem na slanině, opékané brambory. Dřívější zeleninové saláty jsou nově nahrazeny těstovinovým salátem se sýrem Cottage, rukolou, špenátem a ořechovým vinaigrette za o třetinu vyšší cenu.

JLV - Bistro Cena dezertů byla také mírně zvýšena a sjednocena na 45 korunách. K sladkému menu bude stejně jako u snídaní možné zvolit libovolný teplý nápoj z nabídky, ne jen cappuccino, jak tomu bylo do soboty. Řadu teplých nápojů nově rozšíří latté macchiato. Koňak Hennessy se bude nabízet v objemu 5 cl místo dřívějších 3 cl. Rozšířen byl i vinný lístek a klesly ceny některých značek vín.

Od neděle 15. prosince 2013 mělo být spuštěno již dříve avizované předobjednat jídla při koupi jízdenky. Přesné podmínky služby, včetně možných omezení však dosud nebyly publikovány a eshop Českých drah funkci ještě v neděli ráno nenabízel. Podobnou službu před pár dny spustil i dopravce RegioJet. Původně sliboval předobjednávky jídel už od září 2012, ale k realizaci došlo až v prosinci 2013, kdy umožňuje přikoupení zvláštních snídaňových menu do vybraných spojů z Havířova i Prahy a nelze zvolit nic z palubního menu.

Zdroj: Jidelnivozy.cz


JiříK. | 15.12.2013 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   
29.12.2013 (17:53)  
Právěže Leo Expres změnil catering už několikrát, např. vyhodil paštiku,

To bylo úplně jinak...

"Poslyš, Baloune," ozval se Švejk, "tobě mám vyřídit, abys panu obrlajtnantovi, až přijedeme do Pešti, přines do vagónu nějakou housku a tu játrovou paštiku, co má pan obrlajtnant dole v kufříku ve staniolu."
Obr Baloun svěsil zoufale své dlouhé ruce šimpanze, prohnul hřbet a setrval v té pozici hezkou chvíli.
"Nemám," řekl tichým zoufalým hlasem, dívaje se na špinavou podlahu vagónu.
"Nemám," opakoval úryvkovité, "já jsem myslel... Já ji před odjezdem rozbalil... Já jsem k ní číchnul... , jestli není zkažená... - Já ji vochutnal," zvolal s takovým upřímným zoufalstvím, že všem bylo úplně jasno.
"Sežral jste ji i se staniolem," zastavil se před Balounem účetní šikovatel Vaněk...
22.12.2013 (11:23)  
Vše bylo řečeno, už jen obrazem pro porovnání:
Vepřové koleno á la JLV: http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=901984.jpg
Schweinshaxe v Mnichově: http://first2board.com/foodwineandmiles/files/2012/08/jpg-23.jpg
Najdete pět rozdílů? :) (Prostě to do Mnichova vydržte a pak je třeba dvě zastávky tramvají / 600 m pěšky od nádraží, prakticky u zhlaví Hbf., hospoda "Augustiner Keller" a bude to úplně o něčem jiném...)
Correspondent or Member of ŽelPage topič  mail  
22.12.2013 (10:49)  
JiříK.:Pane Stejskale, JLV mění menu 4x do roka, tak tu o tom 4x do roka bude článek...

Panebože, to snad ne? To je tak zásadní událost v železničním světě, že si to zaslouží tolik pozornosti?
21.12.2013 (20:03)  
Právěže Leo Expres změnil catering už několikrát, např. vyhodil paštiku, do Premium má nově welcome-drink... a tady nic. Proto to extrémní řešení každého uprdnutí u ČD-JLV působí jako pěst na oko.
No nic, pište si samozřejmě co chcete, číst to nemusím, vy mi zas nemůžete zabránit mít na to názor (jestli je osamocený, je to můj problém, jestli ne, váš).
20.12.2013 (23:22)  
Je to i článek, který poukazuje na zdražování produktů nějakého subjektu?
Samozřejmě - když se produkt zdražuje, nemůžete v píárku napsat "zlevňujeme". Napíšete "upravují se ceny", "mírně se zvyšuje", popř. "zdražujeme o X, ale dostanete za to housku zdarma" (a pomlčíte o tom, že ji pořídíte za X/10 anebo bude z včerejší vratky). Profík by v tom textu našel nějaké chyby, ale na amatéra dobré.
P.S. Problém je ovšem hlavně v množství těch textů, musíte znát míru - když tu to píárko bude třikrát čtyřikrát do roka, tak už si toho všimne hodně lidí, že melete furt dokola to samé (přitom jde většinou o marginální a jen kosmetické úpravy). Zprávu např. o tom, že Leo Express začal mazat bagetu místo Májky Matějem a místo okurky dává rajče, jsem tu teda neviděl :-)
Registered user M 
20.12.2013 (15:28)  
JiriK - to je clona, prece negativni reklama, taky reklama:-))
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
19.12.2013 (22:22)  
M, dost klíčová věc, KDE přesně BS píše, že, cituji

kdyz pise, ze zadarmo troubu delat nebude

Kde on to píše o sobě? ;-)

Mimochodem, on sám, tedy sám Bohumil Stejskal toto těm méně chápavým vysvětluje:

Každopádně konkrétní obsah "dělat někomu troubu zadarmo" snad vyplývá z kontextu - jde o publikování píár článku (co píár není, stejně jako se to stává na iDnes nebo v ČT :-) ) ve prospěch ČD-JLV

Copak tu BS publikuje nějaké články, co vypadají jako píár? Kdo tu publikuje články? Kdo to dělá zadarmo? Kdo je tedy potenciálně za troubu? Je to Bohumil Stejskal?

Už jsme doma?
19.12.2013 (19:21)  
Pane Stejskale, jak si vlastně představujete PR článek psaný "troubou zadarmo?" Je to i článek, který poukazuje na zdražování produktů nějakého subjektu? Vy byste byl zřejmě pro spoustu firem jako PR manažer hotový dar. :-)
Registered user M 
19.12.2013 (19:09)  
Protoze je zjevne, ze nekdo by to nemusel pochopit nikdy, tak po lopate (HAHAHA - toto bylo schvalne - pro jistotu, aby nekdo nereagoval, ze se to pise dohromady a pro jistotu velkym HAHAHA...)

Stejskal: Zadarmo tady troubu delat nebudu
Jenze - nejake prispevky psal (o kolenech nebo cem), cimz troubu ze sebe udelal, soude podle prispevku ostatnich
Takova nesmela dedukce - kdyz pise, ze zadarmo troubu delat nebude a presto ho ze sebe udelal, tak z toho vyplyva, ze DOSTAL zaplaceno.
Bystri vedi, ze samozrejme nedostal, myslim, ze par lidi to tam naslo (soude podle kladneho vysledku + a - klikani, ackoliv to vylozene k tematu nebylo...) a ti, co to tam nenasli, tak muzou jit spat.
Celkove mi to fakt prijde jako "blika-neblika -- ale my tam mame kontrolku"...

Ale OK, jsem lhar jak svina. Radeji budu lhar, nez abych byl suchar, co ironii pozna jenom kdyz je to u ni tucne napsane...
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
19.12.2013 (18:32)  
BS, já myslím, že v zásadě nejsme ve sporu. Váš počáteční názor byl, že tento článek je PR, jako takový je placený, a měl by být nějak označen. JP a Vlad za redakci vehementně takové narčení popírají. No a potom ve Vašich očích je autor takových článků ve stylu PR ovšem nikoliv placených "troubou zadarmo". Tohle jsme tu pochopili téměř všichni.

Téměř.

A pak se tu objevilo cosi o lži v komentářích a ukázalo se, jediný lhář je tu M, protože o Vás napsal něco (resp. Vám vkládal do úst něco), co očividně není pravda (18.12.2013 (23:57)).

To je celé.
  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko