..: Dráhy oficiálně představily nabídku IN 100 % pro druhou třídu :..

In–karta s novým designem (od 13. 12. 2009), foto: České dráhyPraha — Jak jsme již koncem září avizovali, České dráhy upraví od 15. prosince svůj tarif. Kromě chystaného zdražování standardního jízdného přislíbily dráhy odtajnit v průběhu listopadu podrobnosti k novince v podobě síťové jízdenky pro druhou vozovou třídu. Slevová aplikace na In-kartě IN 100 % bude nově platná pouze pro druhou třídu vlaků ČD a zákazník za ni zaplatí 19.990 korun. Pokud však bude chtít i nadále využívat zmíněnou síťovou jízdenku v první třídě, bude si muset na In-kartu navíc dokoupit ještě roční doplatek do první vozové třídy za 3.990 korun (současná cena, pozn. red.). Celkově tedy vyjde roční cestování první třídou vlaky ČD na 23.980 korun, což je částka o 990 korun vyšší proti současné zlaté aplikaci. Dráhy si od zavedení tohoto produktu slibují navýšení počtu pravidelně dojíždějících. Pro tuto skupinu cestujících je připravená ještě jedna novinka v podobě 50% slevy na traťové jízdenky při použití In-karty s aplikací IN 50 %.

Zdroj: České dráhy


Aleš Petrovský | 18.11.2013 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Dopravci Tarify

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 10      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel Antony 
09.12.2013 (22:49)  
neuveritelna cena. za to si kazdy rozumny clovek radsi koupi starsi auto. kdyby vlaky byly na urovni tak nereknu, ale za regionovy a kozenkace bych nedal ani 5000/rok. permanentka na mhd v praze pritom stoji relativne odpovidajici cenu
registrovaný uživatel M 
27.11.2013 (0:54)  
U te OSVC by mne celkem zajimalo, jestli vsichni (uradove) akceptuji 100% cenu nebo nejak "individualne" stanovuji miru osobni a pracovni
26.11.2013 (22:53)  
dalich

děkuji, to máš skvělé ...

... mám taky zkušenost, že mi na FÚ poradili, ovšem na kontrolu přišel jiný Timur a jeho parta a ti měli na věc názor opačný. Doklady mě vyhodili a já doplácel + penále.

Takže jsem měl smůlu a tehdy platila presumpce správnosti, odvolat jsem se mohl, ale musel zaplatiti, takže ... :-(

Moji cílovou destinací jsou Pardubice a všechno za ní, prakticky bych mohl říct, že všude kam se v této oblasti mihnu jede vlak ... takže nějaká D1 ... z Brna není spasitelná ... zase na druhou stranu Jeseník a vše co je za ním, je vlakem obsluhováno katastrofálně a všude je to daleko. a tak pořád váhám ...
registrovaný uživatel DJ 
26.11.2013 (19:23)  
No vida, konečně už by mohly zmizet ty modrogumní výmluvy, že skutečná cena režijky se nerovná ceně In-Gold, protože In-Gold platí i v 1. třídě a kdesi cosi (zatímco tito vymlouvačí vždy taktně zamlčí, že režijka ČD platí i na Slovensku - na rozdl od In-Goldu).
registrovaný uživatel dalich  mail  
25.11.2013 (23:35)  
Jsem netypický úživatel in-100 od jejího vzniku. 2-3x týdně jezdím trasu Ostrava-Svinov - Praha hl. n. a zpět. Neexistuje lepší volba. Po abraka dabra s tichým oddílem vs. 1. třídou v pendolinu jsem na tom ještě lépe: sedím ve stejném vagónu (bývalé 1. třídy) a platím jen 34 Kč místo 116 Kč příplatku. Do R, Ex a EC mám místenku grátis. Zvláště při cestě v noci z Prahy objednám přes web místo v Šíravě či Excelsioru, přijedu metrem 10 minut před odjezdem a jdu vstříc k jistému sedadlu. Nemohu říct křivé slovo na cenovou politku ČD :-) (Ale netvrdím, že je to ekonomicky správně.)

Nejhorší jsou spoje z Prahy do Ostravy v 14:16, 16:16 a 18:16, to je v 1. třídě 70 % Pardubičáků. Řešení: přijít včas k vlaku, nebo místenka. (Nebo přežít hodinu jízdy.)

Mít In-100 je silně návykové. Kromě pracovních potřeb se kdykoli mohu rozhodnout, že teď pojedu třeba z Ostravy do Ústí nad Labem pro zboží, které jsem výhodně koupil na inzerát. Cestu si vyplním osobním volnem (filmy, kniha) nebo prací (PC).

Když v Praze skončím v rozumný čas (do 18:00 hod.), nemusím tam spát. Sednu na vlak a jedu domů k rodině a druhý den zpět. Paráda. Ale ve vlaku se dá i slušně spát (pokud má člověk zabezpečené věci, už mě to spaní "stálo" cca 8000 Kč). Když třeba skončím pozdě v noci a druhý den musím být opět v Praze, stačí využít Šíravu/Excelsior a z Ostravy zpět. Cca 7 hodin odpočinku se spánkem. (Já fakt usnu, ale chudáci spolucestující :-)))

Píšu to trošku s nadsázkou, ale ukazuji zůsoby, jak lze in-100 aktivně používat a jak to bez pochyb dělá hodně lidí, co ji má. Aniž by jezdili pravidelně takové štreky.


To: Martin Utajený
Když jsem měl kdysi jako zaměstnavatele právnickou osobu, tak jsem zažil dva postupy:

1) První účetní řekla, že doklad není vystavený na zaměstnavatele a že jej nemá jak proplatit. Důsledek: Firma mi raději proplácela zpáteční cestu na trase Ostrava-Brno-Praha v 1. třídě. Měsíční účet okolo 5-8000 Kč.

2) Druhá účetní to měla jasné. Jsem zaměstnanec, inkarta je personalizovaná a doklad je prokazatelně na mne, je na něm moje jméno a číslo inkarty. Jízdy stejně musím vykázat na cesťáku, takže mi firma zaplatila inkartu a ušetřila. DPH odečítala.

Současný stav mám jednodušší. Jsem OSVČ a plátce DPH, inkarta je pro mě levnější o 15 % :-) Pro finanční úřad pohoda.

Ad kontroly z FÚ: Z pohledu FO-podnikatele jsem na tom asi dobře, párkát na FÚ volám s dotazem, 3x jsem byl i osobně na kontrole a poradili. Ostrava je v tomto zlatá.
registrovaný uživatel M 
24.11.2013 (23:33)  
O In100 mluvil reditel CD v Otazkach. Hned na zacatku. Vysvetleni davalo smysl.
PS: O danovych dokladech se nemluvilo...
24.11.2013 (0:19)  
M

já nevím o co ti jde, takový chytráky mám nejradši, běž si řešit mindrák, neznalosti a nech mě bejt, nevíš nic - jen blbě kecáš.
24.11.2013 (0:16)  
Tomáš Zahálka

Děkuji Vám z celého srdce,

byl jsem na hlavním nádraží a na lepším odbavení nechtěl pokladní nic takového slyšet ... aplikace IN100 je pro lidi, aplikace IN BUSINESS pro firmy. Doklad mi dá s IN 100 na občanku, když koupím IN BUSINESS, dá mi to z výpisu OR ... nikoli co bych chtěl.

Zkusíme ten eshop - jsem z toho celkem znechucený
registrovaný uživatel M 
22.11.2013 (23:38)  
Jemu ale neslo o nalezeni reseni, tech je hodne. Hlavne chtel vyvolat problem a pak postupne ukazovat, jak tomu rozumi, ackoliv to reseni zna.
Myslim, ze vsichni ti, kteri by "celili" stejnemu problemu, to reseni znaji take.
22.11.2013 (22:44)  
Martin Utajený: V eshopu ČD to dokladů nad 10000 Kč, tedy i u IN 100 samo nabídne možnost zadat údaje pro daňový doklad. Pak stačí na fakturace@opt.cd.cz napsat a doložit že dělám pro firmu.
  1 2 3 4 5 ... 10      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko