..: ČD se dočkaly nových jídelních vozů, budí však rozpaky :..

První ze série 21 modernizovaných jídelních vozů WRmee816 obdržely ČD v červnu 2012, foto: Juraj KováčRecenze — Osmnáct měsíců. Tolik času uplynulo od vyhlášení výsledků výběrového řízení až do momentu, kdy České dráhy poprvé veřejnosti ukázaly první ze svých nově modernizovaných jídelních vozů řady WRmee816. Nový typ z produkce ŽOS Vrútky se přitom na dálkových expresech do Ostravy a Žiliny měl objevit už začátkem platnosti aktuálního jízdního řádu, prodlevy v produkci ovšem odsunuly jeho premiéru až na letošní veletrh Czech Raildays. Jako jedna z mála dosud neviděných novinek proto od začátku nový restaurační vůz budil značný zájem návštěvníků, jejichž reakce jsou ale vesměs rozpačité. Ačkoliv se totiž jedná o jeden z technicky nejvyspělejších vozů dopravce, jeho finální podoba vyvolává celou řadu otazníků – o to víc, že se nejnovější produkt přední slovenské vagonky drasticky odchyluje od dosavadních vývojových trendů společnosti.

ŽOS Vrútky pro ČD modernizují 21 vozů WRmee za cenu 34,7 mil. Kč za kus, foto: Juraj KováčSoutěž na komplexní modernizaci 21 jídelních vozů v hodnotě bezmála 730 milionů korun vypsaly České dráhy v polovině roku 2010. Slibovaly si od ní především celkové pozvednutí úrovně zastarávajících restauračních vagonů řad WRm812/WRm813, vyrobených v roce 1978 a částečně rekonstruovaných počátkem 90. let. Rozsáhlá úprava pojezdu, dosazení klimatizace a úplná výměna interiéru měly především zlepšit image pojízdného cateringu pod hlavičkou ČD, a to zejména na linkách, kam se nedostávaly novější jídelní vozy řady WRmz815, případně nedávno dodané bistrovozy řady ARmpee832. Přestože vítězný dodavatel ŽOS Vrútky má s podobnými projekty značné zkušenosti, nabraly dodávky upravených vagonů ještě loni více než půlroční zpoždění. Spíše než pozdní nasazení ovšem překvapuje finální provedení vozu, jež výrazně vybočuje z dosavadní produktové linie stejného výrobce.

Moc místa tam, kde ho není třeba

Z kuchyně do jídelny se přímo projít nedá, poslouží pouze výdejní okno, foto: Juraj KováčJedním z nejpozoruhodnějších atributů nového restauračního vozu je překvapivě malá kapacita jídelní části. Ta čítá pouhých 24 míst pří teoretickém plném obsazení čtyř boxů s příčným uspořádáním 2+1, tedy ještě méně, než verze před modernizací, jež disponovala třiceti, nebo dokonce čtyřiceti místy. Tento kapacitní posun směrem dolů by byl pochopitelný v kontextu zvyšování cestovního komfortu; v případě aktuální premiéry ovšem jídelní boxy nejsou o nic prostornější – spíše naopak.

Zmenšení užitného prostoru pro konzumaci jídla – tedy primární účel jídelního vozu – je vynahrazeno vytvořením dvou nadprůměrně rozlehlých volných prostranství v bezprostřední blízkosti kuchyně. To první se nachází mezi stolovací částí a výdejním pultem kuchyně, druhé pak tvoří valnou většinu barové části vozu blíže k nástupnímu prostoru. Svými rozměry obě volné plochy připomínají menší taneční parket, a zrovna ve vozidle tohoto typu a určení představují rozhodně novinku; o to víc, že třeba přímý přechod mezi kuchyní a jídelní částí je možný jen skrze barovou část, a tedy obrovskou oklikou.

Málo místa tam, kde akutně chybí

Samostatné sedačky nabízejí vskutku minimalistický prostor, i pro jídlo, foto: Juraj KováčCo nová řada WRmee překonává velkorysými volnými plochami, to naopak ztrácí u samotného stolování. Středová ulička nepochybně patří mezi nejširší v celém vozovém parku ČD – pohodlně vedle sebe pojme dvě osoby, a to možná i s vozíkem minibaru. Zato samotné sezení u stolů se jen s obtížemi dá označit jinak než stísněné. Dvě dospělé osoby u stolku pro čtyři vedle sebe budou mít problém respektovat vzájemný osobní prostor, pokud tedy vítěz cateringového tendru nepřistoupí k podávání výhradně takové stravy, kterou lze konzumovat rukama s lokty u těla. Dojem velmi omezeného prostoru navíc podtrhují i docela subtilní stoly, jež svým příčným rozměrem neodpovídají ani šířce už tak úzké sedačky, a obvyklý rozsah stolování bude pro obsluhu i hosty znamenat nemalou výzvu, hlavně pokud provozovatel vozu nepřistoupí k úspornějšímu nádobí. Poslední hádankou nových stolků je poměrně široký středový žlábek, který použitelnou plochu stolu dále rozbíjí na tři části. Jeho konkrétní účel dosud zůstává záhadou.

Sezení v rozmístění 2+1 vypadá standardně, je však poměrně stísněné, foto: Juraj Kováč Jídelní část vozu WRmee816 pojme pouhých 24 zákazníků - nejméně ze všech jídelních vozů ČD, foto: Juraj Kováč Nekonečná chodba podél kuchyně spojuje dvě otevřené části vozu, foto: Juraj Kováč Sezení není řešeno formou samostatných křesel, ale jednoduchými lavicemi, foto: Juraj Kováč Prostor před výdejním oknem je vskutku velkorysý - vešel by se sem ještě jeden box, foto: Juraj Kováč

Bar musí být

Barová část vozu WRmee816 skýtá 7 míst. Zároveň je jediným východem z kuchyně, foto: Juraj KováčPři pohledu na interiérové dispozice vozu se nabízí otázka, proč České dráhy opět sáhly po koncepci vozu děleného na restaurační a barovou část; hlavně když druhá jmenovaná nabízí opět jenom sedm míst, z toho tři v podobě barových židlí u pultu. Plnohodnotné fungování takového vozu si logicky bude vyžadovat tříčlennou posádku (číšník, kuchař, barman), což dnešní realitě palubního občerstvení neodpovídá. Daleko pravděpodobnějším řešením proto bude rezignace na obsluhu barové části tak, jak se to běžně děje u dosavadních řad jídelních vozů. Tento hybridní model občerstvovacích služeb je přitom v zahraničí spíše na ústupu, ať už ve prospěch jednoduchého bistra, nebo naopak jednoúčelového jídelního vozu s velkou restaurační částí. WRmee816 neodpovídá ani jednomu.

Barevně, ale raději bez Najbrta

Barová část nabízí také dva malé boxy pro dvě osoby. Zbytek tvoří volné místo, foto: Juraj KováčKdyž před třemi lety ŽOS Vrútky a ČD prezentovaly svůj první bistrovůz řady ARmpee na brněnském veletrhu MSV, jednalo se o jeden z prvních příkladů aplikaci korporátního vizuálního schématu ve vozidle ČD. Když tytéž společnosti v roce 2012 představují nový jídelní vůz, není už po jednotném stylu ani stopy – alespoň ne ve formě, která by se podobala kterékoli z mnoha dosavadních verzí interiérového stylu ČD. Novému vozu dominují imitace dřeva a kávové odstíny, hojně zastoupené také na sedačkách samotných. Ty jsou, mimochodem, koncipovány jako souvislé lavice a tvarované do pravého úhlu, což u návštěvníků nejednou vyvolávalo volné asociace s motorovými vozy řady 810. V ostrém provozu by ovšem místa k sezení měly dostat potah na bázi teflonu, který zabrání usazování nečistot s jídlem souvisejících.

Osvětlení interiéru WRmee moc invence nepobralo; naopak, jde opačným směrem jako předchůdci, foto: Juraj KováčVšechny tyto atributy jsou přitom u produktu ŽOS Vrútky poměrně velkým překvapením. Společnost má totiž za sebou vývoj a dodávky série úspěšných jídelních vozů pro ZSSK, stejně jako zmiňovanou sérii bister pro České dráhy. Tyto typy vykazovaly celou řadu společných interiérových prvků, včetně nepřímého osvětlení a stropních podhledů, na které nová řada zcela rezignuje. Osvětlení se naopak vrací k přímému zářivkovému světlu, křivky interiéru v zásadě kopírují tvar vozové skříně… celá jedna generace vrúteckého designu se při vývoji tohoto vozu prostě někam ztratila.

Kuchyň je od zbytku vozu oddělena nejen pevnou bariérou, ale také prosklenou stěnou, foto: Juraj Kováč Jediný nástupní prostor nese typický rukopis ŽOS Vrútky, foto: Juraj Kováč Obsluha musí k zákazníkům i k WC obejít celý vůz, foto: Juraj Kováč Kolega Aleš Petrovský se v pozici vlakvedoucího při své výšce nevyhne nechtěné fyzické konfrontaci s vozem, foto: Juraj Kováč Na rozdíl od bister ARmpee je tady podokenní pult zcela nevyužitý, foto: Juraj Kováč Zvenčí se vozy WRmee nápadně podobají slovenské řadě WRRmeer, uvnitř jsou však diametrálně odlišné, foto: Juraj Kováč

Co ČD objednávaly?

Vozy i po modernizaci disponují maximální rychlostí 160 km/h, byť řada provozních parametrů se zlepšila, foto: Juraj KováčS příchodem řady WRmee816 České dráhy nepochybně získávají moderní přírůstek do pořád ještě nedostačující flotily vozidel určených pro expresy východně od Prahy. Disponuje klimatizací, zásuvkami, vylepšenými podvozky, opravenou skříní… Stejně tak ale vyvolává celou řadu otázek, kam vlastně zadavatel při návrhu tohoto vagonu mířil. Velmi neefektivně využitý prostor, stísněné stolování, malá kapacita a snad až příliš avantgardní stolky svádějí k domněnce, že cílem zadavatele bylo omezit pobyt cestujících ve voze na nutné minimum. V takovém případě bude muset drážní cateringová stálice JLV předefinovat svůj název na "Jezte, lokejte a vypadněte." Reálnou oblibu nové řady mezi cestujícími pochopitelně ukáže až praxe; reakce návštěvníků CRD i dojmy redakce však zůstávají poznačeny mírným skepticismem.

Zdroj: ŽelPage


Juraj Kováč Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 20.6.2012 (1:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla Komentáře

More from Česká republika (celá)


  1 ... 4 5 6 7 8      Zpráv na stránku:   
20.06.2012 (10:06)  
Nevím jak vy, ale já si při pohledu na fotky připadám skoro jako doma. Přesně tenhle vzor umakartu jsem měl 20 let doma na bytovém jádru. Rok montáže 1984. Dokonce i šíře desek odpovídá. Asi nadbytečné skladové zásoby. :-(
20.06.2012 (10:00)  
24 lidi najednou sem v restauraku snad jeste nevidel...

Ovšem záměrem by snad mělo být naučit lidi do jídelního vozu chodit. Aby se vám rentovalo 24 míst, musel byste tam podávat jidla řádově za stokoruny. Na to ale úroveň interiéru nevypadá a ani na to v českém vlaku není klientela.

Jelikož v Čechách ve vlaku letí akorát věci typu dotovaný kousek dortu za 9 Kč, udělal bych tam výběr ze dvou až tří hotovek max. za 89 Kč a nacpal tam stolů co se vejde. Pak se vám tam budou lidi točit.

Doplnil ještě bych prodej baget, sušenek a plechovek coly či piva za cenu jako v Relay, to ale ať si každý pěkně odnese a nezabírá prostor ve voze.
20.06.2012 (9:37)  
Asi sem divnej a budu za kolaboranta, ale mne se to nezda spatne :-)

24 lidi najednou sem v restauraku snad jeste nevidel...
20.06.2012 (9:36)  
Souhlasím s tím co pan redaktor píše. Volného místa na kterém nic není je tam až moc...stejně jako u starší sestry WRmee814 mě chybí opěrky(jako jsou u WRmz).Další z věcí která mě ,,zarazila'' jsou malé stoly...příjde mě že se tam v uspořádání kde jsou dvě sedadla proti sobě se tam nemůžou vejít dva talíře+skleničky a pítí...:-D Že je vůz dělaný ve Vrútkách je vidět hned na první pohled...je tam pár věcí které jsou si velmi podobné.Ačkoli interiér není příliž stejný...tak ale uspořádáním si je podobný s WRRmeer....malá jídelna,kuchyně uprostřed vozu a zbytečně veliký bar...kdyby ta barová část alepoň vypadala jako v ARmpee/WRRmeer tak by to nebylo špatné..takhle jsou tam dva stoly a pár barových židliček....Čekal jsem teda od této rekonstrukce více...celkově bych ohodnotil známkou 2.
Registered user strejcekms  mail  
20.06.2012 (9:25)  
Jinak pokud se podíváte na fotku 9, tak pod to okno by snad měl přijít ještě nějaký pultík na odkládání či co, včera se to tam řešilo, ale já moc neposlouchal :)

Mělo se to udělat po vzoru ZSSK WRRmeer a byl by pokoj.
Registered user Yves 
20.06.2012 (9:04)  
Jsem rád, že jsem se mohl opět neutěšeně pobavit, jak se u nás investuje a co z toho vzniká. Poslední třešnička, personál se bude muset naučit říkat místo "prosím" lepší a vhodnější "sloužím lidu". Vypustit tohle z nějaké vagónky a uvést to jako vlajkovou stravovací loď v roce 2012 je prostě vtípek nebo bezradnost. Až to někdy někde uvidím v řazení vlaku, musím si pořídit na nádraží bagetku.
20.06.2012 (8:47)  
Když na to tak koukám, tak na bocích by místo vidličky a nože mělo být kladivo a srp... Interiér vypadá jak kantýna kolbenky 50. let (pardon, až na ten "elektronický informační systém"... Pokud si takto ČD představují interiér vozu pro 21. století tak se snad lze jen smát...
Registered user Rambo  mail  
20.06.2012 (8:44)  
Jednoduchý a tím pádem snad i praktický a taky trochu retro.O to myslím hlavně šlo.Tohle není Alkron,takže neni třeba výstředností.
20.06.2012 (8:43)  
Ten hrozny umakart uz tam byl nebo ho tam dosadili pri rekonstrukci? Za tuhle rekonstrukci by meli nekoho z nabrezi povesit...
Registered user Neonym  mail  
20.06.2012 (8:37)  
JiP: To je bohužel také pravda. Opravdu mi to na první pohled připadalo, jako vyměněné potahy a záclonky(jak ten vůz předtím vypadal, jsem nevěděl). Čím déle se na to koukám, tím horší mi to připadá:( Ty židle vypadají, jakoby byly celé ze dřeva a jen potažené látkou. Ještě chybí na stolech popelníky, u stolu ožralej bezdomovec míchající si prstem zvětralé pivo a polední menu gulášek za 45Kč. Jenže jídelní vozy mají být jiná kategorie
  1 ... 4 5 6 7 8      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko