..: Hodnocené komentáře :..

Ilustrační obrázekŽelPage - Vážení čtenáři,

zajisté jste si všimli dvou nových tlačítek v diskusích pod fotkami, zprávami a články - zelené plus a červené mínus. Jedná se o nový prostředek, jak sami uživatelé mohou ovlivnit, které komentáře budou vypíchnuty a které naopak zmizí v propadlu roletky. Co nás k tomu vede? Představte si situaci, kdy pod fotkou bude dvacet komentářů, z toho tři opravdu zajímavé, čtyři tak nějak, tři vyložené blbosti a zbytek víceméně o ničem. Má to cenu číst vše? A je vhodné, aby skutečně kvalitní příspěvek zapadl v šedi těch ostatních? Nebylo by lepší, kdyby si čtenáři mohli hned přečíst to skutečně přínosné? Mezi spoustou komentářů totiž ten skutečně kvalitní může zapadnout mezi prázdnou slámou.

Návod k hodnocení je velmi prostý.

Připadá vám příspěvek jako skutečně přínosný? Měl by si ho podle vás přečíst každý? Je v něm něco šikovného či užitečného, znalosti z reálií železnice či fotografických dovedností (v diskusích pod fotografiemi), či reálií mimo železnici, avšak zapadající do diskuse, k tématu zprávy či článku? Něco, co by se mohlo hodit? Dejte tomu plus!
(např. diskuse proč jsou návěstidla tak či tak, co je zajímavého zrovna na této trati/stanici/úseku; rady ohledně fotografování, obecně jak fotit lépe, jak editovat, čemu se vyvarovat, vysvětlení oblíbených ale nepravdivých domněnek a pod.)


Přijde vám příspěvek jako žvást, naprostý blábol bez žádné užitné hodnoty? Dejte mu mínus!
(např. "tady bydlím", "moje oblíbená řada", reakce na jiný komentář v duchu "jojo, tak to je" nebo "ne, blbost", "áá, velmistr promluvil" atd.)


Myslíte si, že nepatří ani do jedné z předchozích kategorií? Nechte ho být.


Je to jen na vás. Nebudu vám říkat, co si přesně myslet o tom či onom. Jen můžu poradit, abyste z této nové funkce nedělali klikfest, a všechny udělené plusy i mínusy zvážili. Když uvidím "pěkná fotka" od komentátora, který toto píše 30X denně téměř na vše na co narazí, tak to pro mne nemá žádnou hodnotu. Naopak uvidím-li "zdařilé" od člověka, jenž pochvalu opravu nerozdává plnými hrstmi, a navíc za nim stojí nějaká práce, já osobně mám jasno. První pošlu do kytek, druhé nechám bez zásahu. Jak to uděláte vy, je čistě na vás!

Registrovaní uživatelé si mohou nastavit jak moc záporně musí být komentář ohodnocen ostatními uživateli, aby se zaroletoval. Nebude tedy smazán, přesto bude uživatel hned vědět, že to nemá cenu číst, tam se nic zajímavého nedozví. Naopak příspěvek s vysokým kladným skore získá zelené záhlaví.

Věřím, že nové funkci přijdete na chuť a sami přispějete k větší přehlednosti diskusí.


Chary Poslat mail autorovi | 7.12.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   
22.12.2008 (13:11)  
Nebylo by užitečné do systému zapracovat i funkci, která zajistí skrytí komentáře uživateli, který ho ohodnotil mínusem? Přeci jen ho už nechce vidět, tak proč jej s ním dál obtěžovat?
A ještě něco - co když autor komentář edituje? Smaže se hodnocení nebo ponechá?
Registered user vojtik 
21.12.2008 (11:12)  
Tak zjišťuji že nápad to je velmi dobrý, konečně se člověk nemusí prodírat při čtení komentářů k fotkám balastem typu "pěkná fotka, 5*....."

Dík za to ;-)
Registered user Honza  mail  
15.12.2008 (14:37)  
Chary: dík za šipečku :-)
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
11.12.2008 (16:41)  
Honzo, ty nevidíš u zašedlého komentáře tu šipečku?
Registered user Honza  mail  
11.12.2008 (14:09)  
Nová funkce hodnocení komentářů se mi nelíbí!!
Nevadí mi, že mi smažou komentář (když už splní účel, nebo není moc k věci, tak už je tam zbytečný), ale dost mi vadí, když se objeví jméno autora smazaného komentáře a já si ho nemůžu přečíst, snad by šlo doplnit další fci, kde by se dal komentář po kliknutí na tlačítko znovu zobrazit jen tomu, kdo o něj stojí.
10.12.2008 (15:16)  
Njorloji, výborný nápad, připojuji se k němu.

Chary, není to první vzkaz, který jsem na Želpage dostal. Vydržte prosím ještě pár hodin, než se dostanu k odpovědi, která bude mít hlavu a patu.
Registered user Njorloj  mail  
10.12.2008 (10:15)  
Výborný nápad a souhlasím i s názorem M. Janka ohledně filtrací a zobrazování pouze kvalitních příspěvků. Ještě by dle mého nebylo špatné, kdyby si každý uživatel mohl některé komentátory přiřadit na osobní blacklist a ti by se mu poté automaticky filtrovali, třeba stejně jako uživatelé se záporným hodnocením. Spousta lidí tu plká stále dokola nesmysly a stále ohrané písničky bez jakéhokoliv přínosu k článku.
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
10.12.2008 (7:41)  
Michal Janko: už od včerejšího večera ti na hlavní straně nahoře vpravo v okénku "uživatel přihlášen" svítí tučně "nové vzkazy (1)" nebo možná větší číslo (a možná jiný slova, teď si nevybavuju). Zkus projevit trochu zdravé zvídavosti a klikni na to, kam to asi vede?
10.12.2008 (4:23)  
Josefe Petráku, myslím, že podezřívavost není na místě - snad v každém svém příspěvku v této diskusi opakuji, kam mířím: K vyjádření naděje, že tlačítka +/- vyřeší individuálně a z druhé strany problém nastavení a kontroly pravidel vhodnosti příspěvků.

Nicméně nesouhlasím s vámi v názoru, že důsledná moderace by ve svém důsledku znamenala konec diskusí. Brzy by ti, kteří dosud píší plané příspěvky, přešli na autokorekci ještě předtím, než je odešlou (podpořili by názor argumentem, vyhodili by osočení apod.), takže by sice bylo příspěvků o něco méně, zato by se daly všechny číst.

P. S.: Každý má sice jiný úsudek (to se týká zejéna pravidel v bodu 1), ale prezence alespoň jednoho argumentu v příspěvku (bod 2) se dá kontrolovat celkem přesně.
10.12.2008 (0:00)  
Michal Janko) Každý má jiný úsudek, co se hodí, a co ne. A musíme přihlížet taky na to, jestli má cenu to či ono psát. Přece jen, ta pravidla jsou napsána jasně "... MOHOU být smazány", takže stále je tu prostor na jistou toleranci. Kdybychom mazali striktně, tak tu není diskuse žádná a to by této komunitě taky nepřidalo...

Mne by jen zajímalo, kam svými připomínkami míříte? Chcete snad veškerou moderaci zrušit, nebo naopak zrušit možnost psát komentáře? :)
  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko