..: HighJet - Vlaky Student Agency mají své jméno :..

Ilustrační obrázek Brno - Společnost Student Agency si definitivně zvolila obchodní značku pro své vlaky. První spoje pojmenované HighJet by se na českých kolejích měly objevit přibližně za 3 roky. "V současné době je hodně těžké najít nějaký dobrý název, který má ještě volnou doménu. A tohle zní dobře,” uvedl pro týdeník Profit majitel agentury Radim Jančura. Dodal, že za doménu HighJet.com zaplatil původnímu majiteli tři tisíce eur. Jako další důvod pro nový název uvedl, že navíc počítá s tím, že za deset let budou jeho vlaky jezdit i na mezinárodních linkách, kde by jméno Student Agency neznělo dostatečně atraktivně.

Jančura už byl v podstatě rozhodnutý, že soupravy v hodnotě kolem dvou miliard korun koupí od švýcarského Stadleru. Podle neověřených informací ale konkurenční Siemens na poslední chvíli předložil výhodnou nabídku na vlaky Velaro, takže definitivně rozhodnuto ještě není. Podle Jančury má jít o nejluxusnější vozy, jaké v Evropě budou jezdit. Navíc nebudou "zbytečně" konstruovány na tak vysoké rychlosti jako české Pendolino, takže mají být i mnohem levnější (tento komentář ovšem odporuje domněnce, že by mělo jít o velara, konstruovaná pro rychlost 330 km/h - pozn. red.).

Právě kvůli rozšíření podnikání o nákladnou železniční dopravu hodlá Jančura změnit dosavadní obchodní strategii, kdy je dosahováno pouze nepatrného zisku. Například za loňský rok bude mít SA zisk cca 15 až 20 milionů korun při třímiliardovém obratu. "Pokud máme jít do vlaků, tak potřebujeme vydělávat více peněz. S tím také trochu souvisí letošní zdražování," uvedl pro Profit Jančura. Zároveň oznámil ukončení expanze na autobusových linkách, kde nová linka do Českých Budějovic bude poslední linka mezi Prahou a krajskými městy. Na neurčito také odložil start sítě čtyřhvězdičkových hotelů, kde první pražský hotel měl být otevřen již letos.

Zdroj: www.profit.cz


JiříK. | 25.2.2008 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from Česká republika (celá)


  1 ... 13 14 15 16 17      Zpráv na stránku:   
25.02.2008 (15:24)  
Neskončí to zase u četných PR zpráv a aktivit, jako se stalo už jiné (nejmenované) firmě. Jsem moc zvědavý, zdá nám někdo další přibude na české koleje alespoň v regionální osobní dopravě. Aby to nakonec nebylo jen ČD Cargo s dobytčákama .-)
25.02.2008 (15:00)  
P!zz@man - já ti nevím, ale přijde mi to jen jako čirá závist nebo co. Úroveň super, busy super, prostě samá pozitiva... Jen více takových dopravců jako SA.
Nicméně malinko se bojím, co se týče proklamovaného zdražení, že Jančura pozná špatný vliv vlastní strategie. On zdraží, ale ostatní třeba ještě ne, hlavně Asiana a lidi mu z busů odejdou a jsem zvědav, co bude dělat.. :)
25.02.2008 (14:59)  
Problém je SA chce nejsuperextra... jednotku za cenu +/- citielefanta což asi neni reálné nebo je CE extrémě předražený. No co uvidíme zatím od SA slyšíme jen silácká slova.Na druhou stranu v autobusech dokázali že něco dokáží(teda kromě Ostravy,která úplně nevyšla).
Registered user SergeS 
25.02.2008 (14:56)  
Panove , vy opravdu verite ze to bude tak jednoduche ? :-D ja sem nazoru ze se na ty koleje ani nedostanou , a kdyz uz tak v takovych polohach ze to nebude moc vyhodne
25.02.2008 (14:53)  
Pizzaman) Buď rád, že se na koleje s*rou, jak říkáš. Jestli vyberou Velara, tak se podaří něco, v co tu nikdo nevěřil ... že tu budou jezdit ICE, ze kterých ta souprava vychází. Už se těším! :) A jinak platí stále, že každá konkurence, dobrá konkurence, alespoň se nebudou moc ČD chovat 100% monopolně.
25.02.2008 (14:48)  
P!zz@man - Proč, alespoň trochu provětrají tu zatuchlinu v ČD a na českém železničním trhu.
25.02.2008 (14:41)  
Nesnáším student agency. Se*ou se tam kam nemaj. Aale jestli zrusi vsechny busy, tak to bude dobre :D
Registered user SergeS 
25.02.2008 (14:34)  
Me zajima kolik zaplati Draznimu Uradu aby je pustili na koleje vubec :-D nebo jesli je tak blbej a mysli si ze ho tam pusti jen tak pres nesouhlas CD :-D
Registered user Crozz  mail  
25.02.2008 (14:15)  
nic moc,ale stejne se to ujme :-)
Registered user Praha hl. n.  mail  
25.02.2008 (14:12)  
Kde ty lidi ty názvy berou, to by mě fakt zajímalo.
  1 ... 13 14 15 16 17      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko