..: Změna provozu spojů ČD v berlínské aglomeraci :..
logo DBPraha / Berlín – Od soboty 27.5.2006 (dle sdělení ČD), od neděle 28.5.2006 (dle sdělení DB) jsou dálkové spoje EC převedeny na novou severojižní trať a zároveň začaly zastavovat v nových stanicích na území Berlína. Spoje ve směru z Prahy nově staví ve stanicích Berlin Südkreuz, Berlin Hauptbahnhof, či Berlin Gesundbrunnen, naopak nebudou již zastavovat ve stanicích Berlin Schönefeld Flughafen, Berlin Ostbahnhof a Berlin Zoologischer Garten. Ke změnám časů příjezdů a odjezdů dochází pouze v Berlíně, na území ČR nedochází k žádným změnám.

Z Prahy do Berlína jezdí spoje EuroCity ve dvouhodinovém intervalu. Spoje, které v Berlíně nekončí, dále pokračují do Hamburku, Westerlandu nebo dánského Aarhusu. Doba jízdy mezi Prahou a Berlínem se pohybuje mezi 4:45 – 5:00 hod. Stanicí Berlin Hauptbahnhof projede každých 90 sekund 1 vlak (včetně berlínského S-Bahnu) a denně jím projde okolo 300 tisíc cestujících.

zdroj: Tisková zpráva ČD


CSPSV | 29.5.2006 (22:25)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from Německo Česká republika (celá)


Registered user TS 
30.05.2006 (11:19)  
Tam je hloupostí víc, originální zpráva ČD například vyzdvihuje jízdní dobu z Holešovic na Ostbahnhof, ačkoli se o kousek výše uvádí, že už tam vlaky nejedou.
Registered user Byll 
30.05.2006 (10:35)  
Řekl bych, že dálkové spoje spíš ZAČALY zastavovat jinde :--). A také nevím o žádném vlaku, který by jezdil z/do stanice Westerlandu, to zrušili, ne?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko