..: Photo Gallery - Photo details 363.039-9 :..
 

363.039-9


363.039-9Informace o fotografii:
 - Section: Výh. Praha-Vyšehrad výhybna - Praha-Smíchov
 - Datum: 28.8.2011
 - By: Tomáš Kubovec  Send mail
 - Zobrazeno: 2790x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 9
 - Rating od uživatelů:
 8

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

12.10.2018 (14:08)  
To vše jsou pouze důsledky, jejichž příčina je podobná jako u ostatních zmíněných problémů. Na jednom konci přežívá stále se zmenšující, nicméně dosud aktivní skupina lidí, kteří se tu o něco snaží, na druhém už bohužel není nikdo, kdo by tomu tady věnoval energii a čas. Chápu to, trávit desítky hodin měsíčně nekomerčním projektem chce odhodlání, které dříve či později dojde, nicméně nechávat to takto vyhnívat je nefér minimálně vůči lidem, kteří to tu léta ve svém volném čase zadarmo budovali. Možná řešení jsou dvě: sehnat někoho dalšího, kdo by se tu o to zadarmo staral a předat mu část pravomocí (takoví lidé kupodivu ještě existují), nebo zkomercionalizovat a najmout minimálně tři lidi - ajťáka, obchodníka a šéfredaktora plus nějaké externisty. Nemusí to být nutně jen život z reklam, soudě podle zdejších ohlasů by minimálně za pokus stálo i komunitní financování, které tu ostatně někteří z nás už nějaký pátek provozují. Jen musí někdo chtít. Konkurenční web o dopravě, jehož spoluzakladatelem je zdejší bývalý šéfredaktor, dokazuje, že to jde. Anebo to celé vypnout, protože současný stav je vskutku nedůstojný.
12.10.2018 (11:13)  
Zirecek má pravdu, třeba to rozlišení 1024px je tak sto let za opicema a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Zelpage je dnes snad jediný železniční web s takto nízkým rozlišením.
Jsou fotografové a pisatelé, ale podle mě jich už není tolik jako kdysi.
12.10.2018 (9:36)  
Reklama tu není, ale na transparentním účtu leží přes 70 tis. Kč. Již v minulosti byla několikrát diskuze, že lidé jsou ochotni přispět na vylepšení. Web se za roky neposunul. Žádná drobná změna, vylepšení; není slyšeno na připomínky, návrhy. Dlouhodobé váznutí komunikace, nenaslouchání a pasivita přirozeně vede k aktuálním stavu. Konec fotosoutěže. Kalendáře asi také nebudou? Klesá prestiž, autoři odcházejí a nejvytrvalejší snižují aktivitu. Výpadky webu bývají delší a opětovné nahození pomalejší. Stále pohlednicové rozlišení fotek, nemožnost vložit větší text k fotce...
Tato diskuze udělá menší vlnky na hladině, ale ryba smrdí od hlavy, vedoucí mají černého petra v ruce. Bez systémovější změny nebo personální obměny nelze čekat změnu stavu. Potenciál stále je, šotoušů a pisatelů je hodně, jen je potřeba jim nepřímo ukázat, že má cenu vkládat fotky na prestižní web.
11.10.2018 (22:41)  
Já to řeknu obecně. Podle mě zájem o fotografování vláčků klesá. Už to není jako před deseti či patnácti lety, kdy se rozmohly digitální foťáky a fotilo se o 106. Teď už tomu tak prostě není, znám to sám. Vím, co jsem fotil tehdy a co fotím nyní. Každý příznivec železnice se tehdy snažil dostat svou fotku na prestižní zelpage, dnes to naleje na facebook a instagram. Tak nějak mi to přijde.
11.10.2018 (22:11)  
(gp): Návštěvnost sledována na Toplistu. Statistika prestiže bohužel neexistuje, ale kdo měl oči, ten viděl.
11.10.2018 (21:31)  
Bylo nás tu mnoho, kteří jsme měli snahu celý web posunout dopředu do 21. století, ať designem, obsahem, funkčností a vším, co by si člověk dokázal představit. Stačí se podívat kolem na obdobné oboré stránky typu planes.cz, požáry.cz, a další. Ano, oni mají reklamu, tady není. Nicméně i tak se s tím dá pracovat. Bohužel, nestalo se a zdá se, že nestane a řadu lidí tento přístup odradil. Byl jsem mezi nimi. A o to víc si vážím toho, že jsou tu pořád kluci, jako Tomáš a další borci, kteří to tu drží alespoň na úrovni, co se galerie týká... Máte můj velký respekt a uznání.
Registered user (gp) 
Number of user's comments752 »fotek 0
11.10.2018 (21:13)  
On je téměř zázrak, že na webu, kde není vůbec žádná reklama, ještě fotky vycházejí celkem pravidelně. Lze "druhdy nejčtenější a prestižní" opřít o nějakou statistiku?
11.10.2018 (21:08)  
Já teda nevím, ale ta navštěvovanost je stále celkem vysoká. Když koukám na počty zhlédnutí, tak to nemají ani na planes.cz nebo na flickru.. ;)
11.10.2018 (19:31)  
Chápu. Díky za to, má to smysl. Mmch, redakce by možná fungovala, kdyby měla aspoň minimální podporu. Není snadné koukat na to, co zbylo z druhdy nejčtenějšího a prestižního webu.
11.10.2018 (21:06)  


Pod to se můžu jen podepsat, bohužel...
11.10.2018 (12:55)  
Návrat ke kořenům? :) Dnes už slušný dokument.
11.10.2018 (14:18)  


no jednak možná návraty ke kořenům, hlavně však snaha s pár lidmi udržet fotogalerii ve stavu, kdy se zveřejňuje 6 fotek denně, jak bylo zvykem dřív, když už redakce nefunguje...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Registered Photograph or Member of ŽelPage, - Gallery or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster - Frequently Asked Questions


Info
informacni okenko