..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Chary":

  1 ... 270 271 272 273 274 ... 567      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
854.034-6 + 854.001-5VencoM, pokud jezdí pražský hydry velkým štandem ku Bohdalci, co vídíš na týhle fotce? :-)13.06.11 - 22:13
754.004-0Co by to bylo jinýho? http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/754926.jpg12.06.11 - 23:56
130.036-7 + 122.029-2AD napětí versus proud - ale tohle se přece učíme na druhém stupni základní školy ve fyzice... :-(

Od čeho se trolej zahřívá, tím unavuje a tím je náchylnější k prasknutí?
Tokem proudu, ne?
Čím větší proud, tím větší zahřívání.
Dvě ramena toku (dva sběrače) - poloviční efekt tohoto.

Pokud by rozjezd byl taková zívárna, jakto, že v Převýšově v místě, kde stojí postrky a zabírají tolik praská trolej? Že by byla opakovaně nadměrně zatěžována? Ale vždyť rozjezd není pro trolej žádná zátěž a celé je to šaškárna, že... A tu trolej tam strhává poltergeist!

Kolik odbírá proudu při rozjezdu lokomotiva o výkonu 2MW při napětí 3000V, pokud rozjíždí 2500t těžký vlak a jelikož je odporová, tak si nemůže vzít je "takle málo" na rozjezd, musí vše a přebytek maří v odporníku, ovšem až za přechodem trolej-sběrač? A jak dlouho tento stav trvá na kriticky dlouhém místě? Neboli, jak dlouho s tak velkou zátěží na trolej stojí "na místě"*?

*uvažujme, že třeba 5cm (7cm, 10cm, kolik?) je na místě, protože dochází k prohřátí dostatečné délky troleje na její místní poškození.
11.06.11 - 17:30
363.087-8Karle Farkači, tahle taky? Jak píše Wiz, nejprv shoří atyp nátěr 363.165 a teď tohle. Není to nějak moc najednou?11.06.11 - 17:04
742.195-1 + 754.028-9Jediný ovál, který má v modelovém měřítku smysl, je ten, který mají na ŽZO. Modelově reprezentuje skutečnost. Tedy skutečný okruh.

Každý modelář se snaží o nejvěrnější podobu. A Honza asi nebude věřit, ale jsou i modeláři, kteří staví dioramata ne proto, aby si zajezdili, ale aby to vypadalo. A když už to vypadá, tak to i jezdí. Nicméně to už s argumentací lezu Trainmaniakovi do zelí :-)
10.06.11 - 6:53
750.346-9Hm, to já radši nemilosrdně překreju mašinou...09.06.11 - 19:20
750.346-9Takže to nechat najetý čelem do střechy baráku?

http://www.chary.wu.cz/750346/101009-214.jpg
09.06.11 - 19:06
750.346-9Jako takle jo? Řezat do tý kukuřice a záhonků dole za cenu relativně statičtější fotky na rovince?

http://www.chary.wu.cz/750346/101009-209.jpg
09.06.11 - 18:53
753.001-7 (T 478.3001)OT ale dyk dneska je na tom internetu uplně všechno, stačí se jen na půl oka porozhlédnout, konkrétně cca 7:50-7:58 + 8:20-8:25

http://www.youtube.com/watch?v=ZXRts7r_HPo&feature=related

Jazykové okénko: germánské jazyky skládají odzadu (poslední slovo je ta věc, to předtím jsou přídavná jména), románské naopak, čeština má díky pádovým a vůbec významotvorným koncovkám jistou benevolenci ve slovosledu

window glass - glass window
Fensterglas - Glasfenster
okenní sklo - skleněné okno
sklo okenní - okno skleněné
09.06.11 - 15:23
753.001-7 (T 478.3001)OT
Přátelství návštěv? Obávám se, že slovosled v němčině (ostatně jako i v dalších jazycích) funguje krapítek jinak ;-)
09.06.11 - 11:21