Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| 749.039-4 | Há, tak že by to najednou nebylo vinou AF ale třeba v tom hraje roli kvalita objektivu, originálu a metoda zmenšení? Že bychom se konečně dostávali někam kupředu? Ale Pavlovi Martochovi asi už nikdo nesebere jedno prvenství - nejlépe hodnocený mylný komentář zakládající se na dezinterpretaci a chybné analýze fotky. | 21.06.11 - 22:39 |
| 350.015-4 | v galerii máme několik názorných ukázek, že to lze nacpat mezi sloupy a nevypadá to blbě... | 21.06.11 - 22:18 |
| 749.039-4 | Ale nikolivěk, zirecku, tvoje rada nepoužívat ani "continuous-servo AF", ani "auto AF area" je naprosto v pořádku. Jen prostě ze zkušenosti vím, že zrovna u týhle fotky je na vině "špatné kresbě" režim autofokusu s pravděpodobností limitně se blížící nule. Protože zaostřeno je podle všeho naprosto v pohodě, aby taky ne, když je vše tak daleko a není nic výrazného v popředí, co by mohlo zmást AF. A jak jsem už psal, když je přiměřeně ostrej horizont a pozadí, těžko bude proostřeno dopředu, že. Takže těžko hledat problémy u ostření ve smyslu AF. Lepší se "vrátit k rysovacímu prknu" a hledat problémy v jiné větvi. zbývají: - kvalita objektivu (ať absolutní nebo relativní s ohledem na konkrétní ohnisko) - kvalita originálu (ořez) - zaclonění (hledání zlatého oka) - editace (metoda zmenšení a doostření) - tetelení (degradace ve scéně) - vnímání co je a není kresebné (pro někoho je ostrá čitelná linka velikosti 1-2 pix dostatečná kresba, pro někoho asi málo) Zapomněl jsem na něco? Když se na tu diskusi podívám od začátku, tak se mi chce až brečet z toho, že si hned na začátku "všichni" vybrali obětního beránka v podobě režimu AF (a autor jim ho předložil na zlatém tácu, protože neměl aparát nastaven stejně jako všichni ostatní), ale přitom se nikdo ani trochu neobtěžoval podívat se na tu fotku, jestli náhodou není relativně ostrý popředí, pozadí, a tudíž na vině AF není a problém bude nutno hledat jinde. Ty matoucí a skoro až diletatnské rady od Honzina to celé jen podtrhly... | 21.06.11 - 6:39 |
| 749.039-4 | Já nechápu, přoč zde dávat AF-S. To mi vůbec neni jasné. Určitě bych dával jendorázové zaostření, nic jiného. Takže si nejprve stanovíme základní fotografickou terminologii. AF-Continuous = AI servo (průběžné doostřování) AF-Single = One Shot (zámek zaostření) AF-Automatic = AI focus (automatika zamkne a pokud usoudí, že se objekt hýbe, přepne na průběžné) AF-S je tedy jednorázové (zamčené) zaostření s ohledem na povahu scény a expoziční hodnoty je u týhle fotky ale totálně lautr jedno, jaký dáš režim AF, protože i "kontinuální" zaostří někam do vesnice a o zbytek se postará HO. Viděl jsi horizont? Vypadá snad nějak dramaticky mimo HO, aby bylo proostřeno hodně dopředu? Ale potřeboval bych od tebe vysvětlit tu záhadu, Servo AF ... Ani na letadla to nedávám, neboť chci zmrazit celou scénu a chci mít všechno ostré, ne jen letadlo.. takže na AF-"jednorázově" je ostrý letadlo a okolí AF-"průběžně" je ostrý jen letadlo bez okolí To fakt ten tvůj Canon dělá? Jak se toho technicky docílí? Canon používá nějaké jiné principy než všichni ostatní výrobci fotoaparátů? | 21.06.11 - 0:15 |
| 749.039-4 | Rovněž mám ten pocit. Ale zdá se, že minimálně dva lidé, jmenovitě Zirecek a Honzinus nepochopili, jak funguje AF, konkrétně rozdíl mezi režimy AF-C a AF-S na statické scény s minimem pohybu a Honzinus z toho dovozuje závěry, které nemají logický vliv na problém ve fotce, který navíc podle všeho (čekám na vyjádření autora) leží někde zcela uplně jinde. | 20.06.11 - 23:55 |
| 749.039-4 | Pánové, tušíte aspoň vůbec, jak funguje "servo AF" u takovýhle scény? Tak v tom asi bude ten problém. Blbost, nebude. Zde fotíš kompletní celou scénu, nikoliv jen pohybující se objekt. Ty dokážeš při pohybujícím se objektu fotit jen ten objekt a nikoliv celou scénu i s ním? Servo AF je zde uplně na nic. Blbost. Na AF-C to vyfotíš uplně stejně jako na AF-S, jen nevyužiješ vlastnost toho servo, tu výhodu. Ani na letadla to nedávám, neboť chci zmrazit celou scénu a chci mít všechno ostré, ne jen letadlo.. Blbost na kvadrát. Takže jako na AF-S zaostříš na letadlo a je ostrý vše, zatímco na AF-C zaostříš na letadlo, a je ostrý letadlo a okolí ne? To je nějaká novinka, takhle to fakt funguje na Canonu? Zlatej Nikon, tam se ostrost scény odvíjí podle expozičních hodnot (čas), atributů scény (pohyb ve scéně) a místa zaostření (HO) a nikoliv podle režimu AF. | 20.06.11 - 23:37 |
| 749.039-4 | Jaké jsou expoziční hodnoty? Ohnisko, clona? Protože mi to přijde dost daleko na to, aby byl znatelný rozdíl mezi ostřením na domy a na vlak... Nemluvě o tom, že ostrost lesa na pozadí a kontura horizontu je velice dobrá, čili dost pochybuju, že to zaostřilo dobře na popředí, pozadí a střed to nechalo mimo HO. Takle to jaksi nefunguje. Navíc osobně mi s ohledem na velikost vlaku nepřijde tento nějak dramaticky blbě vykreslen, např. pokud se jedná o okna na vozech nebo dokonce linku na BDs, jsou velmi jasně zřetelné, nebo snad ne? Autor, má-li po ruce nezkomprimovanou TIF verzi toho kmpozičního ořezu, by to mohl zkusit uložit na 600 KB, což je horní hranice pro čtverce nad 1024x901. Třeba 50% datového prostoru navíc přeci jen pomůže. | 20.06.11 - 22:03 |
| T 47.021 | Tak o topičovi se například vypráví, že dycky přijde s nějakou průhlednou provokací, nechá blbce, aby se nachytali a projevili, on je pak pochytá a žere syrový a okousanejma stehenníma kostma hraje falešně na buben ušitý z kůže oněch blbců. Což je samozřejmě NESMYSL, protože minimálně dvakrát jsem mu pomáhal roztápět gril, jednou donesl vlastní marinádu a na buben hraje kostma lýtkovejma, protože stehenní se špatně držej. | 20.06.11 - 20:34 |
| T 47.021 | Flexaretisto, trošku pozitivního nadhledu. Topič jen nadhodil hadr, jak on to ostatně umí, a (doplňte dle vlastvní volby) se sem slítaj jak masařky :-D --- jen jsem před nedávnem zaslechl Vaše reference od jednoho z účastníků ;-) A je to venku. Nojo, slyšel. Já jsem toho na topiče už slyšel tolik, že kdybych měl věřit všemu, tak ten pán má čtyři ruce, dvě hlavy, na šot jezdí v BVP zásadně záhonkama růží a krze borový háje a po večerech žere děti a nevrací kůže. Dřív jedl osmnáctileté panny, ale musel změnit jídelníček pro nedostatek potravy. Ani to dškaní síry mu už nejde jako dřív. Já ho bohužel znám osobně, a tak vím, jak se to má doopravdy. Nicméně mi to nedá a rád si o něm zase něco přečtu :-) Docela by mě zajímalo, co se povídá o mně, taková hruzná figura jako šéf galerie, to musím mít přinejmenším ve sklepě mučírnu, k tomu za manželku Čachtickou paní, na zahradě šoto lakatoše a na fleku si zjednávat pořádek tonfou. Nicméně to jsem už hodně odbočil od této komedie. | 20.06.11 - 13:29 |
| Ge 4/4 III 650 RhB | Jirko Smolíku, přečti si to po sobě a oprav chyby, překlepy a interpunkci. Ačkoliv je ten příspěvek plný slov, nějak v tom nevidím jednoznačný smysl... takové odfláknuté komentáře jsou prakticky opad | 16.06.11 - 19:21 |










