Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| 121.019-4 + 121.??? | Do Do Do Do taky myslím ne, ale 1-D-D-D-1 už ano ;-) http://en.wikipedia.org/wiki/2-8-8-8-2 | 04.08.11 - 9:29 |
| 121.019-4 + 121.??? | Cocococože? Kokokokolik je těch podvozků po třech nápravách, aby to vydalo na šestikoláka? %-) Navíc jsem asi málo hledal, ale žádná lokomotiva s uspořádáním Co'Co'Co' ani nikdy neexistovala. | 04.08.11 - 8:33 |
| 742.282-7 | Ad počet zobrazení - uvažoval někdo mimo jiné také o tom, že o víkendech obecně chodí méně lidí, čili je i menší čtenost, tak nějak všeho? A sobotní fotky jsou v pondělí, kdy se lidi v práci nudí a mrhaj čas na internetu, už pryč z hlavní lišty... | 02.08.11 - 22:35 |
| 749.247-3 | Dobrá, dobrá, omlouvám sem, je to moje chyba. Znám tě a přesto píšu deikticky. Příště absolutně doslovně. Já jen bláhově myslel, že když se bavíme o fotkách a řekne se "není to žlutý", tak že to člověk pochopí. Asi jsem se zmýlil. Jdu si udělat soukromý průzkum na téma srozumitelnost takové fráze v kontextu. Jak už jsem psal, příště všechno exaktně pojmenovat a nepustit nic, dokud to nebude dokonalé. Neboli příkladné sraní jak s malejma dětma. Vždyť jsi začal fotit nedávno a je to tvoje druhá fotka, ještě to nemáš v oku. | 31.07.11 - 10:41 |
| 749.247-3 | Ach jo, Tondo, tak naposled a příště to budu muset psát jak pro blbce absolutně doslova a dvakrát s návodem. Nic nepustím, dokud to nebude dokonalé. Žádné přimhuřování očí. Nicméně, schválně se zeptej ve svém okolí, jestli by tomuhle rozuměli: "nemuselo by to být tak žluté" - myslí se tím "to" jen louka - nebo se tím "to" myslí celá fotka? analogie, přijdeš do restaurace, objednáš si vepřo-knedlo-zelo, přinesou ti studený pokrm, studené knedlíky, studené vepřové, studené zelí řekeš "pane vrchní, je to studené" (to = celé jídlo) a on se vrátí za pět minut, ale jen přisolí zelí. Je to v pořádku? Solit studený pokrm je jako měnit nádech žluté louky do zelena, ty dvě barvy nejsou sobě protikladem, co je žluté, musí se do modra, co je zelené, musí se do růžova. Fotografický barevný princip RGB/CMY ti tedy nic neříká? | 31.07.11 - 9:57 |
| 460.080-5 | Jistě, totální blbost jako reakce na konfrontaci z provozu. No, takže tím je diskuse završena. ;-) | 30.07.11 - 23:51 |
| 460.080-5 | Ešus umí jezdit třeba 471+971 nebo 471+071+471, takže v čem je problém? ;-) | 30.07.11 - 23:16 |
| 749.247-3 | Jednak, na fotkách se mi nepozdávává ledasco, ale něco jsem ochoten přimhouřit oko, něco se zeptám na autorův názor a něco prostě zaříznu. Druhak, já říkal "to" a "žlutý" a neupřesňoval jsem, tudíž myšlena celá fotka, nikoliv jen selekce na louku. Třeťak, vytahovat žlutou na zelenou a ještě tomu měnit sytost, to jsou teprv ty správný selektivní kouzla, která zpravidla nemají nic společného s původcem počátečního problému. Ze zelenkavým nádechem mraků nebo šedé na mašině to neudělá nic, rovněž tak s červenými vozy nebo hnědým štěrkem. Lokální a globální úpravy. Takový poloviční solení studený polívky. Čtvrťak, pokud něčemu přesně nerozumíš, protože nemáš dostatečno zkušenost se zdejším stylem a pojmenováváním, neboj se zeptat. Kdybys to býval udělal, býval bych ti napsal něco jako "celá fotka je dožluta /žlutozelena/, protože je to nikonem na setový objektiv. V kanálech RB to stáhni zprava, tak jako to dělá každý, kdo tuto vlastnost nikonu zná." Pak by ses možná zeptal, co to znamená stáhnout zprava a dostali bychom se dál a hloubějc. Tak. | 30.07.11 - 21:16 |
| 749.247-3 | Tondo, cože? Na přání žp přidána zelená jinak by to nebylo tak syté? Já jsem snad psal "nemuselo by to bejt tak žlutý". Nerozumíš psanému textu nebo máš problém se systémem barev (RGB/CMY) a souvislostí mezi nimi? A odkdy změna odstínu/tonality souvisí se sytostí? Taky, když máš studenou polívku, přisypeš pepř a sůl? | 30.07.11 - 20:51 |
| 751.114-0 | Ale aspoň je pro vás pěkně k přečtení číslo mašiny, ne? Se mi zdá, že nevíte, co chcete :D :D :D http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/749/749072.html http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/751/751715.html | 28.07.11 - 20:45 |










