Komentáře uživatele "Chary":
| Fotka | Zpráva | Datum |
|---|---|---|
| Světlo shůry | Zirecku, a co je lepší? Takhle to vyfotit, anebo si to složit v editoru? | 19.10.11 - 21:16 |
| Světlo shůry | Hýbaní s hranami? Jako "tady stín nebyl, tak ho tam uděláme"? Nebo jako "tady stín je, ale je nevýrazný, tak ty hrany zostříme a stíny zvýrazníme"? První se nestalo, druhé ano ;-) Protože když Zirecek řekne "vyrobit snímek", tak mě (pravda ovlivněného praxí, schopnostmi a dovednostmi) napadne vzít dvě fotky, jednu potmě, druhou na slunci, a vyrobit koláž. Retuší ;-) Bohužel, já jsem si takovou fotku nemohl vyrobit, já jsem si ji byl nucen vyfotit. | 19.10.11 - 16:50 |
| 774.703-3 | Hádám, že autor stojí na mostě silnice č. 209 (ulice Horní), pod mostem vedou dvě koleje, vlevo v našem pohledu je vlečka, vpravo pak kolej trati 140 do nádraží Chodov. Tak jest? | 19.10.11 - 15:56 |
| Světlo shůry | V UG je to proto, že editační zpracování fotky má vyvolat nějaký dojem a nikoliv co nejvěrněji reflektovat místní podmínky. Nejedná se o dokument, ale o emoce. Například takhle černá obloha nebyla. Nicméně krom úprav v teplotě, kontrastu, křivkách a úrovních se s fotkou nic nedělalo, jestli má Zirecek např. na mysli retuše. Fotka byla "takto" vyfocena. Kdybych chtěl vyrábět snímek, tak bych si z tý hrozný hromady, co jsem tam přes léto nafotil, vybral něco kulervoucího, třeba žlutý pantograf přes celý most, ne? To Zirecka nenapadlo, že jinou než dokumentační, třeba zrovna emotivní, můžu vyrobit i jinak, než že si tam vymažu nebo přimaluju vagónek? | 19.10.11 - 15:18 |
| 754.025-5 | Opravdu výpal a totální ztráta vypadá líp? Cože? Ale vlastně ano, i tahleta vypálená verze čela "vypadala líp než obnovená". http://www.zelpage.cz/fotogalerie/elektricke-lokomotivy/1502/1502122.html Jsou zkrátka věci, který asi nikdy nebudu schopen pochopit. Jednak tu novou módu tak šíleně přeexponovávat, když vim, že mi jede světlý čelo, a druhak ty nové moderné trendy v železničnej fotografii, že vypálené je lepší než obnovené. | 18.10.11 - 23:18 |
| 754.025-5 | Neráčej se na mne zlobit, ale třeba ve srovnání s touto nevidím žádný dramatický rozdíl mezi přechodem na čele a u tý sedmičky si nikdo nestěžoval. Čimto? Že by byl Petr snažší oběť buzerace? http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/7507056.jpg | 18.10.11 - 20:39 |
| 774.703-3 | Šotošturc - u této fotky šlo o kolizi sloupu a soupravy. Stačilo popojít o krok dva doleva, scéna by se změnila jen minimálně, ale autor by se vyhnul zbytečné kolizi. Otázka, nakolik to mohl vidět z podhledu, kdyby viděl na koleje, bylo by mu bývalo mohlo být jasné, že pokud je sloup v linii pohledu do kolejí, ve finále bude v kolizi s vlakem. Náhodně mne napadla třeba tato fotka, protože to místo znám. Jak málo stačilo, aby nebyl sloup v kolizi s krajem vlaku a co vše by se změnilo změnou pozice fotografa o metr dva tři? http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/680662.jpg | 16.10.11 - 22:47 |
| 774.703-3 | RiPasi, dokumentačku bych osobně (a nejen já) definoval jako fotku, která dokládá, že někde něco jelo. Dokumentace je zachycení reality, takhle to tam bylo, takhle to vypadalo. Můžu se snažit dodržovat nějaké zásady kompozice a říkejme tomu estetiky, nebo to můžu flákat horem dolem. Takže výsledky můžou být různé, některé hezčí - kalendářovky, pohledovky, výstavní kousky, no a pak taky výcvaky typu peron, chaos sloupů a podobně. Lze do toho vložit slušnou dávku autorské licence, ale furt to není žádné umění. I ty krajinky v alpách s taurusama pod nimi se fotí proto, aby se ukázalo, že "tudy jezdí vlak, takhle to tam vypadá a to je celé". Jako protiváhu lze považovat fotky umělecké, kdy nejde ani tak o to, že "tam jela baruna", ale o nějaké kreativní ztvárnění, kde vlak je jen prostředek, kulisa, rekvizita, či jen obecný námět. Takové máme zde v sekci nazvané "umělecké a tvůrčí". No a poslední sekcí je "život kolem železnice", kde rovněž nejde o dokumentaci vlaku, ale vlastně o dokumentaci života kolem, což bych osobně pokládal za takové ani-ani. Umělecké ztvárnění dokumentace života kolem. Takže vlastně dokumentaček je tu víc jak 96%, neboli ze zobrazených 14183 jich lze za dokumenty považovat asi 13679. Modely jsou takový mix, třeba Trainmaniak je dělá vyloženě umělecky a kreativně. Děkuji přátelům a kolegům za slovíčka, která jsem ocitoval v tomto shrnutí. Honzine, ano, dokumentární fota zde. I ty tvoje poslední tři fotky (680, 163, 750) přeci nejsou žádný umění. Tak to tam vypadalo, to tam jelo. Autor jen vložil svůj úhel pohledu na věc. My se tu prostě snažíme ty dokumentačky dělat pěkně, líbivě, žádný výcvaky z třetího peronu proti slunci s uřezanejma sloupama. Ale pendolíno na Blatově přes kolej byť ve sněhu přeci není žádné umění. | 16.10.11 - 22:14 |
| M 262.0209 + M 262.1002 | Opte, my (resp. tři kolegové, co to pouštěli) jsme to taky sežrali i s navijákem a pak se ukáže, že si tu z nás bazala dělá srandičky. A to já zkrátka nemám rád. Bazalo, jestli se snižuju k tomu nazývat lidi pravými jmény, to už nech na mně, já si to se svým svědomím nějak vyříkám. Rovněž sis mohl odpustit ty srdceryvný cancy o tom, že tě to baví. Všechny nás, jak tu jsme, ta železnice baví, proto tu jsme a kdyby nebavila, tak tu nebudem, ne? Ještě mi řekni, že slunce je žlutý a že v noci je tma. Z té pasáže o tom, že se to fotí leta letoucí mám dojem, že mluvíš uplně z cesty. Strojenou kompozici ti nikdo nebere, ostatně na fotojízdách je to prakticky výhradně o divadle. Píšeš že něco jiného je vymazat nářaďák. Něco jiného než co? Vymazat hektora? Jaký v tom je rozdíl, souprava byla pozměněna. Neříkej mi, že se leta fotí tak, aby se vymazal kus soupravy. To by byl opravdu převrat a aby citoval klasika, nové trendy v železničnej fotografii. Vítka, nebo jiné do toho netahej, na organizaci se nepodílel. Nojo, fakt. Bohatý rodiče, dlouhý vedení. Proč jsem asi Vítka zmiňoval? Nebude to čirou náhodou tím, že on je spolu s tebou adminem vaší galerie a on se nechal slyšet, že takové úpravy považuje za nepřiměřené? Vždyť jsme Vítka Bukače zmínil dokonce v jedné větě spolu s tvojí galerií a v dřívějším komentu jsem ho zmínil proto, co jsem už psal - totiž že on tyto úpravy neschvaluje. Ani to ti nestačí? Jak s retušema tý fotky a názorama lidí na toto z obou stran souvisí to, kdo to organizoval? A co se tejče mýho adminování, jako admin jsem ve dvou odstavcích oznámil, proč byla fotka přesunuta z dokumentační 830 do volně tvůrčí UG. A dále jsem to nepoužíval, nebo snad ano? Já se s tebou bavím jako autor, jako fotograf a jako člověk, který někam přispívá a nelíbí se mu jednání někoho jiného a takové jednání ještě hodně umírněně pojmenovává. My tady nepotřebujeme mít dva účty, jeden pod nímž se schováváme jako adminové, a druhý, kde vystupujem jako lidi. My tu neustále vystupujeme jako lidi a pokud je to nezbytně nutné pro rozlišení, adminskou notifikaci uvedem právě tím "admin>". | 14.10.11 - 17:30 |
| M 262.0209 + M 262.1002 | Bazalo, jak můžeš říkat, že je to OT, když se bavíme o situacích, kde se retušují soupravy? Viz příklad s 464.008, viz příklad s TUčkem, viz příklad s Fatrou. Jenom čelo hektora, no bóže. Příště to budou jenom dva vozy, no bóže. A pak to bude půlka vlaku, bóže? No? Jak můžeš říct, že to je nesrovnatelný? Byl tam ten nářaďák za 464? Byl. Je na fotce? Neni. Omalovánka. Bylo to zkraje vydáváno za autentickou fotku a bylo to odhaleno? Bylo. Průser. Byl tam ten hektor na mostě? Byl. Je na fotce? Neni. Omalovánka.Bylo to zkraje vydáváno za autentickou fotku a bylo to odhaleno? Bylo. Průser. Uplně nestačím zírat že ty, ač bys vlastně měl být kolega a vnímat to stejně, si myslíš, že přimalovaný vagonky jsou vlastně v pořádku. Já nevyjadřuju názor jako admin, to by byl v hlavičce uvedno "admin>", což není. Tohle jsou moje soukromý názory jako Jardy Charváta. A jestli retušuješ hektora jen proto, že se ti tam nelíbil, (a to jsi na káčko napsal, že tam ten hektor a bixy byly schválně jako zlatý hřeb, velká souprava na noční focení na mostě) a ještě to halasně vydáváš za autentickou fotku, tak Vláďo Píšo jsi u mě trouba korunovanej. To že jsem náhodou i admin zdejší galerie přeci automaticky neznamená, že když je někdo jeliman, tak mu budu tolerovat, jak tu fotku parádně zmršil, ne? Co by ti na tu úpravu řekl Vítek Bukač a proč jsi ji nenalil do svojí galerie? | 14.10.11 - 13:20 |










