..: All news and reports - Tarify - Spojené království :..

Ilustrační obrázekLondýn - Ekologové a organizace cestujících útočí na britskou vládu za to, že došlo již k čtvrtému zdražení jízdného na železnici za poslední rok a tímto se snaží vyhnat cestující z vlaků. Šedesát procent "železničních" jízdenek se prodalo za neregulované ceny, které si samy určují soukromé železniční společnosti. Tyto ceny totiž stouply až o 8,4 procent, což je třikrát více než vládní inflační cíl.

York - Společnost GNER přišla s novou nabídkou "Advance Fares". Ta je vydávána ve dvou variantách - Standard Advance Return a First Advance Return. Jízdenky jsou vystavované na určité datum, včetně místenek. Případnou změnu lze uskutečnit před odjezdem spoje za 10 £, vrácení není možné. Nelze využívat jiné spoje, než ty uvedené na jízdence a nepřípustné je také přerušení jízdy (mimo přestupu vyzančeného na jízdence). Jízdenka Standard Advance Ticket neumožňuje návštěvu čekáren "GNER First Lounges".

Eurotunnel Dover - Firma Eurotunnel, která je provozovatelem stejnojmenného tunelu, musela výrazně snížit ceny. Důvodem je celkový pokles přepravy v loňském roce o 7%, autobusů bylo přepraveno o 12% méně a osobních vozů o 8% méně. V současné době dluží firma svým věřitelům 6,4 mld. liber a žádá věřitele o odpuštění 2/3 dluhů. Důvodem poklesů přeprav je konkurence nízkonákladových leteckých společností, které létají do Londýna i Paříže, ale i preference trajektové dopravy u turistů.

20.4.2005 - 16:28 - Bilance Eurotunelu (Folkestone – Cocquelles)

Provozovatel Eurotunelu pod Lamanšským průlivem zveřejnil 18.04.05 své obchodní výsledky za 1. kvartál tohoto roku. Celkové zisky činily 130,8 milionů britských Liber, to znamená nárůst o 2% v porovnání se stejným obdobím v roce 2004. Provoz vlaků Shuttle zvýšil své tržby z 58,7 milionů Liber o 7%.
Eurotunel přepravil v 1. čtvrtletí roku 2005 dohromady 345 570 nákladních vozů (tzn. nárůst o 6%). Rozhodujícím prvkem pro zvýšení přepravy bylo zavedení nové přepravní strategie na počátku roku, která přetáhla zákazníky z přístavu v Calais na svou stranu (částečně to bylo způsobené také špatným počasím v přístavech). Osobních automobilů přepravily vlaky Eurotunelu 438 804 (zvýšení o 4%) a 17 629 autobusů (nárůst o 49%).
Eurotunelem smí projíždět také jiné vlaky než EUROTUNEL-Shuttle, a to např. vysokorychlostní vlaky Eurostar z Londýna do Paříže / Bruselu či EWS. Eurostar zvýšil účast na dopravě o 5%.
Společnost Eurotunnel přichází také s novou nabídkou. Zavádí tzv. balíčky, které jsou rozděleny do 3 cenových skupin dle času příjezdu a odjezdu:
98£ /auto – nákup nejpozději 14 před použitím, nelze vrátit, zpáteční cesta za 2 a více dní (Folkestone odjezd po 17:00, zpět Calais po 11:00)
118£ /auto – nákup nejpozději 1 den před použitím, nelze vrátit, zpáteční cesta za 2 a více dní (Folkestone odjezd po 17:00, zpět Calais po 11:00)
150£ /auto – nákup nejpozději 1 den před použitím, nelze vrátit, zpáteční cesta za 2 a více dní (Folkestone odjezd po 14:00, zpět Calais po 14:00)
Ceny běžných jízdenek se pohybují od 19£ do 343£ (u nižších cen jsou ovšem velice přísné podmínky, které je obtížné akceptovat). Průměrná cena za zpáteční přepravu se pohybuje kolem 120£ /auto.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:45
sets at 16:00