..: Eurotunnel razantně snižuje ceny :..

Eurotunnel Dover - Firma Eurotunnel, která je provozovatelem stejnojmenného tunelu, musela výrazně snížit ceny. Důvodem je celkový pokles přepravy v loňském roce o 7%, autobusů bylo přepraveno o 12% méně a osobních vozů o 8% méně. V současné době dluží firma svým věřitelům 6,4 mld. liber a žádá věřitele o odpuštění 2/3 dluhů. Důvodem poklesů přeprav je konkurence nízkonákladových leteckých společností, které létají do Londýna i Paříže, ale i preference trajektové dopravy u turistů.

Dříve začínala cena za přepravu automobilu s řidičem na 300 librách, nyní jsou lístky k dostání již od 50 liber.

Železniční tunel pod Lamanšským průlivem je dlouhý 50,5 km, z toho 37 km vede pod mořem. První návrh o výstavbě tunelu pochází z roku 1750, ale konečné rozhodnutí o stavbě padlo až v roce 1986. Eurotunnel se skládá ze dvou hlavních jednokolejných železničních tunelů a jednoho služebního, který je určen pro servisní vozidla a pro vedení potrubí, jehož průměr je 4,8 m. Hlavní tunely jsou od sebe vzdáleny 30 m a mají průměr 7,6 m. Eurotunnel byl slavnostně otevřen 6.5.1994. V současné době jezdí tunelem rychlovlaky Eurostar a mezi terminály v britském Folkestone a francouzském Coquelles kyvadlové vlaky pro všechny druhy automobilů.

Jeden kyvadlový vlak přepraví až 180 aut, ale stává se, že někdy jede na vlaku jen několik vozidel. Vlaky jezdí 24 hodin denně, od 6 do 22 hod. každých 15 minut, od 22 do 6 hod. každých 60 minut.


CSPSV | 7.6.2005 (23:36)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Francie Spojené království

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko