..: All news and reports - Jízdní řád - Švýcarsko :..

13.7.2009 - 9:00 - Cisalpino - zázrak se opět odkládá

Cisalpino2 Curych, Miláno — Až do druhé změny jízdního řádu bylo původně odloženo zavedení nových jednotek Cisalpino Due (ETR 610) na dálkové vlaky spojující Itálii se Švýcarskem přes alpské průsmyky Lötschberg–Simplon a Gotthard z důvodů probíhajícího schvalovacího řízení pro provoz ve Švýcarsku. Zaveden byl dočasný jízdní řád s přestupy, zapůjčeny jednotky ICN a další soupravy od SBB i Trenitalia. Provoz vlaků Cisalpino se stal každodenním symbolem zpoždění a nečekajících přípojů. Prakticky každé ráno například ujíždí cestujícím ranního spoje z Milána kvůli zpoždění v řádu 10–15 minut z hranic jejich náhradní souprava a ti pak dojíždějí o hodinu později s přestupem navíc. Nyní je tento provizorní jízdní řád prodloužen do odvolání.

Zdroj: Cisalpino AG

ICN SBB RABDe 500, foto: www.hobbytrain.chBazilej - Počínaje druhou prosincovou nedělí, tj. 14.12.2008, bude cestujícím z Bazileje, Solothurnu, centrální části Švýcarska a kantonu Ticino dáno k dispozici nové, rychlejší a pohodlnější spojení, které budou zajišťovat naklápěcí jednotky řady SBB RABDe 500. V současné době je mohou cestující vidět spíše na rameni vlaků kategorie ICN spojují západní a východní část země. Je již tradicí, že každoroční změna jízdního řádu s sebou přinese cestujícím četné „vánoční“ dárky. Některé potěší, jiné, bohužel, méně.

19.11.2007 - 12:00 - Přímé lehátkové a lůžkové vozy Praha - Basilej od nového GVD

CNL DBPraha, Curych - Od 9. prosince budou na vlaku EN 352/353 Johannes Kepler jezdit denně z Prahy do Basileje přímé lehátkové a lůžkové vozy pod značkou City Night Line (CNL). Pojedou přes Lipsko a Frankfurt n. M. Süd místo současné skupiny vozů JLV do Wiesbadenu. Odjezd z Prahy hl. n. bude ve 20:25, příjezd Basel v 10:37. Zpět vyjede v 18:04, do Prahy přijede v 8:18. Cena začíná na 29 € za jízdenku ve voze k sezení s oddíly a 49 € za lehátko. Nově bude možné v tarifu Spar-Night koupit všechny kategorie jízdenek. Od prosince 2007 také divize Dálková doprava DB sjednotí své noční vlaky CityNightLine, DB Nachtzug a UrlaubsExpress pod značku City Night Line.

zdroj: CNL, IDOS

Ilustrační obrázekŠvýcarsko - Od 15. září do 16. listopadu budou mít cestující jedinečnou šanci svézt se novým, 34,6 kilometrů dlouhým tunelem pod Alpami, který urychlí průjezd na jedné z hlavních švýcarských tratí mezi stanicemi Spiez - Brig. Tunel byl otevřen již 16. června, avšak s pravidelnou osobní dopravou se počítá až od prosincové změny jízdního řádu. Zvláštní vlak NEAT Express bude po dva měsíce jezdit každý den, avšak cestující musí počítat s případným omezením plynoucího z neplánované údržby.

Ilustrační foto - 1116 v úseku Innsbruck - Bludenz, autor: Tomáš KubovecBern - Součástí každé vstupenky na fotbalový zápas bude i jízdenka platná v prostředcích veřejné dopravy ve všech švýcarských městech. Platnost jízdenky bude 36 hodin ve 2. vozové třídě vlaků na území Švýcarska a Rakouska (UEFA EURO 2008 Kombi-Ticket). Jízdenku Kombi-Ticket bude možné využít také na lodích a v prostředcích MHD. Vznik této jízdenky podpořily SBB, ÖBB a Euro 2008 celkově 8 mil. CHF.

TGV Lyria - 1. třída, nový design, zdroj: SBB (A.D.Boillat)Basilej - Již 24.5.2007 využilo více než 70 švýcarských novinářů spoje TGV Lyria na trase Basilej - Paříž, aby se v metropoli na Seině mohli zúčastnit tiskové konference. Oficiálně bude provoz na této trase zahájen 10.6.2007 a vlaky ujedou trasu mezi Paříží a Basilejí za 3,5 hodiny, mezi Paříží a Curychem bude cesta trvat o hodinu více. Představitelé SBB a SNCF předpokládají díky zavedení rychlejšího spojení až o půl milionu přepravených cestujících více.

CisalpinoBern - Nová tištěná verze Jízdního řádu ČD 2006/2007 bude podle informací pokladních z pražských nádraží (Praha Vysočany, Praha Libeň, Praha hl. n.) cestujícím k dispozici od 23.11.2006. Ve Švýcarsku se jízdních řádů dočkají ještě o 2 dny později. A na co se mohou cestující ve Švýcarsku těšit? Zlepší se mezistátní doprava do Německa, Francie i Itálie, ke zlepšením dojde i v dálkové a regionální dopravě.

SBBBern - Cestující ve Švýcarsku se dočkají řady pozitivních změn - jednou z nich bude v prosinci 2007 nově otevřený Lötschbergský tunel. Jeho otevření umožní zkrácení jízdních dob jak ve vnitrostání, tak mezistátní dopravě na trase sever - jih.

Zlepšení situace na železnici umožní zavedení akce "Bahn 2000". Od prosince 2006 dojde k posílení počtu spojů v úseku Curych - Stuttgart (7 párů vlaků ICE v dvouhodinovém taktu), o 1 přímý spoj ICE více bude jezdit i z Německa přes Basilej do Interlakenu Ost. Do Francie budou od července 2007 nově jezdit 4 páry vlaků TGV na trase Basilej - Paříž, přičemž 2 spoje budou prodlouženy až do stanice Curych. Cesta mezi Curychem a Paříží se tak zkrátí o 80 minut!

cisCurych - Se změnou jízdního řádu začne společnost Cisalpino AG provozovat všechny mezistátní vlaky spojující Švýcarsko s Itálií. Nově budou přeshraniční jízdenky prodávány za paušální (globální) cenu, která bude zahrnovat jízdné, místenku a příplatek na vlaky vyšší kategorie. Dceřiná společnosti SBB a Trenitalia Cisalpino AG nabídne denně 23 párů vlaků.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:46
sets at 16:44