..: All news and reports - Legislativa - ČR Pardubický :..

Holice, foto: Matouš Danielka Komentář — Zastupitelstvo Pardubického kraje koncem června schválilo plán dopravní obslužnosti pro období 2016–2020. Čtenáři, kteří již dříve studovali plány např. Libereckého, Ústeckého nebo Olomouckého kraje, však budou pravděpodobně zklamáni, zveřejněný dokument má totiž převážně popisný charakter. Na celkem osmnácti stranách nalezneme obecný popis kraje (dvě strany), seznam železničních tratí (jedna strana), výčet objednávaných autobusových linek (sedm stran), popis IDS IREDO (jedna strana) a v neposlední řadě velmi skromné přílohy (tři strany, konkrétně jedna tabulka a tři mapy). Stojí vůbec za to Plán dopravní obslužnosti Pardubického kraje otevírat?

22.6.2010 - 10:00 - ROP Severovýchod: dotace na nová železniční vozidla schváleny

regio_shuttle, foto: Tomáš Poslušný Liberec — Regionální operační program (ROP) Severovýchod poskytne finance Českým drahám na tři projekty pořízení nových regionálních vozidel. Všechny byly předloženy v rámci 16. výzvy. Podporu drahám schválil 21. června na svém zasedání Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod. Pro spojení krajských měst Pardubice a Hradec Králové má být do roku 2014 pořízeno 5 nových nízkopodlažních jednotek. Regionální rada pro tento projekt uvolní 274 mil. korun. ROP bude spolufinancovat 16 nových vozidel pro Jizerskohorskou železnici s dodáním do 31. října příštího roku. České dráhy již ve výběrovém řízení vybraly vozidla Stadler RS1 Regio–Shuttle. Dotace bude činit 308 mil. korun. Dvě vozidla pak budou do 31. července 2012 dodány pro nasazení v Pardubickém kraji. Jejich pořízení bude spolufinancováno částkou 31 mil. korun. V září budou schvalovány projekty v rámci 17. a 18. výzvy, které se týkají městské dopravy včetně integrovaných dopravních systémů a ekologizace ve veřejné dopravě.

Zdroj: Pardubický kraj, Liberecký kraj

3.5.2007 - 10:00 - Seminář Vyšetřování drážních nehod pro zvýšení bezpečnosti

Drážní inspekcePardubice - Drážní inspekce ve spolupráci s Univerzitou Pardubice pořádá 17.5.2007 v budově Dopravní fakulty Jana Pernera v Pardubicích, Studentská 95, odborný seminář Vyšetřování drážních nehod pro zvýšení bezpečnosti. Seminář vychází z Mezinárodní konference o vyšetřování drážních nehod, konané letos v Londýně, rozebírá otázky organizace vyšetřovacího procesu, seznamuje s ustanoveními evropské i národní legislativy, osvětluje postupy Drážní inspekce a uvádí příklady z tuzemské i zahraniční praxe. Seminář je určen zájemcům z řad státní správy, vlastníků a provozovatelů drah a dopravců, kteří se zabývají organizací vyšetřování drážních nehod a problematikou bezpečnosti drážní dopravy.

Další podrobnosti na webu Drážní inspekce.

Ilustrační obrázekPardubice - Silného obchodního partnera získal hokejový klub HC Moeller Pardubice. Tím se stala od 1.1.2007 společnost ČD Telematika. "Spolupráce s HC Moeller Pardubice souvisí s naší novou strategií. Díky ní se můžeme stát silným hráčem na trhu. Naším majoritním vlastníkem je společnost České dráhy, které podporují sport. Mně osobně je hokej nejbližší," podotkl generální ředitel společnosti ČD Telematika Stanislav Beneš.

idsPardubice - Od července příštího roku by měla pasažérům na Pardubicku a Chrudimsku stačit jedna jízdenka na vlak, autobus i MHD. Pardubický kraj chce totiž spustit tzv. integrovaný dopravní systém. "Měl by začít fungovat na nejvytíženějším dopravním kříži tvořeném osami Přelouč - Pardubice - Holice a Chrudim - Pardubice - Hradec Králové", uvedl vedoucí odboru dopravy v kraji Ladislav Umbraun.

zdroj: Středočeské Deníky Bohemia

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:32
sets at 17:55