..: Články - ČR Jihočeský :..

Sejmutí lokomotivy 310.076 z podstavce v Č.Budějovicích, foto: DHV Lužná u Rakovníka Lužná u Rakovníka — O víkendu 4. a 5. července byla převezena parní lokomotiva 310.076 z Českých Budějovic do DHV (Depa historických vozidel) Lužná. Akce se uskutečnila z důvodu zachování lokomotivy pro muzejní účely, neboť v Českých Budějovicích je plánována revitalizace železniční stanice, před kterou byla lokomotiva několik desetiletí vystavena. Svůj podíl na rozhodnutí stroj přesunout má ale i zub času a nájezdy vandalů. "Kafemlejnek" zatím zůstane uložen v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka, kde se nyní rozhodne, zda bude zprovozněn, či jen uveden do vystavovatelného stavu.

Ilustrační obrázekBoletice (Českokrumlovsko) - Těžařům, kteří zpracovávají polomy po lednové kalamitě ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku, chybějí vagony k odvozu dřeva. Proto se nyní v lese hromadí tisíce kmenů a musí je odvážet nákladní auta, která zatěžují úzké silnice na Lipensku. Likvidace kalamity kvůli tomu vázne a hrozí rozmnožení kůrovce i přetížení silnic v turistické sezoně.

Ilustrační obrázekKrnov - Ve čtvrtek odpoledne došlo ke střetu osobního automobilu s nákladním vlakem na železničním přejezdu v Krnově. Dvaasedmdesátiletý řidič je těžce zraněn, jeho spolujezdec nehodu nepřežil.

Louny - Opilá řidička s 2,34 promile alkoholu v krvi riskovala život svůj i své pětileté dcery na přejezdu u Lišan na Lounsku. Při střetu s lokomotivou naštěstí vyvázly jen s lehkými zraněními.

Parní vůz M124.001 při přepravě z NTM Praha do ŽOS Č.Velenice (25.5.2005)České Velenice - Dá se říci, že přesně rok trvala oprava historického parního vozu M124.001 "KOMAREK", který byl 25.5.2005 odvezen z Národního technického muzea v Praze do ŽOS v Českých Velenicích k opravě a zprovoznění.

Již v dubnu vyjel parní vůz KOMAREK po dlouhých 60 letech na trať opět vlastní silou na svoji první zkušební jízdu. Po absolvování nezbytných zkušebních jízd a vykonání technicko bezpečnostní zkoušky obdržel vůz i průkaz způsobilosti vozidla.

Slavnostní okamžik výjezdu opraveného parního vozu KOMAREK z haly ŽOS České Velenice nastane 10. května 2006. Toho dne se v ŽOS sejdou zástupci vlastníka vozidla, NADACE OKŘÍDLENÉ KOLO, sponzorů opravy a pozvaní čestní hosté, aby se zúčastnili křtu parního vozu KOMAREK. Po tomto aktu vůz odjede do Českých Budějovic, kde proběhne vlastní předání vozu vlastníku - NTM.
Následně bude vůz přepraven do Železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka, kde bude u příležitosti zahájení letošní sezóny v muzeu ve dnech 13. a 14. května a dnech dalších představen nejširší veřejnosti.

Tisková zpráva NTM (PDF)

JHMDJindřichův Hradec - Ve dnech 12. - 24. 5. 2006 proběhne na trati Jindřichův Hradec - Nová Bystřice nepřetržitá výluka v úseku Kunžak-Lomy - Senotín.

V pracovní dny jsou vlaky 256/257 nahrazeny automobilovou dopravou v úseku Kunžak-Lomy - Nová Bystřice. Vlaky 270/271 jezdí podle jízdního řádu.
V sobotu a v neděli jsou vlaky 252/253 a 256/257 nahrazeny automobilovou dopravou v úseku Kunžak-Lomy - Senotín.

V náhradní automobilové dopravě je přeprava cestovních zavazadel a jízdních kol vyloučena. Po dobu výluky nelze přijímat objednávky speciálních přeprav a rezervace míst/vozů.

Zdroj : JHMD

info - pozvánkaČeské Velenice - Střední škola České Velenice, Informační centrum železniční dopravy a přepravy pořádá přednášku na téma - TARIFY VE VNITROSTÁTNÍ ŽELEZNIČNÍ OSOBNÍ PŘEPRAVĚ.
Přednášet bude Bc. Roman Šulc, pracovník odboru osobní dopravy a přepravy generálního ředitelství ČD, a.s.
Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2006 od 15:15 hod. v budově SŠ České Velenice, Vitorazská 88., učebna č.9 (1.patro, třída PE1). Kapacita učebny je 30 osob, místo si je možné rezervovat na tel. 384 794 163 (8-14hod.).

přejezdČeské Budějovice - dnes ve 12.11 hodin se v Českých Budějovicích na železničním přejezdu se světly (bez závor) střetl spěšný vlak jedoucí z Českých Budějovic do Summerau s osobním autem Opel Corsa.
Řidič na přejezd vjel v době, kdy výstražná signalizace byla v činnosti. Vlak narazil do zadní části auta a odhodil ho stranou. 75 letý řidič zranění na místě podlehl. Předběžná škoda na autě byla vyčíslena na 80 tisíc korun, na vlaku 30 tisíc korun a na trati 5 tisíc korun.
Provoz na trati byl přerušen do 13:37 hod.

Drážní inspekce v prvním čtvrtletí roku 2006 zaznamenala další nárůst počtu nehod na železničních přejezdech. Během prvních 90 dní letošního roku došlo celkem k 98 střetům, což je o 25 více než za první čtvrtletí roku 2005. Zemřelo při nich 8 osob a 47 jich bylo zraněno. Počet zraněných se zvýšil o 34 osob. Všechny tyto mimořádné události byly způsobeny účastníky silničního provozu, a to nedovoleným vjezdem na železniční přejezd v důsledku porušení zákona č. 266/1994 Sb., o dráhách, a zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.
Celou tiskovou zprávu naleznete na webu DI.

Zdroj : Drážní inspekce

infoČeské Budějovice - V úterý 28.3. v 15:46 přivezl utajený nákladní vlak do Jaderné elektrárny Temelín další pravidelnou dodávku paliva. Zhruba 23 tun čerstvých palivových souborů je určeno pro výměnu jedné čtvrtiny paliva v druhém bloku. Odstávka bloku je naplánována na léto.

přejezdČeské Budějovice - dnes v 6.33 hodin ve Velešíně na železničním přejezdu se světly bez závor narazila řidička Škody Fabie do boku lokomotivy nákladního vlaku jedoucího z Horního Dvořiště do Českých Budějovic. Byla lehce zraněna a odvezena do nemocnice. Škoda byla předběžně odhadnuta 120 tisíc na autě, 15 tisíc na vlaku a 5 tisíc na trati. V době nehody byla signalizace na přejezdu v činnosti. Provoz byl přerušen do 8.40 hodin.

Cheb - dnes v 8.22 hodin usmrtil rychlík jedoucí z Chebu do Prahy 56letého muže. Muž stál na nástupišti přibližně ve vzdálenosti 100 metrů od místa rozjezdu rychlíku a sledoval, jak se vlak dává do pohybu. Následně přistoupil k okraji nástupišti, nevěnoval pozornost houkání strojvedoucího a skočil pod lokomotivu. Zranění na místě podlehl.
Náhradní souprava do Prahy odjela v 9.20 hodin.

V loňském roce při 278 střetech s vlakem zahynulo 157 osob. Více než polovinu těchto případů tvoří sebevraždy, podobně jako dnešní případ v Chebu. Těm se z hlediska provozovatele dráhy, dopravce, ani Drážní inspekce bohužel nedá nijak zabránit.

Zdroj : Drážní inspekce

info - přednáškaČeské Velenice - Střední škola České Velenice – Informační centrum pořádá přednášku :
ELEKTRIZACE TRATI České Budějovice – České Velenice a její důsledky.

Akce se koná dne 22. února 2006 v budově školy, Vitorazská 88, České Velenice (2. patro, učebna č. 4). Přednášet bude Ing. Ivan Študlar, poradce hejtmana Jihočeského kraje pro oblast dopravy. Začátek je v 15.00 hodin.

Zdroj : ISŠ České Velenice

přejezdJindřichův Hradec - dnes v 9.55 hodin se v Děbolíně na Jindřichohradecku na přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži střetla sněhová fréza s osobním autem VW Passat. Při nehodě byl lehce zraněn řidič auta, který byl převezen do nemocnice. Předběžná škoda na sněhové fréze je vyčíslena na 10 tisíc korun, na autě 70 tisíc korun. Provoz na trati Veselí nad Lužnicí - Jihlava byl přerušen do 11.30 hodin.

Zdroj : Drážní inspekce

přejezd Český Krumlov - dnes v 12.35 hodin se mezi stanicemi Český Krumlov a Zlatá Koruna střetl osobní vlak (Os8110) jedoucí z Černého Kříže do Českých Budějovic s osobním autem. K nehodě došlo na železničním přejezdu zabezpečeném výstražným křížem a obešla se bez zranění.
Předběžná škoda na vlaku je odhadnuta na 15 tisíc korun, na autě Renault na 40 tisíc korun. Provoz na trati byl přerušen do 13.39 hodin.

Zdroj : Drážní inspekce

české dráhy, a.s.Praha - Od 11. prosince 2005 nabídnou České dráhy cestujícím nový jízdní řád, který přináší nové spoje nejen do Ostravy (SC Pendolino), ale také nové mezinárodní vlaky.

Z Prahy (se zastavením v Táboře a v Českých Budějovicích) do slovinské Lublaně pojede nový spoj EC Jóže Plečnik s přípojem v Linci na vlak EC Transalpin Vídeň – Curych – Basilej a rychlík Zidani Most – Záhřeb. Novinkou je přímé noční spojení Prahy a Českých Budějovic lehátkovým vozem do Benátek. Přímé noční lehátkové spojení do Curychu je nově doplněno o komfortní lůžkový vagón. Více spojů pojede také do SRN - přes Domažlice bude zaveden nový rychlík Praha – Norimberk, z Děčína do Bad Schandau budou nově denně jezdit 4 páry osobních vlaků a novinkou je také celotýdenní provoz rychlých osobních spojů na trase Liberec – Drážďany.

tisková zpráva ČD

Ilustrační foto - el.lok. ř. 242Aktualizováno - 23:45
České Budějovice - V pondělí v 10:30 hodin mezi stanicí Hluboká nad Vltavou a výhybnou Nemanice rychlík R761 jedoucí z Plzně do Českých Budějovic srazil a usmrtil člověka. Jednalo se s největší pravděpodobností o sebevraždu. Muž vstoupil před vlak na železničním mostě a na výstražné houkání strojvedoucího nereagoval. Totožnost muže středního věku se dosud nepodařilo zjistit, neměl u sebe doklady. Provoz na jednokolejné trati byl přerušen do 12:45 hod.

Zdroj : Drážní inspekce

Ilustrační foto - přejezd u Hazlova na téže trati - foto : Jiří RandaAktualizováno : 18:50
- dnes v 10.21 hodin došlo ve stanici Aš město ke střetnutí osobního vlaku jedoucího ze stanice Hranice v Čechách do Chebu s osobním autem. K nehodě došlo na železničním přejezdu zabezpečeném výstražnou světelnou signalizací (bez závor), která byla v činnosti. Nehoda se obešla bez zranění.
Předběžná škoda na vlaku byla vyčíslena na 40 tisíc korun, na autě Opel Vectra německé poznávací značky na 50 tisíc korun. Provoz na trati byl obnoven ve 12.20 hodin.

České Budějovice - dnes v 10.00 hodin spěšný vlak (Sp1934) jedoucí z Lince do Českých Budějovic srazil a usmrtil asi padesátiletého muže. Nehoda se stala mezi stanicemi Kamenný Újezd u Českých Budějovic a Včelná. Provoz na trati byl přerušen do 12.00 hodin. Kvůli nehodě přijel vlak do Českých Budějovic 108 minut opožděn.

Zdroj : Drážní inspekce , Přehled zpoždění BABITRON

1 2 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:03
zapadá v 18:16
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...