..: Aktuality a články - Vozidla - Dánsko :..

ICE, DBBerlín - Německé dráhy (DB) a Dánské dráhy (DSB) uzavřely dohodu o spolupráci. Zároveň obě železniční společnosti oznámily, že od 9.12.2007 začnou jezdit spoje ICE i mezi Německem a Dánskem. DB a DSB očekávají nárůst počtu cestujících do roku 2015 mezi oběma zeměmi o 30 procent.

24.2.2007 - 17:00 - IC4 v poslední fázi testů

Ilustrační obrázekKodaň - Cestující Dánských železnic se snad konečně dočkají. Jednotky IC4, které byly dodány již před 4 lety (a doposud nevyjely do pravidelného provozu), vstoupí do poslední fáze testování mezi Aarhusem a Aalborgem. Po úspěšném testování budou tyto vlaky ihned nasazeny do běžného provozu. Výrobcem těchto vlaků je italská společnost Ansaldobreda. Rozhodnutí pro nákup těchto jednotek je spojeno s tehdejším odmítnutím další elektrifikace hlavních tratí v Dánsku. Experti tento krok s odstupem času označili za těžkou chybu.

zdroj: DSB, Lok-report

17.12.2006 - 18:00 - ICE do Dánska?

DSBKodaň - V západoevropských médiích proběhly informace o jednáních DB a DSB o uvedení dieselového vlaku ICE-TD (řada 605) do provozu mezi Århusem/Kodaní a Hamburkem. Vedoucí zastoupení DB v Kodani, Niels Lund, tuto informaci sice nedementoval, ale sdělil, že technické přípravy pro provoz těchto vlaků na dánské síti ještě ani nezačaly.

zdroj: Lok-report

18.7.2006 - 14:19 - DSB se uchází o německé jednotky ICE-TD

Berlin - Zástupci DB potvrdili, že probíhají jednání o pronájmu 19 vlaků ICE řady 605 Dánským státním dráhám. Ty potřebují nějak zaplnit mezeru vzniklou problémy s objednanými vlaky IC4. Jednotky ICE-TD se osvědčily během MS, kdy měly za úkol přepravovat brazilské fotbalové mužstvo. Žádná z 84 objednaných jednotek IC4 není připravena k ostrému provozu.

Zdroj: Lok-report

24.11.2005 - 12:32 - Modernizace IC3

Kobenhavn - Zatímco Dánské stání dráhy (DSB) získají od italského dodavatele 83 objednaných jednotek IC4 až půlce roku 2006 - o 2,5 roku později – začnou již v lednu s renovacemi staršího typu IC3. 15 let staré dieselové vlaky IC3 chtějí DSB po nástupu jednotek IC4 přesunout do regionálního provozu. Budou vybaveny moderními motory Deutz, novými sedačkami a část vozu bude přestavěna pro přepravu kol. Nové motory budou na rozdíl od těch původních chlazeny vodou. I přes problémy, které DSB zmítaly v letošním roce, se očekává zisk ve výši 726 milionů dánských korun. Obrat firmy vzrostl o 7% a příjmy o 2%.

6.8.2005 - 14:34 - DSB jsou nyní spokojeny s testovacími jízdami IC4

Kodaň - Jak jsme před nedávnem informovali, u Dánských státních drah (DSB) panovalo značné rozčarování při testech vysokorychlostní jednotky IC4 (18.7.2005 - 22:27 - Fiasko projektu IC4 u DSB). Nyní se situace začíná pomalu měnit k lepšímu. Všechny nové jednotky, které měly vylepšit vozový park DSB a zkrátit jízdní dobu, budou pravděpodobně nasazeny do provozu v letech 2007/2008. Testovací jízdy s rychlostmi do 200 km/h byly doposud prováděny na tratích Vojens – Tinglev a Hoje Taastrup – Roskilde. Testováno bylo zabezpečovací zařízení, výkon motoru a brzdy. Ukázalo se také, že vlak dosáhne rychlosti 180 km/h i při polovičním výkonu motoru. Vlaky, které již testy prošly, by měly být od roku 2006 nasazeny mezi Kodaní a Frederichshavn.

18.7.2005 - 22:27 - Fiasko projektu IC4 u DSB

Již v roce 1998 byly připraveny veškeré náležitosti ke zlepšení dopravní nabídky Dánských státních drah (DSB). Základ tvořily nové vysokorychlostní jednotky typu IC4. Nyní se zdá, že koncept DSB skončí fiaskem a ztrátou ve výši 5 miliard dánských korun. DSB informovaly ministra dopravy F. Hansena, že se uvedení nových jendotek do provozu značně opozdí (odhaduje se rok 2008). Tyto dieselové jednotky s nejvyšší rychlostí 200km/h vyrábí italská firma Ansaldobreda. První vlak IC4 dorazil do Dánska před 2 lety. Po dvou letech testů a vylepšování nepřevzaly DSB jedinou jednotku. 17.7.2005 se začaly ozývat hlasy o sankcionování DSB. Vedle vlaků IC4 byly objednány také jednotky IC2 pro regionální provoz, které též nejsou použitelné. Odborníci také poukazovali na to, že pro vysokorychlostní provoz nejsou vhodné dieselové jednotky a doporučili pokračování v elektrifikaci dánských tratí. Všude v Evropě totiž dominuje ve vysokorychlostní přepravě elektrický pohon, který je ekologický a produkuje méně hluku a splodin.

Bombardier Transportation obdržel od švédského regionu Skane zakázku na výrobu osmi třívozových elektrických jednotek. Hodnota objednávky činí přibližně 58 milionů Eur. Region Skane objednal již dříve 32 vlaků Öresund.

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:16
zapadá v 21:00

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Norskem napříč a podélně – 1. díl
Letošní léto jsem se (opět) vydal na sever, tentokráte do Norska. Projedeme si celé Norsko z pobřežního Bergenu přes Oslo a Trondheim až do Bodø za severním polárním kruhem. Nezůstane jen u železnice, ...

Poslední příspěvek Společnost telčské místní dráhy zve na „Parní léto 2018“
Společnost telčské místní dráhy ve spolupráci s dolnorakouským partnerem Zukunftsraum Thayaland, Svazkem obcí 'Železnice Kostelec - Slavonice', Správou železniční dopravní cesty, ČD a ČD Cargo vás zvou ...

Poslední příspěvek Nádraží získá nádech historie
Do historizujícího kabátku se se převléká břeclavské nádraží. Zmizí úpravy průčelí, provedené zhruba před půlstoletím, část dřívějších změn ale zůstane. Novou tvář má získat do půlky příštího roku.