..: ČD a ROPID připravily novou jízdenku Train & Ride :..

Nová jízdenka T+R pro návštěvníky Prahy, kteří přijedou vlakem, foto: ROPID Praha (aktualizováno) — České dráhy a Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) společně připravili novou tarifní nabídku, která je určena zejména pro návštěvníky Prahy. Jízdenka T+R (Train & Ride) v ceně 70 Kč nabídne celodenní cestování pražskou MHD, a to v den platnosti vlakové jízdenky, konkrétně do jedné hodiny ranní následujícího dne. „Doposud si cestující, který chtěl z vlaku přesednout na hromadnou dopravu a pohybovat se s ní po celý zbytek dne po Praze, musel zakoupit 24hodinovou jízdenku za 110 korun,“ uvádí Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPID. Jízdenku T+R lze pořídit v pokladně ČD nebo přímo u průvodčího ve vlaku. Prodává se ve formě doplatku k jízdence ČD, a to ke klasické papírové (vnitrostátní i mezinárodní), zápisu v kilometrické bance i elektronické jízdence nahrané na InKartě (železniční průkazka, traťová jízdenka). Jízdenku bohužel nelze pořídit k jízdence z eShopu ČD.

Zdroj: ROPID


Radek Papež Poslat mail autorovi | 3.9.2016 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
12.09.2016 (9:39)  
Na fejsbůku ČD jsem zahlédl takovou poznámku, že jízdenku T+R lze k jízdence z e-shopu vydat.

Ta poznámka zní "jízdenka T+R platí i s jízdenkami na In Kartě zakoupenými na eShopu". Řekl bych, že sám odpovídající netuší, že jízdenky z eshopu na InKartě fyzicky vůbec nejsou (až na pár výjimek popsaných v článku).
12.09.2016 (9:31)  
Díky téhle jízdence teda asi odpadne problém, když jsem jel do Prahy a dál chtěl pokračovat na celodenní
Celodenní pražská jízdenka se dá už mnoho let koupit u pokladny ČD nebo ve vlaku u průvodčího a není potřeba ji označovat. Dokonce se dá zvolit přesný čas, odkdy má platit, kdyby někdo potřeboval opravdu celých 24 hodin.
Registered user JanO 
12.09.2016 (8:02)  
Jak je to tedy s tím uznáváním jízdenky z e-shopu? Na fejsbůku ČD jsem zahlédl takovou poznámku, že jízdenku T+R lze k jízdence z e-shopu vydat. Nebo tím zase byla myšlena nějaká aplikace na in-kartě?
11.09.2016 (17:55)  
Honza: Ale tym preukazovanim sa pri nakupe by si NIC nevyriesil z pohladu odbavenia vo vlaku - nadalej by bolo nutne sa preukazovat aj vo vlaku, aby sa overilo ci cestuje ten kto na zlavu ma narok. Lebo je uplne irelevantne ci ma narok na zlavu ten kto listok kupoval. Ak si cestujuci nie je isty narokom na zlavu, ma moznost sa na pokladni informovat uz dnes.

Cize nevyriesil si nic, len by si vytvoril novy problem (znemoznil by si kupu pre tretiu osobu) a predlzil vybavenie na pokladni. A kvoli comu? Kto narok na zlavu nema a myslel si ze ma, proste cestovne doplati vo vlaku.
Registered user Honza  mail  
11.09.2016 (17:20)  
Díky téhle jízdence teda asi odpadne problém, když jsem jel do Prahy a dál chtěl pokračovat na celodenní, že jsem jí neměl kde označit, takže jsem jí označoval už v Kralupech, nebo když jsem jel přes Čakovice, tak jsme měli takovou hodnou průvodčí a ona mi počkala, abych si mohl v Čakovicích honem vyběhnout jízdenku označit na nádraží.
Registered user stoupa  mail  
11.09.2016 (15:45)  
pro Honza:

Mnoho problému je zpusobeno i nezalostí nejakého dasiho jazyka. Nemci málo mluví Anglicky, Cesi nemluví Nemecky a nikomu se nechci (jiz) mluvit Rusky.

No a v tech slevách, aby se cert vyznal! Vcera jsem mel moznost to slyset i tlumocit Cesky, Nemecky i Rusky. (Mimoradne mne potesila ona Vietnamská rodinka prestupujíci v Ústí n.L. na vlak kamsi do Teplic. Neb na rozdíl od Ostaravaku, ti Vietnamci opravdu mluvili Cesky!
Registered user Honza  mail  
11.09.2016 (14:22)  
A teď 1. září jsem jel z Chomutova z pochůzky a byla tam taky holka s mámou, jela z přivítacího školního dne a měla prošlou tu oranžovvou kartičku, protože když nebyla vysokoškolačka, tak ta kartička platí do 30. června a ne do 30. října. Ale průvodčí byl hodný, nechal jí být.

Tohle všechno by odpadlo, kdyby se karta kontrolovala při nákupu.
Registered user Honza  mail  
11.09.2016 (14:04)  
Error 404: taky kupuju lístek někomu jinému, ale vždy s jeho slevovým dokladem.

Systém ověřování při nákupu by usnadnil život nejen nám cestujícím, ale hlavně průvodčím. Odpadlo by hádání se, že "nevěděli", že studentský průkaz musejí mít u sebe, že "nevěděli", že už je propadlý a když se v mnoha případech "nedá" nahrát doklad na IN kartu, odpadlo by věčné předkládání karty i papírku. Když cestuju na jízdenku na léto, kde mimochodem údaje o totožnbosti jsou na jízdence natištěné na základě dat přímo z IN karty a musím třeba 10x dávat papírek i kartu, fakt opruz, přitom tady by stačilo, kdyby šel doklad nahrát na IN kartu a bylo by po problému.

Si pamatuju, jak předloni, když jezdil na výlukovým rychlíku z Děčína do Ústí ten žabotlam, tak jsem tím jel z Děčína do Ústí a byla tam holka, nějaká cizinka, co si koupila jízdenku na studentskou slevu a oranžovou kartičku u sebe neměla, tak se tam s průvodčím dohadovala skoro celou cestu a nakonec si vybavuju, jak policii do telefonu říkal, že přijedeme do ústí na 3. nástupiště a že je to starý pantograf.
11.09.2016 (10:03)  
Honza: Ako si predstavujes overovanie zlavy pri kupe listka? Predsa plati ze ten kto kupuje listok nemusi byt ten kto cestuje. T.j. ja mozem kupovat listok pre niekoho kto nema studentsku zlavu (a sam nemat studentsky preukaz) a naopak, student moze kupovat listok mne, hoci nemam narok na studentsku zlavu. Takze by si jednak sposobil komplikaciu ludom co kupuju CL pre niekoho so zlavou a jednak zvysil moznost zneuzivania kedy by napr. student kupil listok nestudentovi.

Co sa T+R tyka, obmedzenie ze to neplati s listkom z e-shopu je uplne smiesne. Ved predsa T+R vydava vlakveduci, ktory vie overit e-ticket a teda aj narok na T+R. U ostatnych dopravcov by sa potom preukazovalo len T+R listkom.
Registered user stoupa  mail  
11.09.2016 (5:02)  
... a v sobotu se v Decine ED 170 natolik zaplnil, ze na dotaz ani nebyl prostor. (Kde jsou ty casy, kdy byla "vnitostátní preprava vyloucena"). Radeji jsem pro návrat z nemocnice pouzil jízdenku MHD - ta "prezila" i kontrolora.

Naopak u návratového EC 171 SZDC nezklamalo. Vlak byl pristaven CD krátce po 16té hodine, ne vsak oznámen na ceduli. I CD "zaperlilo" - CD nikde neoznacilo ve voze 298 rezervaci, ackoliv jsem tu svou zakoupil jiz týden predem. = to vynutilo "obranárská" opatrení místenkáru zejména za Dresden....

(Prislíbil jsem aktuální informaci z cest.- Zde je.)
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko